Gönderen Konu: S€VGİNİN ADR€SİDİR S€VİL€N  (Okunma sayısı 783 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +434/-11
  • Denizin en nadide armağanı!..
S€VGİNİN ADR€SİDİR S€VİL€N
« : Ekim 30, 2008, 04:29:02 ÖÖ »
İnsanoğlu karşısındaki kişiyi o olduğu için sevmez aslında, kişiden sevgi doğmaz, sevgiden kişi doğar.. O sevgi doğru sanılan kişiye yüklenir, adresi o kılınır... Her insanın içinde sevgi vardır, o sevgi içindeki sevileni yaratır, ve dıştaki her insan potansiyel bir sevgili olur doğru adres olunca, ya da sanılınca...

Yani aslında her insan içinde yarattığı sevgiliyi arar karşısındakilerde... Ve karşısındaki kişilerden içindeki sevgiliye en çok uyanı seçer sevmek için, daha doğrusu içindeki sevgiyi yükleyebilmek için...

Kişiye olan aşkın ve sevginin bittiği ya da sarsıldığı nokta ise o kişiyle içindeki sevilenin arasındaki farklılıklarla yüzleşilmesinden kaynaklanır... O kişi o sevgiye,yani içindeki sevgiliye karşıt duruma gelince, o kişiden uzaklaşır insanoğlu... İçte sevilenle, dışta sevginin yüklendiği kişinin farklılıklarıdır ayrılıklara sebep olan...

Çünkü insanoğlu içindeki gibi görmek ister hayatındaki kişiyi, içindeki kişiye uymayan yönleri varsa bile görmez ya da yadsır bu farklılıkları ilk başta... Çünkü ilk başta aşk vardır... Çünkü aşk tutkulu bir körlüktür... Bir saplantıdır aşk, onu ısrarla içindeki kişi sanmaktır...

Kadrolu hayranlarıma hep şunu demişimdir 'sen aslında içinde yarattığın kişiye Funda adını verdin, sen içindeki Funda'yı seviyorsun, gerçek Funda ile yüzleşince bu sevgin bitebilir, ben içindeki Funda olduğuma söz veremem'...

Bir insanın içindeki sevgiyi ilk yüklediği kişide bulması güzeldir.. İlk ve tek sevgi olabilmek güzeldir birbirleri için... Ama zordur ilk ve tek olmak; ilk olsa bile tek kalabilmek... Ama olunamıyorsa, kalınamıyorsa, o zaman ‘son sevgi’ güzel olur...

Çünkü sondan önce yaşanan sevgilerdir ‘son sevgiyi’ güçlü- oturaklı- devamlı kılan... Sondan önce yaşanan sevgilerle gelişir-değişir insanın içindeki sevgi, ve sevilenden beklentileri... İçindeki sevginin yer yer imkansıza varan beklentileri bu ara sevgilerle yontulup yumuşar... İçteki sevginin ütopik yanı gerçekliklerle bütünleşir... Bir yanı hep hırçın-bencil olan bu içteki sevgi, bu ara sevgilerle olgunlaşır...

Sevgi... İnsanın içinde yaratıp yaşattığı sevilen... Ve sevilen kişi... İçteki o sevginin denk geldiği adres...
Eskiden yeterdim kendime,
Artardım bile..
Şimdi ne yapsam nafile! ...
Ve
Kim demiş 'can eskimez' diye
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Çevrimdışı kuzeydenizi

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +338/-14
  • çok şükür...
Ynt: S€VGİNİN ADR€SİDİR S€VİL€N
« Yanıtla #1 : Ekim 31, 2008, 12:28:53 ÖÖ »
Güzel bir görüş sevgi ve aşk adına

kimbilir belki de haklıdır... teşekkürler siyahinci :svm:
"Annesi nin Gülü,bitanesi ve canım oğlum-2"

Çevrimdışı kardelen_

• Banned
  • *
  • Rep Puanı: +36/-4
  • bir dua göklerde ...
« Yanıtla #2 : Ekim 31, 2008, 03:01:46 ÖS »
Evet görüşler güzel varsayılanlar, umutlar gerçek yada hayaller ne güzel yaşananlar sevgi adına keşke gerçek sevgiler kalıntı olsa yürekte ve kalpte dilerim.. kalıcı sevgiler vardır sağol siyahinci yüreğine sağlık cnm paylaşım için teşekkrlr... + rep verdim  :alkş: :svm: :-*

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +434/-11
  • Denizin en nadide armağanı!..
« Yanıtla #3 : Ekim 31, 2008, 03:09:33 ÖS »
Vakit ayırdığınız için ben teşekkür ederim sağolun :D
Eskiden yeterdim kendime,
Artardım bile..
Şimdi ne yapsam nafile! ...
Ve
Kim demiş 'can eskimez' diye