Gönderen Konu: Bülent Uygun;Trabzonspor anadolu takımı değildir  (Okunma sayısı 712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ASK61

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +20/-0
Bülent Uygun;Trabzonspor anadolu takımı değildir
« : Şubat 28, 2010, 02:19:37 ÖS »
Bazı sözler başıma iş açtı, ama ben hiç yalan söylemedim. Mesela, ‘5 yeriz’ dedim, 5 yedik! Herkes kızdı, fakat ben, bir kentin motivasyonunu yüksek tutmak için bunları söylemeliydim. Hepsi stratejiydi...

Aşk, kedi-köpek ilişkisi gibidir. Bir bakarsın birbirlerini yerler, bir bakarsın çok iyi anlaşırlar. Böyle bakılırsa şu çok net ortaya çıkar: Fenerbahçe ile Galatasaray büyük aşk yaşıyorlar!

Laila’dan da konuştuk, 5’lik maçlardan da... Futboldan da konuştuk, bilimden de... Söz sözü açtı, konu konuyu... Biraz uzun oldu belki ama içimize sindi! Çünkü söyledikleri, herkesin söyleyebileceği sözler değildi. Okuduğunuzda göreceksiniz, sevseniz de sevmeseniz de cesur bir adamın konuştuğunu farkedeceksiniz. Bu satırlarla sizleri tutmanın anlamı yok, sözü Bülent Uygun’a bırakıyoruz.

* Sivasspor’u bu hale siz mi getirdiniz?
- 6-7 yıl önce, değerli başkanım Mecnun Odyakmaz’la birlikte geldiğimizde, kayyuma bırakılmış bir yönetim ve aşk içinde çalışmaya gayret eden 2-3 yöneticinin dışında kim vardı? Bizim emeğimizle, alınterimizle kurduğumuz bir başarı atmosferini, tarihin kaydettiği zafer fotoğrafını yine benim yok ettiğim gibi akıl dışı bir iddiada bulunmak, kimsenin haddi değil. Benim alnım açık, başım dik. Hz. Mevlana’nın dediği gibi, “Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım!”

Suçu üzerime aldım, ayrıldım
* Peki Sivasspor nasıl bu hale geldi?
- Engin Baytar, Burak Yılmaz’ı alacaktık. Le Havre’den Davidas, Fulham’dan Buazza, Panathinaikos’tan Cleyton, Metz’den Omotoyossi, Rubin’den Thomas listemizdeydi. “Alınmaları imkânsız” diyerek transferi engelleyen, Devler Ligi takımı kurmak yerine “Ligde 40 puan toplayalım, yeter” diyen kişiye diyecek çok şey var aslında ama... Başkanla birlikte engelleri aşamadık. Taraftarımız 3 haftada geçmişi unuttu, istifa istedi. Suçu, birisi üzerine almalıydı. Biz aldık, bıraktık.

Yendik, antipatik olduk!
* Sevimsiz bir adam mısınız?
- Bazı çevreler bizi hep antipatik göstermeye çalıştı. Oysa biz, Sivas’a geleni de gideni de karanfillerle karşıladık, uğurladık. Hâlâ böyle düşünülmesinin nedeni, herhalde sadece tuttukları takımı yenmemizdir! Çünkü bütçemiz yoktu, ama rekabete girdik. Kendilerinden başkasının onlara rakip olabileceğini düşünmediler. Bu nedenle bizim her söylediğimizi eleştirdiler, yaptıklarımızı görmemezlikten geldiler.

* Yıldızlardan iyi antrenör çıkmaz, derler.
- Ben, futbol oynarken çalıştığım her hocanın iyi taraflarını not aldım. 18 yaşındayken bile bir antrenör gibi düşünürdüm bir futbolcu olarak uygulardım. Benim antrenörlük kariyerim 20 yıldır! Son yıllarda Avrupa’daki gelişmeleri ve Türkiye’de federasyonun açtığı kurslardaki bilgileri derledim. Sonra Avrupa’daki maçları izleyerek portföyümü genişlettim. İşin içine bilimi de kattım. Analiz programları hazırladık, görsel sunumlar yaptık. Kendimize özgü bir antrenman metodu geliştirdik. Elde ettiğimiz sonuçlar, doğru yaptığımızın işareti.

Tarih değişirdi...
* Unutamadığınız maçlar?
- Anderlehct’i 3-1 yendiğimiz ve Galatasaray’a yenildiğimiz maçları unutamam. Skor 3-3’tü, Mehmet Yıldız vurdu, top direği sıyırıp auta çıktı. O top döndü, Ayhan 35 metreden soluyla attı, şampiyon oldular.

* Şampiyon olsanız ne değişirdi?
- Tarih değişirdi. Futbol literatüründe yeni bir sayfa açılırdı. Sivasspor, şampiyon olmadan bile bir çok şeyi değiştirdi. Artık Anadolu ‘şampiyonluk’ diyebiliyor. 5 yıl içinde de olacak.

* Trabzonspor, Anadolu takımı değil mi?
- Onlar 4 büyükler.

Çevrimdışı tarbizan

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +14/-1
Ynt: Bülent Uygun;Trabzonspor anadolu takımı değildir
« Yanıtla #1 : Şubat 28, 2010, 02:28:14 ÖS »
Tesekkürler.
Ama ben Trabzonsporun Anadolu takimi oldugunu düsünüyorum aslinda.
Elbette dört büyüklerden. Ama bu Anadolu takimi oldugunu degistiremez ki.

Çevrimdışı ASK61

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +20/-0
Ynt: Bülent Uygun;Trabzonspor anadolu takımı değildir
« Yanıtla #2 : Şubat 28, 2010, 02:39:28 ÖS »
rica ederim

ulaa bizim uşaklar bu adamı niye sevmezler onu bi türlü anlayamadım adam hiç bi zaman Trabzonspor adına saçma sapan haddini aşan açıklamalar yapmadı dürüst oldu içinden geleni söyledi Trabzonspor maçlarından önce hep Trabzonspor bizim en zorlu deplasmanımız çok büyük bi kulüp diyen biri ama nedense baya küfür yedi bizden  :)