Gönderen Konu: NEDEN GÜLÜYORSUNU Z ??.. (YAZAN : A. ÜSTÜNBAŞ)  (Okunma sayısı 740 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
NEDEN GÜLÜYORSUNU Z ??.. (YAZAN : A. ÜSTÜNBAŞ)
« : Ocak 12, 2011, 03:11:56 ÖS »
AKKÖŞE

:bayrak:        NEDEN  GÜLÜYORSUNUZ  ?..    :!:

Ahmet  Üstünbaş - Emekli  Maliyeci :
   İnsanlar  gülmeyi  unuttularında  bu  soruyu  saormak  doğaldır. Hiçbir  şey  istediğimiz  gibi  olmuyor. Veya  bazı  şeyler  istediğimiz  gibi  oluyor  da, bizler  bunun  farkında  değiliz. Çünkü  biz  çok  fazla  şeyler  istiyoruz.Onun  için  durumumuzdan  memnun  olmuyoruz.

Yeni  nesil  bilmeyebilir, fakat  yaşları  ellinin  üzerinde  olan  tüm  insanlarımıza  soruyorum :  Şöyle  en  azında  otuz  kırk  sene  öncesini  bir  düşünün  bakalım !!.. Şu  anda  mevcut  olan  sosyal  hizmetlerin  hangisi  vardı ??..Evinizde  suyunuz  var  mıydı ?. Yok  diyorsunuz !!.. Elektriğiniz  var  mıydı ??..Yok  diyorsunuz !!..Telefonunuz  var  mıydı ??.. yok diyorsunuz !!.Televizyonunuz  var  mıydı ??.. Hatta  radyomuz  bile, zamanın  kamyonu  nevinden  ya  çalışır  ya  çalışmaz  gibisi  birşeyler  vardı. Onlarda  çok  az  olduğu  için  kimsenin  faydalanması  mümkün  değildi.Araç  olsa  bile  köyelere  intikal  eden  yollar  olmadığı  için  vasıtalardan  yararlanmak  mümkün  değildi.

Muhterem  okurlarım. Bu  yazdıklarımı daha  da  büyütmek  mümkün. Fakat  o  zamanlarda  birlik  ve  beraberlik  vardı. Konu  komşu  arasında  huzur  vardı. Yardımlaşma  vardı. Hal hatır  sorma  vardı..Saygı  vardı  !!....

Peki  şimdi  ne  oldu  bize  de  huzursuz  olduk.??.. İstenen  bütün  sosyal  hizmetlere  kavuştuk. İstenen  ne  ise  bizlerde  var. Fakat  olmayan  tek  şey  HUZUR !.. Neden  biliyor  musunuz ??..Bizler  olduğumuzdan  daha  fazlasını  istiyoruz. Olduklarımızla  yetinemiyoruz..Çünkü  televizyonlarda  hep  yanlış  şeyler  gösteriliyor. Bu  yanlış  şeylerle  kafalarımız  karışıyor. Magazin  yayınları  bizi  perişan  ediyor.  Çocuklarımızı  perişan  ediyor!!.

Çocuklarımız  küçük  yaşta  SİGARA  içmeye  başladı!!.. Okulların  önlerinde  ZEHİR  satanlar  olduğunu  duyuyoruz.. Orta  öğretim  okullarında  bile  zehirli  içecekler  sokulmaya  başladığını  duyuyoruz..Yani  gün  geçtikçe  içinden  çıkılmaz  bir  batağın  içine  girdiğimizi  anlıyoruz!!..Peki  bu  gidişle  nereye  gidiyoruz ??.. Soruyorum : Nereye  gidiyoruz ??..

Yazımın  başlığında  ne  demiştim ??.. NEDEN  GÜLÜYORSUNUZ ?.. Siz,  yazıyı  okuduğunuz  da  aynı  şekilde  gülüp  geçeceksiniz  de  ondan  bu  başlığı  koydum. Çünkü  yapacak  bir  şey   yok  diyeceksiniz. Mani  olmak  mümkün  değil  ki  diyeceksiniz..Kapıldık  gidiyoruz, diyeceksiniz!!..Ama  nereye  doğru  gittiğimizi  düşünmüyoruz.. Yazık  oluyor.. Günah  oluyor..!!.

Birileri  ile  konuşuyorduk, bana  ne  dedi  biliyor  musunuz ??.. Ahmet  ağabey !!.. Buyurun  dedim :

"DOĞRU  SÖYLEYENİ  DOKUZ  KÖYDEN  KOVDUKLARINI  BİLİYOR  MUSUNUZ  ??."  Biliyorum,  dedim...  Madem  ki  biliyor  sunuz  !!!!...

Peki  okurlarım  :  SİZ  NEDEN  GÜLÜYORSUNUZ?.. ... (ahmetustunbas@antakyagazetesi.com.)

:ççk:  :ççk:   KAYNAK  :  HATAY' DA  YAYINLANAN  ANTAKYA  GAZETESİNDE  30.05.2002  TARİHİNDE  YAYINLANDI..  :ççk:  :ççk:
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2011, 03:16:21 ÖS Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .