Gönderen Konu: Can gibi sevdim bilme/z/din..!!  (Okunma sayısı 1520 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
Can gibi sevdim bilme/z/din..!!
« : Mayıs 01, 2008, 02:22:09 ÖS »
Vidası çıkmış yüreğimin yalnayak yürüğü yolların ezberindeyim.Takatsizliğime 'sen' var.Uçurum uğultuları büyüyor kulaklarımda.Sensizliğime 'ben' var.Koşarak mı varsam sensizliğime,yoksa ağır aksak adımlarla mı?!Hangisi daha 'sen' acıtır beni.Afff çektiğim dilimde sükut bitti.Ne konuşsam sükut.Ne sussam,susmak işte.
..

Kaçarı yokmuş yoklukların.Yaşamalıymış insan.Acıyla büyümeliymiş.Öyle demişti sözlerine vurulduğum şair yüreğin.Ki sen yazmazsın şiir,yine de yaz/a/madıklarınla gönlümün baki şairiydin.Bilmezdin ne kadar 'şiir' koktuğunu.Söz söylediğinde şiir dergahlarının sustuğunu...

Aşk'ıma ücra düştü bu akşam.Alıp götürdüler hatıralarımı.Boş bir yürek,iki göz ağlaması,bir de şiirlerim var şimdi alnımın kara yazgısı.Söz verdim ben yokluğuna.Söylememek için sözler biriktirdim vuslatıma.Direnmek bir yana dursun,aklıma eriştirmem bile seni unutmayı.unutmak diye birşey yok
sadece alışıyor insan.insanım ya,alışır mıyım uzaklığına!?
Lekesiz harfler kadar masumdur şiirler madem,yazmak kadar'ı mı var senden öte.Yazarım,susarım,ağlarım....
Azım,çoğum ,kadarım. . .

Yüz'süzlük hangimizin yüzüne daha çok yakışırsa,o yüz sürmesin ayrılıklara.
Yüzüm yok ki benim SENİN YAPTIĞIN GİBİ başka bir aşkta dem bulmaya.Gökyüzünden çaldığım maviler ne kadar deniz kokarsa bana,o kadar yaşarım seni bundan sonra.'

'Gitmek var,dönmek yok'' eyy yüreğine sığdırılamadığım yar.Kim akıttı gözlerindeki karayı,kim dudaklarının bilmediği şarkıları söyletti de sana bu kadar ozan kesildin başıma. Şimdi susmayı biliyorsun da,ezberin mi şaşırttı seni yoksa.Dilin mi dolandı aşk'a,sırtını dayadığın şehirde mi buldun bu halini.

A benim tarafından zavallandığım yar,her zerremi sana boyayan sevda yeli,şimdi beni hangi yöne süpürsün de,aksın üstümdeki sen'lik.Hangi vakte uçurayım aklımı da,zihni küflü pişmanlıklar sarayım anılarıma.Ki pişmanım diyeyim öyle ustaca,öyle vurgunca,öyle işte.öyle vurdumduymazca. . .

Kirpiklerim ayyuka üflenmiş yıldızları içiyor geceleri.Yine de,ışık/sızım,yine de kör'üm sılaya.Bu kadar 'hiç' olmamı sana yoruyorum yar,bu kadar isme tutunamamamı sana borçluyum.Eyv'ım olsun yine de.Kendini iyi sakla,belki bir gün seni isli bir sokakta,yağmur vurmuş benliğinden tutup çeken yine 'ben' olurum.Bugün istemediğin canımla
sana gül kokulu yar olurum. . .

İster miyim o vakit seni!?Belki o zaman da bilmeyen ben olurum. . .
Yorgun bir yürek,ağlamaktan yaşlanmış gözler,can gibi bekleyişler,bil/in/mezler. . .
İsmini ömrüme uyak düştüm,inlese de gönlüm,susacağım.Sözümü tutacağım.

Bir gün aynı yol’a düşersem seninle, elinden tutup yüzüne bakacağım.Sözlerindeki karaya,kirpiklerimden bir düş uzatıp sana ben’sizliği soracağım.Bana söz’ün susmak olursa ‘’bu suskunluğu yüreğine çal ,ardına bakma ve yürü’’diyeceğim.Yine sus bakarsan bana,sana susturduğun ömrümü verip,eyv duasıyla ardından kendimi gidişine gömeceğim. . .

Gel/me n’olur. .
Gel/me/diğin gün ben çoktan göçmüş olacağım. .
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"

Çevrimdışı *Laz kızı*

• Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
Ynt: Can gibi sevdim bilme/z/din..!!
« Yanıtla #1 : Mayıs 01, 2008, 02:36:24 ÖS »
...sadece alışıyor insan.insanım ya,alışır mıyım uzaklığına!?

yüreğine sağlık Lazkızı :-*

Seninde gönlüne..!!!
paylasım için tskler
Rica ederim..!!
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"