Gönderen Konu: Cryptload Ve Minton,Astech,Gezz marka modeminizle sınırsız dosya indirin  (Okunma sayısı 1095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ts_klas_61

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +27/-2
Arkadaşlar merhaba bu anlatacağım yöntem Minton Marka modemler için geçerli.Minton marka modem kullanan arkadaşlar Cryptload programının ip değiştirmede başarısız oldugunu bilirler.Cryptload programıyla birlikte Macro Recorder kullanarak modeminizin ip sini normalde değiştirme şansınız var ancak oldukça zahmetli bir iş ve bazen sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz.
Bu sorunları SIFIRA a indirmek için kendime bir program yazdım.Oldukça küçük bir program ama yaptıkları mükemmel.
1-Minton modeminize bağlanır.(şifre bile istemez modeme bağlanmak için,çunku minton modemlerde bulunan bir açık sayesinde modeme admin olarak girer.Aslında bir açık bu ancak benim işime çok yaradı ve tamamen kendimin buldugu bir açıktır.
2-Modem e reset atmaz sadece modemin ayarlarında zaten var olan yeni ip al seçeneğiyle ip nizi yeniler.Fişten modemi çekip takmakla çok farklı bir şeydir bu,çunku modemi fişten söküp takmak modeminize zarar verebilir.Bu yöntem zararsızdır,çunku zaten modemin ozelliğini kullanıyor.Ben işe gidip akşam geldiğimde yaklaşık 3-4 filmi indirilmiş olarak buluyorum,yani gayet kusursuz çalışıyor.
3-Eğer olurda Telekom size yine aynı ip yi verirse aynı işlemleri tekrar yaparak bir önceki ip den farklı bir ip yi alır.
4-Tam olarak 5 saniye içerisinde ip nizi değiştiriyor.
Programı anlattıktan sonra yapmanız gerekenleri anlatıyorum.Aslında oldukça basit.

En başta indirdiğiniz dosyayı cryptload un içerine atınız.Cryptload ın resimde yer alan menusunden sadece ok.exe yi ayarlamanız gerekiyor.Ok.exe benim hazırladıgım ve modeme girip ip yi değiştirmeye yarayan program.
Hepsi bu kadar.Sonuç mu? İşte sonuç.Crytload ve kendi yazdıgım program sayesinde pc başında durmadan sınırsız dosya indirebiliyorum.Bu arada şu anda bu dökümanı yazarken bile 4400 dizisi inmeye devam ediyor.Umarım sizinde işinize yarar.Aylık yaklaşık 40-50 gb gibi bir toplam indirme yapıyorum(TELEKOM DUYMASIN )Aşağıda şu anda indirmeye devam eden 4400 dizisinin indirme işlemini görüyorsunuz.Yarın sabaha kadar yaklaşık 1.5 gb olan tüm dizinin 2. sezonuda inmiş olacak.
Cryptload Ve Minton,Astech,Gezz marka modeminizle sınırsız dosya indirin
****NOT ÖNEMLİ:mutlaka 192.168.1.1 ip adresinize browserdan(internet explorer) girip TOOLS--USER MANAGEMENT-IDLE TIME OUT KISMINI 99999 olarak degiştirip kaydediniz..Sorunsuz olarak çalışacaktır bu şekilde.

Kolay gelsin umarım sizinde işinize yarar.