Gönderen Konu: Teofilo: "Kendimi göstereceğim"  (Okunma sayısı 511 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lazrail_67

• Moderator
  • *
  • Rep Puanı: +23/-0
Teofilo: "Kendimi göstereceğim"
« : Haziran 11, 2010, 04:12:23 ÖS »
Trabzonspor'un Kolombiyalı oyuncusu Teofilo Gutierrez, yeni sezonda kendisini mutlaka göstereceğini söyledi. Teofilo, Kolombiya Milli Takımı'nın Dünya Kupası bileti alamamış olmasını da değerlendirdi..

Kolombiya'da özel performans antrenörü William Knie yönetiminde çalışmalarını sürdüren Teofilo, kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. Yarım sezonluk dönemde kendimi pek gösterme imkanı bulamadığını belirten Kolombiyalı oyuncu, "Ancak kazandığımız kupa beni çok mutlu etti. Sezonun tamamlanmasıyla birlikte teknik heyetten aldığımız antrenman programı doğrultusunda burada antrenörüm nezaretinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Yeni sezonda mutlaka kendimi göstermeliyim" dedi.

Dünyanın hiçbir liginde bir sezonda 30 gol atabilmenin kolay olmadığını ifade eden Teofilo, "Bunu kendimi övmek için değil, gerçekçi bir tespit yapmak için söylüyorum. Kolombiya ligi, her sezon 5-10 oyuncunun büyük çıkış yaptığı, her oyuncunun ülke içinde büyük kulüplere, milli takıma ve Avrupa liglerindeki büyük takımlara gidebilmek için yarıştığı zor bir sahne. Her takım her takımı yenebiliyor ve hiçbir takım favori değil. Türkiye liginde futbol çok daha hızlı, savunma-hücum ve hücum-savunma geçişleri arasındaki süre çok kısa. Ayrıca ilk kez ülkemin dışına çıktım. Bunun sonucunda bir uyum sorunu yaşadım. Ama artık bu geride kaldı. Yeni sezonda benden beklenenleri sahaya yansıtmaya çalışacağım" diye konuştu.

Kolombiya Milli Takımı'nın Dünya Kupası bileti alamamış olmasının kendisi için hayli üzüntü verici olduğunu söyleyen Teofilo, sözlerini şöyle tamamladı:
"Eleme müsabakalarında iç sahada mutlaka kazanmamız gereken maçlarda puan kayıpları yaşadık ve Dünya Kupası'na katılmaya çok yaklaşmışken şansımızı 2 puanla kaybettik. Fakat, geleceği kazanabileceğimiz, çok iyi temeller üzerine kurulmuş bir milli takıma sahibiz ve ben de bu takımın önemli bir parçası olarak, 2014'te, üstelik de Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası'na katılmanın hayalini kuruyorum"