Gönderen Konu: Bursa özür dilemeliydi  (Okunma sayısı 716 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ASK61

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +20/-0
Bursa özür dilemeliydi
« : Mart 08, 2010, 11:36:23 ÖS »
"Bursaspor özür dilemeliydi"
Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, "Bursaspor Kulübü'nün, ilk maçta taraftarının yapmış olduğu olumsuzluk nedeniyle en azından Diyarbakırspor Kulübü'ndün özür dilemesi gerekirdi" dedi.

Bordo-mavili takımın bu akşam yaptığı antrenmanı izledikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yener, 3-1 kazandıkları Gençlerbirliği maçının son 4 haftadaki müsabakalar içinde en kötü oynadıkları karşılaşma olduğunu belirterek, "Diğer 3 maçta çok daha fazla pozisyon bulduk, daha iyi oynadık. Ama bu maçlar berabere bitti. Gençlerbirliği maçında futbol şansı bizim yanımızdaydı. Son vuruşlarda da becerimizi göstererek galip geldik" dedi.

Kendileri için önemli bir galibiyet aldıklarını ifade eden Yener, "Gençlerbirliği, Gaziantepspor, Galatasaray maçlarını kastettiğimiz ’3G’nin ilk ayağını geçtik. Sırada Gaziantepspor ve Galatasaray maçları var. Amacımız bu maçları da kazanmak. Trabzonspor Kulübü olarak tüm maçları tek tek değerlendiriyoruz. Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Sonrasında diğer takımların da aldığı sonuçlara göre ligdeki sıralamada yerimiz belli olacak" diye konuştu.

DİYARBAKIR’DA YAŞANAN OLAYLAR
Yener, Diyarbakırspor–Bursaspor maçında yaşanan olaylara ilişkin ise, "İlk maçta Diyarsakırspor’a yapılan olumsuz tezahüratlar var. O zaman buna hepimiz üzülmüştük. Bana göre Bursaspor Kulübü’nün taraftarlarının yapmış olduğu bu olumsuzluk nedeniyle en azından Diyarbakırspor Kulübü’nden özür dilemesi gerekirdi" dedi.
Kendilerinin Diyarbakır’da çok iyi ağırlandıklarını anlatan Yener, şöyle devam etti:

"Diyarbakır Valisi’nin yanı sıra Kulüp Başkanı Çetin Sümer ve yönetim kurulu üyeleri bizi bir dakika yalnız bırakmadılar. Çok iyi ilgilendiler. Ayrıca Diyarbakırspor taraftarlarına da çok çok teşekkür ediyoruz. Çünkü o maçta her iki takım futbolcularını birlikte tribünlere çağırdılar, maç sonrası da galip gelmemize rağmen bizi centilmence alkışladılar. Bu maçta böyle oluyorsa, sebeplerini araştırmak lazım. Diyarbakır önemli illerimizden biri. Diyarbakırspor yönetimi imkanları doğrultusunda bir gayret içerisindeler. Her suçun bir cezası olacaktır ama Diyarbakır’ı kendi şartları içerisinde değerlendirmek ve biraz da anlayışlı olmak lazım."

KKTC’DE ARAZİ
Yener, KKTC’de arazi alma durumların söz konusu olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
"Eski yöneticimiz, çok değerli ve aynı zamanda Trabzonspor’a büyük hizmetleri olan Utku Bozoğlu, şu an KKTC’de otel inşaatı yapmakta. Kendisiyle yaptığımız görüşmede KKTC’de Trabzonspor’a kamp tesisi ve antrenman sahası olacak bir arsanın kulübümüze tahsis edilmesi için, diyalogları olduğunu söyledi. KKTC’de Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Hamza Ersan Saner bey ile görüştüğünü ve bakan Saner’in bu teklifimize son derece sıcak baktığını söyledi. Bize, bu tesislerimizi yapmak için KKTC’de bir arsa tahsis edilecek. Ayrıca sayın bakan Trabzonspor üyesi olmak için bize evraklarını gönderiyor. Biz de kendisini hemen Trabzonspor üyesi yapacağız. Bu bizi çok mutlu etti. Trabzonspor, bir dünya takımı. Her yerde Trabzonspor isminin olması bize büyük gurur veriyor."

Çevrimdışı ASK61

• Süper Üye
Ynt: Bursa özür dilemeliydi
« Yanıtla #1 : Mart 08, 2010, 11:38:26 ÖS »
genel sekreterin söylediklerinin hemen hemen aynısını üç gün önce forumda bende söyledim yönetimde benimle aynı fikirde demekki herkes elini vicdanına koymalı bursa kendi stadında diyarbakırlı sporseverleri adeta hayvan yerine koymuştu ve çok ayıp etmişti
diyarbakıra sonsuz başarılar inşallah kümeye düşmezler

Çevrimdışı oflum_ts

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +33/-0
  • KAĞITTAN SİLMEK GİBİ DEĞİLDİR KALPTEN SİLMEK
« Yanıtla #2 : Mart 08, 2010, 11:40:56 ÖS »
birşeye dikkat ettim diyarbakırsporun yanın da bu kadardaha çok duran başka bir süperlig takımı yok bana biraz tuhaf geldi bu yakınlık
Bitmeyen tükenmeyen hatıran,
hergün varlığını hissettiren acın ve gidemediğim
terkedemediğim içimdeki sen..
Tarifin olmuyor..
Dilimde takılı bir hece ve artık anlatmaya,
tekrar konuşmaya değermi değmez mi bilmiyecek kadar ince bir düş..

Çevrimdışı ASK61

• Süper Üye
« Yanıtla #3 : Mart 08, 2010, 11:45:33 ÖS »
Türkiyenin en milliyetçi kesimi Trabzonda bunu 7 70 e herkes kabullenmiş durumda pkk Trabzonda gösteri yaparken linç ettiler Trabzonda onları eğer diyarbakır bursalıların söylediği gibi olsaydı aynı tepki bize fazlasıyla gösterilmeliydi
hadi bunuda geçtik Trabzon Diyarbakır maçını hayırlayalım ne yaptı bizim taraftar Diyarbakır maçında sahayaa indiler ve kaleci şenola saldırdılar ama ondan sonraki diyarbakır deplasmanında diyarlılar bizi yine ayakta alkışladılar şampiyon Trabzon diye desteklediler 61. dakika bizimle birlikte eğlendiler

Çevrimdışı diyar21

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +1/-0
« Yanıtla #4 : Mart 09, 2010, 05:14:27 ÖS »
Bursaspor her takımla arası kötü sadece ankaragücü ile iyi artık bu iyilik nasıl olmuş manidar... diyarbakırpor-bursaspor maçına gelince Trabzonspor Başkan'ı da açıklık getirdi...Oyun oynandı diye peki size soruyorum Bursaspor Kalecisi İvankov kalesine geçmemesi vede yerdeki taşları alıp seyircilere atar gibi yapap hareket çekmesi vede sol bacağına gelen taş geldimi gelmedimi meçhul ve ortasahaya hakemin yanında kaçıp tedavi edilmesini istemesi ve neticesinde sol bacağının tedavi edillmesi gerekirken sağ bacağının tedavi edilmesi herşeyi ortaya çıkardı bu senaryoyu unuttular bana gelince Diyarbakır'lıyım Ve TrabzonSpor taraftarıyım nasıl Trabzonspor'um buraya geldi krallar gibi uğurlandı... hertakıma bu yapıldı fenerbahçe ve bursapor maçları dışında ben bu vatanım için askerlik yaptım ayaklarımın nasıl üşüdüğünü ve nasıl yaptığımı bir ben bilirim eğer ben diyarbakırda yaşıyorsam hiç kimse bana aponun piii..leri ve pkklı diyemez diyenlerde cezalarını görürler ayıptır yaw bu ülkede yaşıyoruz yapılan şeye bak ermenistana gelince çiçekler ile karşıladınız bu ülkenin evlatlarına da piç dediniz ve halen haklısınız vallah pumam affetmez haklının yanındadır TrabzonSpor Camiası ne dediğini ve ne yaptığını Çok iyi bilir ve uygular Haddini bilmez Bursaspor camiasına duyurulur....