Gönderen Konu: TS'nin yeni transferi İstanbul'da  (Okunma sayısı 1153 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kibar

• Ziyaretçi
TS'nin yeni transferi İstanbul'da
« : Şubat 10, 2010, 02:21:46 ÖS »

TS'nin yeni transferi İstanbul'da
10 Şubat 2010 / 11:35
Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi'nde mücadele eden Trabzonspor Basketbol Takımı'nın yeni transferi NBA kökenli oyuncu Harold Jamison İstanbul'a geldi.
Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi'nde mücadele eden Trabzonspor Basketbol Takımı'nın yeni transferi NBA kökenli oyuncu Harold Jamison İstanbul'a geldi.

Trabzonspor Basketbol Takımı'nın kadrosuna kattığı 1976 doğumlu ABD'li Jamison'ı havalimanında Trabzonspor Basketbol Takımı Genel Direktörü Doğan Hakyemez karşıladı. Harold Jamison, havaalınında yaptığı açıklamada Trabzonspor için çok olumlu şeyler duyduğunu söyledi. Yorgun olduğunu ve 3 haftadır basketbol oynamadığını belirten Jamison, "İyiyim, ancak biraz yorgunum. Takım için oldukça olumlu ve iyi duyumlar aldım. Ben de tekrardan oynayacağım için çok mutluyum. Çünkü 3 haftadır oynayamadım. Bu da beni üzen bir durum. Ama şimdi oynayacağım için mutluyum" dedi.

Jamison, kendisine sorulan 'Türkiye'ye ilk defa mı geliyorsun?' sorusuna, "Bir kaç sene önce Euroleague maçı için gelmiştim. Ancak gezmek için ilk defa geliyorum" yanıtını verdi.

Amerikalı oyuncuyu karşılamaya gelen Trabzonspor Basketbol Takımı Genel Direktörü Doğan Hakyemez ise, Jamison'ı önceden beri takip ettiklerini, kendisinin başarılı bir geçmişi olduğunu belirterek, "Trabzon'un hedefi 1. Lig'e çıkmak. Bir Amerikalı oyuncumuz daha var. Ancak ileride bir sakatlık olma düşüncesi ile işimizi riske atmamak adına bir transfer daha yaptık. Kendisini izledik, çok iyi bir oyuncu. NBA'de oynamış ve İtalya'da çok iyi bir performans göstermiş bir oyuncu. İnşallah hep beraber 1. Lig'e çıkacağız" dedi.

Basın mensuplarının Trabzonspor Basketbol Takımı'nın iyi bir çıkış yakaladığını hatırlatması üzerine Hakyemez, "Geçen sene de iddialıydı, bu sene de iddialı. İnşallah 1. Lig'e çıkacağız. Trabzon'un hedefi hem 1. Lig'e çıkmak, hem de Avrupa kupalarında oynamak. Trabzon büyük bir camia, bunu istiyor. 5 bin kişilik salonu da yapıyor. Şehir bu duruma hazır. Biz ise sadece yardımcı olacağız" şeklinde konuştu.