...:::(¯`·.TRABZON FORUMA HOŞ GELDİNİZ.·´¯):::... > Duyurularımız..Forum Kuralları

Yöneticilerin Görevleri

(1/5) > >>

¤ۣۜ..¤SessizGemi:
Öncelikle siz değerli arkadaşlarıma foruma üye olduklarından dolayı teşekkür ediyorum.
Herkesinde anlayacağı gibi forumumuzun amacı öncelikle TRABZON ve TRABZONSPOR ile ilgili hertürlü paylaşım materyalini bu ortamda etkili,doğru ve edep kuralları dahilinde paylaşmaktır.Tabiki normal kullanıcların mağdur olmaması, boşa zaman harcamamaları ve forumumuzdan azami faydalanmaları için sistemin işleyişini kontrol edebilecek, konuları düzenleyecek,paylaşımlar yapacak bilgili deneyimli moderatörlere gerek duyulmaktadır. Bu her forumun olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir kısmıdır.Sistem kurulmuştur idamesi ve devamlılığı modların sayesinde olacaktır.
yukarıda anlattıklarımızdan anlaşılacağı gibi Moderatörlere (Co-admin,Süper moderatör, moderatör ve Stajer Modlara genel olarak moderatör diye hitap ediyorum) çok büyük görevler düşmektedir ve bu durumda moderatörlüğün ne kadar önemli bir mevki olduğunu bizlere göstermektedir.

¤ۣۜ..¤SessizGemi:
TrabzonForum amaçladığı hedefler doğrultusunda moderatörlere çeşitli görevler ve sorumluluklar yüklemektedir.

(1) Moderatörler Sabit Nick Kullanmalıdırlar..Moderatör oldukları anda nicklerini ve Görünen adlarını değiştiremezler...

(2) Moderatörler en az 3 günde bir siteye girmeli ve site içinde aktif olarak bulunmalı, kendisine verilen görevleri yerine getirmelidir.

(3) Moderatörler her zaman yöneticilere, kullanıcılara ve diğer moderatörlere karşı saygılı davranmak zorundadır.

(4) Moderatörler , bulundukları bölümün ve özellikle de sitenin iyiliğinden sorumludur.

(5) Moderatörler bulundukları bölümde yazılanları açılan konuları takip etmeli düzeltilmesi gereken linkleri veya eklenmiş fotoları düzenlemeli, gayri ahlaki bir şey gördüklerinde kendileri müdahale edebiliyorlarsa etmeliler edemiyorlarsa bir üst yöneticiye durumu iletmelidirler…

(6) Moderatörlük görevini aksatan moderatörler için yetkilerini elinden alınması yada sınırlandırılması yoluna gidilecektir.

(7) Kendi bölümünden sorumlu olan moderatör , başka bölümlerin iç işlerinden sorumlu değildir ve buraya yaptırım uygulayamaz.

(8 ) Moderatörler, üyelere kin gütme gibi bir hakka sahip değildir. Bu davranış modluklarının alınması ve bir daha aday gösterilememeleri için geçerli bir sebeptir.

(9) Moderatörleri eleştiren üyeler olabilir. Onların görevlerini kötüye kullandıklarını haksızlıklar yaptığını söyleyen kişileri hakaret ediyor gerekçesiyle açılan konuyu kilitleyemez Üyelerin Moderatörler hakkındaki şikayet ve görüşlerini istedikleri yerde ifade etme hakları vardır. Yine hakaret yada seviyesizlik olmadığı sürece kimsenin düşüncesini söyleme özgürlüğü kısıtlanamaz.Bu bağlamda moderatörler hakaret veya seviyesizlik dışında bir eleştiriye açık olmalıdırlar.

(10) Moderatör kendisini eleştiren kişiye tartışma yaratmadan savunmasını yapabilir. Ancak modların forumda tartışma yaratmaları kesinlikle yasaktır. Mod.lar yada site hakkında hakaret içermeden eleştiri yapan kişileri dinlemeleri, buna engel olmamaları ve şikayetlerini siteye iletmelerinin de çözüm üretilebilmesi açısından faydalı olacağını ileterek admin'e yönlendirmeleri gerekmektedir. Eğer eleştiriler rahatsız edici bir boyuta ulaşmışsa o kişinin uyarılması amacıyla Adminlerle temasa geçecektir.

(11) Moderatörler, hiçbir sebeple moderatör olan nicklerinin sifrelerini bir başkasına veremezler. Bu kişiler 1.dereceden yakınları (anne, baba, kardeş, kuzen, yeğen vs...) bile olsa kabul edilemeyecek bir davranıştır. Herhangi bir sorun yaşandığında da böyle bir bahane kabul edilmeyecektir ve moderatörlükleri geri alınacaktır.

(12) Moderatörler müdahalede zorluk çektikleri konularda diğer moderatörlerden veya bir üst yöneticilerden  yardım isteyebilirler.

(13) Moderatörler TRABZONFORUM aleyhine açıktan konuşamazlar, eleştirilerini Admin ile birebir görüşerek yapmaları beklenmektedir. TrabzonForum'un yaptığı değişiklik ve yenilikler hakkında üyeleri bilgilendireceklerdir. Üyeler modları örnek aldığından site kararları ve sitenin aldığı tedbirler konusunda yorumlarını yine buraya bildirmeleri site genelinde konuşmamaları gerekmektedir.

(14) Adminler tarafından kabul edilen kararlar gereği - siteye zarar vereceğine kanaat getirilirse - moderatörün / moderatörlerin görevine bir açıklama yapılmadan son verilebilir.

(15) Moderator bölümünü sürekli aktif tutmak zorundadır. Bölümlerini canlandırmak için atılan her adımda moderatörler bizzat sorumludurlar.

(16) Moderator sorumlu olduğu bölümdeki konuları takip etmeli, kendi bölümüyle alakalı olmayan konu veya konuları gerekli bölümün moderatörüne haber vermek kaydıyla-eğer taşıyabiliyorsa- o bölüme taşımalıdır.

(17) Konuların içeriğini takip etmeli eğer konunun seyri amacının dışına çıkarsa müdahale etmeli gerekirse durumu Admin 'e(lere) haber vermelidir.Böylelikle eğer ihtiyaç varsa hem yeni konu açılmalı hemde bölüm konuları daha düzenli hale getirilmelidir.

(18) Moderatörler kendi bölümlerinde kuralları çiğneyen üye olursa öncelikle  kendileri uyarmalı eğer kuralları çiğnemekte ısrar ederse durumu Admin 'e bildirmelidirler.

(19) Her moderatör kendi bölümüyle alakalı konuları takip etmek haftada en az birkaç konu eklemek zorundadır...Diğer bir deyişle kendi bölümünü aktif tutmalıdır.


TRABZONFORUM © Yönetimi

¤ۣۜ..¤SessizGemi:
Stajer Modlarbelli bir süre denemeye alınmış üyelerden oluşan bir gruptur..Her stajer mod Genel Moderatör olacak diye bir kural yoktur..Bu tamamen Stajer modların aktifliğine bağlıdır..Kendilerine belli yetkiler verilmiştir..Bu yetkileri kullanımları takip edilecek ve foruma olan ilgi ve paylaşımları dikkate alınacaktır..Azami 1 ay gibi denenme süreleri vardır..Yeterli görüldükleri takdirde Moderatör lüğe geçebileceklerdir..Veya ilgisiz ve aktif olmayan Stajer modlar normal üye olarak forumda devam edeceklerdir..

Stajer Modlar denenme aşamasında oldukları için forumun gelişimine katkıda bulunabilmeleri kendileri için + puan kazandıracaktır..Ayrıca genel oalrak Stajer modlara belli bölümlerde Moderatörlük verilmiştir..Bu bölümlerin gelişimi ve bölümlerde Kuralların uygulanması tamamen kendilerine aittir..Kesinlikle herhangi bir üyeyle tartışmaya girmemelidirler..Hakarete varan eleştirilerde bunu Admin 'e bildirebilirler..

¤ۣۜ..¤SessizGemi:
Diğer yandan Süper Moderatör ve Co-Admin ' in Görevleri kendilerine bizzat bildirilecektir..Bunlar Yönetimin en üst katmanlarıdır..

Yönetici grubundaki kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi ise kişilere karşı kesinlikle önyargılı davranmamaları gerektiğidir..Önyargılı bir şekilde üyeleri rütbelerini kullanarak rahatsız eden yöneticilerin yetkileri askıya alınabilir..Trabzonforum' da huzuru sağlayacak olan ve tartışmaları önleyecek olan ilk başta kendileridir..

Diğer yandan Yöneticilerin bazı görevleri kendilerine özel olarak bildirilecektir..


Sizlerde Forumumuzda Yetkili birer Yönetici Olmak İsterseniz İstediğiniz Alana Yeterli Paylaşımları Yaparak;

https://www.trabzonforum.com/index.php?board=5.0

Bu alandan Başvurunuzu yapabilirsiniz..


TRABZONFORUM © Yönetimi

¤ۣۜ..¤SessizGemi:
Birçok yöneticinin görevleri askıya alınmıştır..Yeni ve işi yapabilecek arkadaşları en kısa zamanda aramıza alacağız..Tşkkrler

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git