Gönderen Konu: Broos resmen gitti  (Okunma sayısı 504 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ferdi6161

• Ziyaretçi
Broos resmen gitti
« : Kasım 23, 2009, 10:44:07 ÖS »
Trabzonspor yönetim kurulu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde teknik direktör Hugo Broos'la yapılan görüşme sonrası kulübün internet sitesi aracılığıyla bir açıklama yaptı.

Hugo Broos'un yönetim tarafından görevden alındığının vurgulandığı açıklama şu şekilde:
"Sezon başından beri takımımızı çalıştıran teknik direktörümüz Hugo Broos'un gerek şehrimizin gerekse de ülkemizin şartlarına uyum konusunda çektiği sıkıntılar ve alınan başarısız sonuçlar nedeniyle karşılıklı görüşmeler neticesinde görevden alınmıştır. Yönetim kurulumuz kulübümüzde görev yapacak en uygun teknik direktörün belirlenmesi doğrultusunda arayışlarına başlamış olup, kısa sürede bu konuyu çözüme kavuşturmayı planlamaktadır. Yine kurulumuzca söz konusu ara dönemde şuandaki mevcut görevi ve sorumluluğu gereği Ünal Karaman'ın takımı hazırlaması yönünde karar alınmıştır."

KADRO DIŞI BIRAKILAN OYUNCULAR TAKIMDAN AYRI ÇALIŞACAK
Kadro dışı bırakılan oyuncular hakkında da yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:
"Yapılan değerlendirme sonucunda takıma katkıları açısından büyük beklenti içerisinde olduğumuz oyuncularımız Egemen Korkmaz, Rigobert Song, Tony Sylva, Gökhan Ünal ve Engin Baytar'ın sezon başından beri ve özellikle de son maçtaki formsuzlukları sebebiyle bir süre özel çalışmaları uygun görülmüştür. Bu oyuncularımızın eski performanslarını kazanarak yeniden takıma katkı sağlaması yönündeki beklentimiz sürmektedir. Alınan karar gereğince gündeme gelen kaptanlık konusu ve kadrodan ayrı çalışacak olan oyuncular hakkındaki nihai karar yeni göreve başlayacak olan teknik direktörün tasarrufuna bırakılacaktır."

BROOS'UN TAZMİNATI YOK
Öte yandan bordo - mavili takımdaki görevine son verilen Hugo Broos'un sezon sonuna kadar olan alacaklarını kulüpten tahsis ettiği vurgulandı. Broos'un sözleşmesinde herhangi bir tazminat maddesinin bulunmadığı da belirtildi.