Gönderen Konu: 2009'un En İyi Projesi "OF SAHİL PROJESİ"  (Okunma sayısı 1370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
2009'un En İyi Projesi "OF SAHİL PROJESİ"
« : Mart 30, 2010, 03:36:45 ÖS »
Özel Kalem Dergisi'nin bu yıl 2. sini düzenlediği Yerel Yönetim Ödülleri, 16.03.2010 Salı gecesi İstanbul İtalyan Kültür Merkezi'nde düzenlenen tören ile "Yılın Valisi" ve "Yılın Belediye Başkanı" seçilen katılımcılara verildi. Belediye Başkanımız Oktay Saral, Büyük Sahil Projesi ile Eğitim, Sağlık ve Toplumsal Etkinlikler kategorisinde "yılın ilçe Belediye Başkanı" ödülünü aldı.  

Prof.Dr. Cevat Geray başkanlığında, Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Erdoğan Bilenser, Sadun Emrealp, Prof. Dr. Hasan Ertürk, Prof.Dr. Zekai Görgülü, Prof.Dr. Ruşen Keleş, Yrd. Doç Dr. Sırma Turgut, Prof. Dr. Handan Türkoğlu ve gibi uzman ve kararları her zaman saygı ile karşılanan değerleri üyelerin oluşturduğu seçici kurul tarafından, 12 farklı kategoride aday olan yüzlerce proje arasından belirlenen ve ödül almaya layık görülen  24 proje açıklandı.

“Bu Ülkenin Her Kenti İçin Tarafsız”

Törende konuşan Özelkalem Dergisi İmtiyaz Sahibi Erengül Bilenser, derginin 3 yıl önce Türkiye’nin yerel yönetimlerine yol arkadaşlığı etmek, onlarla ortak hedeflere doğru anlamlı adımlar atmak, bu ülkenin her kenti için tarafsız, samimi, bağımsız bir dergi olarak hayatına başladığını söyledi. Özelkalem’in, Türkiye’de bir şeylerin artık daha iyi olacağına inananların, daha iyisi için kendini gece gündüz yoranların, çabaladıkça daha iyiye doğru yol alanların dergisi olduğunu belirten Bilenser, ”Özelkalem, hep kendisi için konuşanların değil, başkalarını da can kulağıyla dinleyenlerin dergisidir” diye konuştu.

“Biz Her Yerde Varız”

Belediye Başkanımız Oktay Saral ilçemize kazandırdığı sahil projesi ile Eğitim, Sağlık ve Toplumsal Etkinlikler kategorisinde 2009 yılının en başarılı ilçe belediye başkanı seçildi. Ödülünü Trabzon Milletvekilimiz Kemalettin Göktaş’ın elinden alan Başkan Saral yaptığı konuşmada “Böylesine özel ve anlamlı bir gecede, bizlere layık gördüren bu ödül şahsım ve ilçem adına çok manidardır. Her alanda adından sıkça bahsettiren Of İlçesi’ni burada temsil etmekten gurur duydum. Özellikle ilçemize kazandırmış olduğumuz Sahil Projemizin çok değerli jüri üyeleri tarafından ödüle layık görülmesi beni son derece mutlu etmiştir. Bu organizasyonu tertip eden Özel Kalem Dergisinin değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Saral’ın “Dünyanın her yerinde bir Of’lu vardır. Burada da varız” şeklindeki esprili sözleri salonda alkış ve gülücüklerle karşılık buldu.
18.03.2010 12:13:42
alıntıdır...
« Son Düzenleme: Mart 30, 2010, 03:39:35 ÖS Gönderen: nigner »
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH