Gönderen Konu: Peygambere verilen söz..!!  (Okunma sayısı 1079 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
Peygambere verilen söz..!!
« : Mart 25, 2008, 05:17:09 ÖS »
Efendimizin mescidde oturduğu bir gün bbir adam geldi ve mahcup bir şekilde :Anam babam sana feda olsun ya Rasulallah huzuruna gelmeye yüzüm yok der. Efendimiz sebebini sorunca

- Ya Rasulallah ben kumar oynarım, zina ederim bide yalan söylerim dedi.

Efendimiz adama bunların hepsini terketmesini söyler ancak adam hepsini birden terkedemeyceğini ancak bir tanesini terketmenin nefsine zor gelmeyeceğini söyledi. Efendimizde ona "Yalan söyleme" buyurdular.

Adam evine vardı, gece tam yatacağı sırada kumar arkadaşları kapısına geldi. Tam onlarla yola koyulurken efendimize verdiği söz aklına geldi. Sabah namazında kendisine dün kumar oynadın mı derse ne derdi? Yalan söyleyemezdi o anda içine düşeceği mahcubiyeti
farketti ve geri evine döndü.

Biraz sonra diğer arkadaşları ahlaksız bir kadınla kapına geldiler. Adam gene tam gideceği sırada aklına efendimize verdiği söz geldi ve geri evine döndü.

Sabırsızca sabah ezanını bekledi. Ezan okununca hemen mescide koştu. Mescide girince efendimizin kendisini mütebessim bir çehreyle karşıladı. Namaz sonrası efendimizin yanına geldi ve "Ya Rasulallah sen bir tanesini terket dedin vallahi ben hepsini terkediyorum." dedi.
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"

Çevrimdışı *Laz kızı*

• Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
Ynt: Peygambere verilen söz..!!
« Yanıtla #1 : Mart 31, 2008, 06:51:38 ÖS »
evet rica ederim..!!!
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"