Gönderen Konu: ŞENOL GÜNEŞTEN Çarpıcı Açıklamalar  (Okunma sayısı 524 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kibar

• Ziyaretçi
ŞENOL GÜNEŞTEN Çarpıcı Açıklamalar
« : Aralık 31, 2009, 03:16:34 ÖS »
Güneş'ten çarpıcı açıklamalar
31 Aralık 2009 / 09:13
Trabzonspor Teknik Direktörü Antalya'da basın açıklaması yaptı.
Trabzonspor ikinci yarı öncesi Antalya'da hazırlıklarını sürdürüyor.

Teknik direktör Güneş, bugün saat 10.00'da Gloria Hotel'de basın açıklaması düzenledi.

Güneş, Önce değişimle ilgili başlayalım. Sizin de bildiğiniz gibi takımın işleyiş düzeni bir hocanın gelip gitmesiyle tamamen değişmez. Değişmesi için süre gerekir. Bizim geldiğimiz dönemde ilk yarının sonlarına doğru yarışmanın içinde olan bir dönemdi. Mevcut olan kadroyu en iyi şeklide kullanmaya çalıştık. Bu zaman içerisinde iki maç kaybettik. Ligde Fenerbahçe maçını kaybettik. Diğeri de yeni başladığımız kupada ilk maçımız olan Galatasaray maçıydı. İyi kapattığımız söylenemez ilk yarıyı. Bu durumda yaptığımız tek şey oyuncularımıza bir şeyler aktarmak. Özellikle şunu söylemekte fayda. İlk olarak oyuncularımızın moral değerlerini düzeltmekle işe başlıyoruz. Çünkü oyuncularımızın moral değerlerini çok düşük gördük.  Kulübün var olan değerlerini işleme adına paylaşmaya çalıştık. Trabzonspor'un nasıl bir sistem üzerine kuracağımıza karar vermek istiyorum. Ama bunlarda mesafe almamıza rağmen iki maçın kaybedilmesi olumsuzluk oldu. Şu anda oynak bir zemindeyiz. Bir oyuncu almak istiyoruz, ben bu kadroda olan oyuncuları bırakmak istemiyorum.

ZENİT FATİH'İ BIRAKMAK İSTEMİYOR

Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş Trabzonspor'da kimseyi bırakmak istemediğini belirterek “ Hatta oyuncularıma bunu söyledim.Bulunan kadronunun üzerine yeni oyuncular katmak istiyoruz.Özellikle forvete bir takviye yapmak istiyorduk Sayısal olarak 2 forvetimiz var.En azından buraya bir oyuncu daha gerekyor.Bu konuda düşüncemiz Fath Tekke idi.Kendiside gelmek istedi. Ancak son durum şu Zenit Fatih'i bırakmak istemiyordu.Görüşmeler hala sürüyor” dedi.

GÖKHANI GÖNDERMEK İSTEMİYORUZ

Güneş Gökhan'ın moralsiz olduğunu ifade eden Güneş, "Bu size de yansıdı. Gökhan gitmek düşüncesinde ama ben gitmesini istemiyorum. Bunu da yönetime söyledim.Hiç bir yerli oyuncuyu bırakmak düşüncesinde değilim. Şuanda benim için aciliyet olan iki mevkii idi.Gökhan gitmek istiyor, Fatih de gelemiyor.Bunu şimdiye kadar bitirmemiz gerekirdi" diye konuştu.

GÖKHAN YÜZDE YÜZ KALIR DİYEMEM

Gökhan ile dün konuştum.Trabzonspor'a seve seve geldiğini söyledi. Geçen sezon sorunu yoktu.Bu sezon beklenen sonuçlar gelmeyince seyirci ile  oyuncu arasında sıkıntı oldu. Gökhan bunu bana anlattı. Bunu aşması gerek.Kendisi de bunu isteyecek. Gökhan'a yetenekleri itibariyle inanan biriyim. Gitmesini istemiyorum ona evet de demedim. Biri oyuncu olarak kalarak savaş vermek istiyorum eğer veremezse ekonomik olarak kayba razı olmam. Gökhan daha dirençli olmalıydı .Benim dönemime bakın o performansı ile benim takımım da yeri olmaz.Kalitesinin çok altında.Eğer gelişmeler olumsuz olur ve burada daha duramama derse o zaman yapacak başka şey olmaz.

FORVETE TRANSFER YAPACAĞIZ

Şuanda Trabzon'a gelen oyuncu Trabzon'u benimsemeli. Oyuncu rahatsızsa giderken de kulüp zarara uğrayacaksa kulübün kendini yaşatma şansı kalmaz. Gökhan'ın savaşacağı sinyali aldım.Netice olarak Gökhan yüzde yüz kalır diyemiyorum.Öncelikle forvet alacağız diğer mevkiler için ise aciliyeti yok. Kulübün bünyesine uygun oyuncu olmalı. Ekonomik olarak da uygun olmalı.

GÖKHAN'IN GİTMEK İSTEMESİ BENİ YARALADI

Ben Gökhan umut,Selçuk ve gibi oyunculardan iskelet kadro yaratmak için çalışırken oyuncunun gitmek istemesi karşısında yaralandım.Ben açık konuşayım Gökhan'ın gitmesini istemiyorum.Gökhan'ı vermek istemiyorum.Eğer Gökhan ille da gitmek isterse bu beni aşar. O zaman yönetime söylerdim.Ama gitmesini istemiyorum.

TJİKUZU KONUSUNDA AÇIKLAMA

Kampa katılmayan Tjikuzu var. İzin istemediği halde kampa katılmadı. Ne zaman geleceğini bilmiyoruz. Biz zaten ona söyledik. Trabzonspor'un oyuncuları bizimle beraber olmalı, çalışmalı, gitmek isteyen oyuncular menajerleri kanalıyla gidebilir. Ama bizimle birlikte çalışmalı...

YATTARA ÇOK PARA KAZANIYOR AMA SORUN OLDU

Yattara'nin ne durumda olduğunu bilmiyorum. şahıslara çok takılmaya gerek yok.Yattara benim dönemimde en az kazanan oyuncuydu sorun oldu.Şimdi en cok kazanan oyuncu yine sorun. Elinizde bulunan bir oyuncu .Kalitesi ortada ....

BARIŞ YETENEKLİ OYUNCU

Barış yetenekli bir oyuncu, ama şu anda bulunduğu konumu itibariyle üretken değil. Burada kalıp oynamamasından kiralanması daha iyidir. Genç bir oyuncu oynamadığı zaman gidip oynaması daha iyidir. Biz bütün oyuncularımızı kullanmak için savaşıyoruz,

ÇAĞLAR BİRİNCİ İLE İLGİLENİYORUZ

Çağlar ile ilgili girişim yaptığımız doğru. Solbek ve stoper oynayabilen bir oyuncu. Görüşmeler sürüyor. Ekonomik olarak bir değeri var. Bunu aşabilirsek alacağız.

KUPADA GRUPTAN ÇIKMAK İSTİYORUZ

Hedef olarak şunu söyleyeyim. Sıkıntımızın kaynağı son iki maçtı. Kaybettiğimiz maçlardan bir ikupa maçıydı. Kupa maçı bizim için Avrupa'ya gitmek adına daha kolay bir yoldu. Üç maçımızı kazanarak gruptan çıkıp hedefe ulaşmak istiyoruz. Diğer tarafta 6. sıradayız ve 10 puan gerideyiz. Şampiyonluk hedefini vermeyeceğim. Kendi gerçeğimizi ortaya koymayacağım. Ama en önemlisi her maçı kazanmak istiyorum. Önce keyif veren bir takım olacağız. Sıfırdan başlıyoruz. Alacağımız bütün  puanları almak istiyoruz"

Kaynak: