Gönderen Konu: Demirciler Köyü 1.Kültür ve Sanat Festivali Gerçekleşti (05.10.2008)  (Okunma sayısı 5290 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yomralipacci

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +198/-1
İlçemize bağlı Demirciler Köyü Kültür ve Kalkındırma Derneği tarafından bu yıl ilki organize edilen Yomra Demirciler Köyü Kültür ve Sanat Festivali Armutluk Mevkiinde yapıldı.

Muhteşem bir hava ve mekanda yapılan festivale katılımda üst düzeyde gerçekleşti. Festival önceden planlandığı şekilde dernek yönetiminin başarılı organizasyonu ile sona erdi.

Festival vatan uğrunda verdiğimiz şehitlerimiz anısına okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan saygı duruşu ile başladı. Sunuculuğunu Naci AY'ın yaptığı festivale Yomra Kaymakamı Mustafa Adil TEKELİ, Belediye Başkanı İbrahim SAĞIROĞLU, Trabzon Belediye Başkan Vekili Kemal KILIÇ, Kaşüstü Belediye Başkanı Mustafa ÇAM, Özdil Belediye Başkanı Mustafa BAYINDIR, Oymalıtepe Belediye Başkanı Metin ŞAHİN, İl Genel Meclisi Üyesi Hasan ALBAYRAK, Demirciler Köyü, çevre belde ve köylerden gelen çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Festivalde açılış konuşmasını Dernek Başkanı Fikret AKSOY yaptı. Aksoy festivalin amacı hakkında bilgiler verdi, katılan misafirlere ve emeği geçenlere teşekkür etti. Festivalde ayrıca Yomra Kaymakamı Mustafa Adil TEKELİ, Belediye Başkanı İbrahim SAĞIROĞLU, Trabzon Belediye Başkan Vekili Kemal KILIÇ, Kaşüstü Belediye Başkanı Mustafa ÇAM, Özdil Belediye Başkanı Mustafa BAYINDIR, Oymalıtepe Belediye Başkanı Metin ŞAHİN kürsüye davet edildiler ve birer konuşmalar yaptılar. Yapılan konuşmalarda festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür edilirken, bundan sonra düzenlenecek festivallerede her türlü desteği vereceklerini belirttiler.

Trabzon Belediyesi Mehter Takımı alana geldi ve misafirlere muhteşem bir konser verdiler. Daha sonra yöresel sanatçılar sahne aldı. Demirciler Köyünden yetişen Naci AY ve Hakan ERKAN ile birlikte Hadiye ÖLMEZ, Mehmet YILMAZ söyledikleri şarkılarla izleyenleri çoşturdular. Festival alanında konser sırasında horon oynandı. Büyük halkalar oluştu.

Festivalde ayrıca çeşitli standlar kuruldu. Yöresel el sanatları, likaba (ligarba), bal ve bal ürünleri, total su, süs bitkileri standları izleyenler tarafından ilgiyle izlendi. Festivale katılan vatandaşlarımız havanında güzel olmasını fırsat bildiler ve aileleriyle birlikte piknik yapma imkanını buldular. Festivalde ayrıca misafirlere yemek ikram edildi. Atma türkü ve çeşitli yarışmalar yapıldı.

Demirciler Köyü Kültür ve Kalkındırma Derneği ve Demirciler halkı tarafından düzenlenen festival akşam saatlerinde kusursuz biçimde sona erdi. Vatandaşlar seneye buluşmak dileği ve temennisi ile Armutluk Mevkiinden ayrıldılar.

alıntıdır..

alıntıdır,emeği geçenlere teşekkürler..
« Son Düzenleme: Ekim 10, 2008, 04:31:17 ÖS Gönderen: kuzeydenizi »
€Lden düşme sevdaLar değiL ßenim istediğim ya yüreğinin sahißi oLmaLıyım yada hiçßirşeyin

Çevrimdışı kuzeydenizi

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +338/-14
  • çok şükür...
Ne kadar güzel bi düşünce,çok hoş bi festival olmuşada benziyor,ne mutlu katılan kişilere... :)

çok teşekkürler yomralıpacci +rep :alkis: :alkis:
"Annesi nin Gülü,bitanesi ve canım oğlum-2"

Çevrimdışı yomralipacci

• Premium Üye
Gitmeyi çok istemiştim ama pazar günü olması dolayısıyla ters bi zaman oldu benim için ve dediğin gibi çokta güzel olmuş. Yani beklenenden çok güzel. Seneye inşallah biraz daha yaz ortasında yapma düşüncemiz mevcut. Daha çok resim gelecek inşallah ama ordaki arkadaşlardan haber bekliyorum bende.
ben teşekkür ederim kuzeyim :svm:
€Lden düşme sevdaLar değiL ßenim istediğim ya yüreğinin sahißi oLmaLıyım yada hiçßirşeyin

Çevrimdışı kuzeydenizi

• Premium Üye
  • çok şükür...
bi yomralı olarak ben de yanıbaşımdaki bu güzelliğe ortak olamamışım ne yazık ki yomralıpacci...

inş diğer resimleride bekliyoruz :svm:

Çevrimdışı yomralipacci

• Premium Üye
ilk olduğu için biraz acemice oldu ama ilerleyen dönemlerde daha çok topluluğa ulaşacak inşallah, ben sana önceden haber veririm :P
vakit bulup başkana ulaşırsam fotoğraflar gelecek merak etmeyesin :svm:

Çevrimdışı kuzeydenizi

• Premium Üye
  • çok şükür...
tamam yomralıpacci,sevinirim ;) tekrar teşekkürler :svm:

Çevrimdışı yomralipacci

• Premium Üye
rica ederim abi, gidemediğim için çok üzgünüm fotoğraflarla avunuyorum. Değişik açılardan fotoğraflara devam.

alıntıdır..
« Son Düzenleme: Ekim 10, 2008, 04:30:34 ÖS Gönderen: fatih_bordomavi »

Çevrimdışı yomralipacci

• Premium Üye
rica ederim fatih :kuzya:

Çevrimdışı kenanc1969

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
Arkdaşlar bu haberi ve resimleri buraya ekleyen arkadaşlar bir hizmet yapıyorlar fakat kendileirnden ricam haber ve resimleri aldıkları kaynağı belirtsinler. Emeğe saygı göstermemiz gerekmiyormu? Kolaylıklar diliyorum...

Çevrimdışı yomralipacci

• Premium Üye
Uzakta olduğum için arkadaşların bana gönderdiği haber ve resimlerdi, kaynaklarını araştırmadığım için hatalıyım ama herhangi bir sitenin adresini vermekte bu sitede yasak olduğu için sanırım alıntı diye not düşmem gerekirdi. Ben düzeltme yapamadığım için admin arkadaşlardan ricam alıntı ibaresini not düşmeleri.

Çevrimdışı kuzeydenizi

• Premium Üye
  • çok şükür...
teşekkürler yomralıpacci sana tekrar. ;)

Arkdaşlar bu haberi ve resimleri buraya ekleyen arkadaşlar bir hizmet yapıyorlar fakat kendileirnden ricam haber ve resimleri aldıkları kaynağı belirtsinler. Emeğe saygı göstermemiz gerekmiyormu? Kolaylıklar diliyorum...

evet haklısınız ama arkadaşımızda bilmiyordu,emeği geçen herkese çok teşekkürler :)

Çevrimdışı yomralipacci

• Premium Üye
teşekkür ederim

Çevrimdışı kenanc1969

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
Uzaklara bende selam gönderiyorum. Sizlere sitemde bulunduğum için alınganlık göstermeyin. Sonuçta bir şekilde paylaşımda bulunuyorsunuz. Bu sitede bir paylaşım sitesidir. Bu düşüncelerim dolayısıyla her hangi bir ardadaşıda rencide etme istemem.Benim sitemim aslında yanlış olduğuna inandığım, etik bulmadığım; eklenen içerik ve resimlerin altına "alıntıdır"  şeklinde yazılarak geçiştirilmesidir. Bu şekilde neyi amaçladıklarını anlamak mümkün değil. Ben bunu inanın kendime yapılmış bir saygısızılık olarak görüyorum. Bu konuda muzdarip olduğum çok konular oldu. İçeriğin altına kaynağı tam olarak belirtmenin ne sakıncası var onuda anlamak mümkün değil. Site ismi yasakmış, sebebi ne acaba. Özellikle site admininin bu soruma mantıklı ve herkesi ikna edecek bir cevap vermesini beklerim. Benim yomrayı tanıtmak için hiçbir maddi kaygı gütmeksizin hazırlamış olduğum bir site var. Her gün yeni haber eklemek için fotoğraf makinemi yanımdan ayırmıyorum. Nerde bir haber var etkinlik var oraya giidiyorum, zamanımı feda ediyorum. İki gün sonra bakıyorumki haberlerim olduğu gibi resimleri ile birlikte bir çok sitede yayınlanmış. Bir kısmına izin verdim, ancak bir çok site hiç arayıp sorma yada kaynağınıu yazma zahmetinde bulunmuyor. Site ismi vermek istemedğim burada yazmıyorum. Ama istenirse çekinmeden açıklarım. Sizlerden sadece biraz empati yapmanızı beklerim. herkese güzel günler diliyorum..Saygılarımla...