Gönderen Konu: Fatih tekke'den bomba gibi sözler  (Okunma sayısı 697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
  • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
Fatih tekke'den bomba gibi sözler
« : Ocak 20, 2010, 04:14:35 ÖS »
Fatih Tekke, basında çıkan transfer haberlerine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Zenitli futbolcu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Şu an burda olmamın sebebini biliyorsunuz. Bir yıldır yoğun sekilde transfetin gündemde. Son bir haftalık gelişmeler benim bazı şeyleri konuşmamı gerekli kıldı. Benimle ilgili çıkan haberleriin çoğu kasıtlı. Bizim camiamıza zarar gelmemesi için çok dikkatli oluyorum. Bugünde aynı şekilde olacak.

Öncelikli şunu vurgulamak istiyorum. Şu anda Zenit takımının mukavelem var. Ağustos'da bitecek. Takımla birlikte birçok başarılar elde ettim. Bunları kazanmış bir takımın oyucusuyum. Bununla birlikte kaptanlığını yaptığım Trabzonspor'la ismim çok anılıyor. Son bir haftadır bence talihsiz şeyler yaşadık.

Zenit'ten başka nerde oynarsın dendiğinde ben hep Trabzonspor dedim. 6 ay önce Ağustos ayında görüşmem oldu. Anlaştık ama Zenit engelledi. Ocak ayında yine masaya oturduk. Bu dönemde ben şunu şöyle yaptım.

Bir: Zenit ile borservisim konusunda restleştim. Konumumu şu anda kritik hale getirdim.
İki: Askerliği hiç düşünmedim. O benim sorunumdu, kulübün Trabzonspor'un bir şey yapmasına gerek yok tu.

Şimdi soruyorum. Daha ne yapabilirdim.

Transferde süreç şudur:

Kulüp ister. Anlaşır. Yönetim böyle yapmadı mı?

Kolombiya'dan iki gün içinde oyuncu alabilecek güçte bir yönetim var benim sorunumumu da çözebilirdi. Trabzonspor olduğu için konuşuluyoruz. Kimse Trabzonspor'un sahibi değildir. Trabzonspor'a ben her zaman gelmek isteyeceğim. Birileri gelmemi engelleyebilir. Şimdi detaya girmek istiyorum..

Yaklaşık üç dört gün önce, Fatih tekke ile anlaşıldı dendi. Özel bir problem olmazsa bu iş biter dendi. Benim hiç bir şeyden haberim yok. 50 kez söyledim. Tek şartım vardı:

Sadece 9 numaralı formamı istiyorum. Başka hiçbir şartım olmadı. İstese Trabzonspor bir saat içinde 10 fatih Tekke alır. Zenit'le anlaştık dediler. Zenit açıkladı. Rubin Kazan ile Trabzonspor istedi dendi. Anlaşma sağlanmadığını söyledi. Trabzonspor yönetimi ise anlaştık diye kamuoyunu bilgilendirdi. Bu nasıl iş.

Benim hiç gazeteci arkadaşım yok. Ben diyorum ki Allah için diyorum. Ben konuşulacaksam, Trabzonspor'a yapacağım her hangi bir katkı varsa Fatih Tekke alınmalıdır. 2 yıldır söylüyorum. Değilse alınmasın. En önemli şey Trabzonspordur.

Telefonlarımın kapalı olmasına gelince.

Son on günde telefonum kapalı diye transferimin olabilirliği gündemden düşüyor. Bu nasıl bir mantık. Telefonum kapalı diye transfer gerçekleşmiyor.

Şimdi taraftara soruyorum.

Benim için çok önemli. Şenol hocamı bir tarafa bırakıyorum. Konuşan transfer için çaba sarfeden etmeyen... Soruyorum içlerinde benim Kadar TRABZONSPORLU var mı?

ÜNAL KARAMAN DA DAHİL

Allah bana yalan konuşmayı nasip etmesin. Açık ve net söylüyorum. Trabzonspor'a gelmek istiyorum. Kimse duydu mu Fatih şu kadar para istiyor diye. Şurdan söylüyorum.

Bana ilk teklif ettikleri şartı kabul ediyorum.

Dün telefondan konuştum.

O şartları kabul ediyorum.

Zenit'e gidip benim için masaya oturacak mısınız? Maddi anlamda çok büyük kayıp olmasına manevi kayıp olmasına rağmen o şartları da kabul ediyorum. 6 ay önce ne demişlerse kabul ediyorum. Son altı ayda 11 gol atan futbolcuyum. 6 ay önceki şartları kabul ediyorum. Ne yapabilirim. Biri çıksın bir şey söylesin. Tek başıma da kalsam Trabzonsporluyum. taraftarı kimse yanıltmasın.

Kimse bu tranfserde Fatih özverili olmadı demesin. Kimse Fatih sorumluluk göstermedi. Özveri yapmadı demesin. Ben Ünal karaman gibi değil. Gerçek Trabzonsporluyum.

Ricam şu. Konuşmayı pek sevmem. Ne demişsem onu yazın. Bu gece gidiyorum. Kulübümle hocamla konuşacağım. Trabzonspor'a gideceğimi söyleyeceğim. Kimin niyeti neyse allah onu verir inşallah.

Taraftara sesyeniyorum.

Beni nasıl biliyorlarsa öyle bilsinler. Sevsinler. Onları asla yanıltmadım.

Ben yönetime de söyledim. Şenol Güneş'e söyledim. Kimse için gelmem. taraftar istedi diye gelirim. Terimi daha çok akıtacağım dedim.

Sanki maddiyatçı bir yönüm varmış gibi bir izlenim yaratılıyor. Allahtan korksun bunu söyleyenler

Aradakı büyük abilerimize söyledim. Bu böyle mi olmalıyıdı. Ben bu formayı giyimiş adamım. Olması gereken insanları çoşku verecek motive edecek heycanlandıracak şekilde olmalıyıdı. Konuşmadığım, söyleyemediğim şeyler var ama farklı bir şey olursa konuşacağım.

Eğer Zenit seninle devam etmek isterse aAğustosu bekleyecek misin sorusu üzerine Tekke: Zenit'in bana harcadığı para 10 milyon euro toplam 20 milyon euro masrafı olmuş. Beni ücretsiz bırakır mı? Amatör davranır mı? Bunu bilerek değerlendirmek gerek.

Son olarak Tekke, "Zenit Kulübünün Trabzonspor'a Fatih Tekke'yi alın dediğini ve yönetimin buna sıcak bakmadığını" belirtti.

"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"