Gönderen Konu: FATİHTEN FENERE HAYIR  (Okunma sayısı 822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı m_yilmaz

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +0/-0
FATİHTEN FENERE HAYIR
« : Ocak 10, 2008, 08:27:14 ÖÖ »
Daha işim bitmedi’
İki sezon önce Trabzonspor’dan Rusya’nın Zenit takımına transfer olan Fatih Tekke, Bordo-Mavili taraftarları üzecek açıklamalar yaptı. Karadeniz ekibinden ayrıldığı dönemden bu yana Bordo-Mavili camiada herkesin yine takıma dönmesini umut ettiği yıldız futbolcu, “Şu anda Zenit’te çok mutluyum ve buradan ayrılmayı kısa vadede düşünmüyorum. Bu sezonu şampiyon tamamladık. Rusya’da işim daha bitmedi” diye konuştu.

Devler onu istiyor
Milli futbolcu, adının Trabzonspor ve Galatasaray ile de anıldığını belirtirken kendisine en cazip teklifin ise Fenerbahçe’den geldiğini söyledi. Tekke, “O dönem Fenerbahçe, Trabzonspor, Galatasaray ve Werder Bremen’den teklif geldi. Fenerbahçe’nin teklifi çok üst düzeydeydi. Ancak, son şampiyonlukta özellikle son 5 maçta iyi oynayınca bana, ‘Bize teklifle gelme artık dediler’ ve konu, uzun bir süre açılmamak üzere kapandı” dedi.

‘Gol kralı olacağım’
Rusya’da çok sevildiğini ve el üstünde tutulduğunu ifade eden Fatih, “Aslında burada performansımın yüzde 20’sini gösterebildim. Bu kadar ilgi ve alakanın olduğu ortamda eğer yüzde 80’ini verdiğimde neler olur, merak ediyorum. Maliyetli ve el üstünde tutulan bir oyununun, sonuca daha fazla etki yapması lazım. Bu sezon Zenit formasıyla, gol kralı olmak istiyorum. Çünkü oranın futboluna  geç de olsa alıştım” yorumunu yaptı.

Van Hooijdonk sağolsun
Zenit’in adını ilk defa transfer olduğunda duyduğunu açıklayan Milli futbolcu, “Avrupa’nın iyi takımlarından teklifler aldım. Ancak her şey aniden gerçekleşti ve eski Fenerbahçeli Van Hooijdonk’un referansıyla Advocaat’ın çalıştırdığı Zenit’e transfer oldum. İlk geldiğimde Rusya’da yer yerinden oynadı. Bu ülkede çok seviliyorum” ifadelerini kullandı.
Seven Nasıl Unutsun TRABZONUM