Gönderen Konu: aYRıCaLıK  (Okunma sayısı 1362 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
aYRıCaLıK
« : Mart 18, 2007, 12:34:06 ÖÖ »
........................ Bu milletvekilliği ayrıcalığını hiç beğenmedim ....................

Atatürk bir sabah florya'dan dolmabahçe sarayina dönüyor. Yesilköy istasyonunun önünden geçerken birdenbire otomobili durduruyor ve basyaver'e:

- sorunuz, tren var mi? Diye emir veriyor.

O sirada tren hemen hareket etmek üzeredir, hep birlikte otomobilden inip yanindakilerle trene biniyor. Karar ani verildigi ve tatbik edildigi için bu trene binis hemen kimsenin nazari dikkatini çekmiyor. Bir müddet sonra, her seyden habersiz olan kondüktör ata'nin bulundugu kompartimana geliyor. Kafileyi görünce çekilmek istiyor. Ata hemen
sesleniyor;

- vazifeni yap! (yanindakileri göstererek) bu efendilere niçin bilet sormuyorsun?
Yanindakiler cevap verirler.

- pasam biz mebusuz. Tren bileti almayiz. Parasiz seyehat ederiz.

Ata hayretle:

- bu imtiyazi hiç begenmedim, der. Çok ayip ve acayip bir kaide. Çok güzel halkçilik!
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Ynt: aYRıCaLıK
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2010, 04:56:47 ÖS »
........................ Bu milletvekilliği ayrıcalığını hiç beğenmedim ....................
Atatürk bir sabah florya'dan dolmabahçe sarayina dönüyor. Yesilköy istasyonunun önünden geçerken birdenbire otomobili durduruyor ve basyaver'e:
- sorunuz, tren var mi? Diye emir veriyor.
O sirada tren hemen hareket etmek üzeredir, hep birlikte otomobilden inip yanindakilerle trene biniyor. Karar ani verildigi ve tatbik edildigi için bu trene binis hemen kimsenin nazari dikkatini çekmiyor. Bir müddet sonra, her seyden habersiz olan kondüktör ata'nin bulundugu kompartimana geliyor. Kafileyi görünce çekilmek istiyor. Ata hemen
sesleniyor;
- vazifeni yap! (yanindakileri göstererek) bu efendilere niçin bilet sormuyorsun?
Yanindakiler cevap verirler.
- pasam biz mebusuz. Tren bileti almayiz. Parasiz seyehat ederiz.
Ata hayretle:
- bu imtiyazi hiç begenmedim, der. Çok ayip ve acayip bir kaide. Çok güzel halkçilik!
:a48:  ATATÜRK  BÜYÜK  LİDERDİ..RUHU  ŞAD, MEKANI  CENNET  OLSUN. (A. ÜSTÜNBAŞ)  :a48: :a48: :a48: :a48:
« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2010, 04:58:34 ÖS Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .