Gönderen Konu: CAMİ TEMİZLEME CEZASI İLE 5 VAKİT NAMAZA BAŞLADI  (Okunma sayısı 2019 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
CAMİ TEMİZLEME CEZASI İLE 5 VAKİT NAMAZA BAŞLADI
« : Mart 23, 2010, 09:01:05 ÖS »
Cami temizleme cezası ile 5 vakit namaza başladı   ( İLGİNÇ  BİR  KARAR )

Daha önce iki günde bir temizlenen cami, artık her gün temiz kalıyor.
Polise mukavemet suçundan hapis cezası alan H.Ç.'nin cezası, 12 ay süreyle ile cami temizlemeye çevrildi. Cezasını çekerken namaza başlayan H.Ç., imam ve cemaat tarafından da vazifesini kusursuz yaptığı için takdirle karşılanıyor.

Adapazarı'nda polise mukavemet suçundan hapis cezasına çarptırılan H.Ç., cezasını cami temizliği yaparak çekiyor. Bir yıl boyunca caminin temizliğini yapacağını söyleyen H.Ç., bundan bir rahatsızlık duymadığını söylüyor. Caminin manevi atmosferinin ruhunda fırtınalar estirdiğini söyleyen H.Ç., tek sorununun geçimini sağlamak için bir işte çalışabilecek zamanının kalmaması olduğunu belirtiyor. Yeni Türk Ceza Kanunu (TCK) ile Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) kapsamında hakimler, sabıkası olmayan suçlulara, hürriyeti kısıtlayıcı ceza yerine "kamu hizmetinde çalışma" cezası vermeyi tercih ediyor. AB üyelik süreci kapsamında mahkemelerin verdiği ıslah edici cezalar, suçluları topluma kazandırmada önemli rol oynuyor. Mahkemelerin verdiği kamu yararına çalışma cezaları Adalet Bakanlığı'na bağlı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi tarafından infaz ediliyor. Cezaya çarptırılan kişi, Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi'ndeki görevlilerce uygun görülen kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinde cezalarını çekiyorlar. Bu kararlara son örnek yine Adapazarı'nda yaşandı.

Polise mukavemet suçundan yargılanan H.Ç.'ye verilen 6 ay 10 gün hapis cezası, 12 ay süreyle kamuya yararlı bir işte çalıştırılma cezasına çevrildi. H.Ç. cezasını, Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi'nin belirlediği Yeni Cami'de haftanın 7 günü temizlik yaparak çekiyor. H.Ç., verilen karardan mutlu olduğunu söylüyor. Bu ceza sayesinde eşi ve çocuğundan ayrı kalmadığını anlatan H.Ç., camide temizliğe başladıktan sonra namaz kılmaya başladığını da vurguluyor. Cami cemaati de H.Ç.'den oldukça memnun. Nedeni, daha önce iki günde bir temizlenen caminin her gün temizliğinin yapılması. Her gün sabah 08.00'de camiye gelen H.Ç., caminin içini ve avlusunu temizliyor. Abdest almadan camiye girmediğini söyleyen H.Ç., öğle namazını kıldıktan sonra camiden ayrılıyor. Tek sıkıntısının iş bulamamak olduğunu ifade eden H.Ç. "İşlediğim suçtan pişmanım. Hapis yerine cezamı camiyi temizleyerek çekmem çok güzel ve anlamlı. Ceza sayesinde manevi duygularım arttı. Cezadan önce namaz kılmıyordum. Şimdi namaz kılmaya başladım. Hapiste olsaydım eşimden ve çocuğumdan ayrı kalacaktım. Tek sorunum işsizlik. Evimin geçimini sağlamaya çalışıyorum." diye konuştu.

Cami cemaatinden Ahmet Kaba (29) ise H.Ç.'nin yaptığı temizlikten memnun olduklarını söylüyor. Önceleri yevmiye karşılığı tutulan bir kadın tarafından haftada iki gün temizlenen caminin şimdi H.Ç. tarafından her gün temizlendiğini kaydeden Kaba şunları söyledi: "Ceza çok olumlu. Bu şekilde topluma kazandırılıyor. Biz cemaat olarak ondan çok memnunuz. Temizliği güzel yapıyor. Namaza başlaması da çok sevindirici." Cami imamı İsmail Arslan da cemaat gibi kendisinin de H.Ç.'den memnun olduğunu açıkladı. Hapis yerine bu şekilde ceza verilmesinin örnek bir karar olduğunu anlatan Arslan, "H.Ç. cezasını camide temizlik yaparak çekiyor. Namaz kılmaya da başladı. Bu çok güzel. Onu karşıma alarak konuşuyorum. Bu durumun herkesin başına gelebileceğini anlatıyorum. Temizliği güzel yapıyor. İnşallah cezasını tamamlayıp, normal yaşantısına devam eder. Hep ailesinin yanında olur." dedi.  Yazan  :  Salih  Hamurcu   ( Kaynak  :  ZAMAN  gazetesi  17. Kasım . 2007  Cumartesi )

SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
  • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
Ynt: CAMİ TEMİZLEME CEZASI İLE 5 VAKİT NAMAZA BAŞLADI
« Yanıtla #1 : Mart 24, 2010, 08:55:01 ÖÖ »
çok güzel bir ceza her kula nasip olmaz bu,
Adam ceza ile Allah yoluna döndü, ne güzel bir şey, Rabbim herkese 5 vakit  namazı kılmayı nasip eylesin, çok teşekkürler A.Üstünbaş. :alkş:
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 08, 2011, 07:44:24 ÖS »
Adam ceza ile Allah yoluna döndü, ne güzel bir şey, Rabbim herkese 5 vakit  namazı kılmayı nasip eylesin, çok teşekkürler A.Üstünbaş. :alkş:

:klp:  :klp:  :ççk:  CAMİ  TEMİZLEME  CEZASI  İLE  BEŞ  VAKİT  NAMAZA  BAŞLAMA  OLAYI  ÇOK  İLGİNÇ  BİR  OLAY..  :ççk:  :klp:  :klp:
  :ççk: ALLAH  RAZI  OLSUN  BU  CEZAYI  VERENDEN  VE  ALLAH  RAZI  OLSUN  BEŞ  VAKİT  NAMAZA  BAŞLAYIP  KILANDAN..   :ççk:
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2011, 07:46:38 ÖS Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #3 : Ocak 08, 2011, 07:51:58 ÖS »
güzel ve okunası bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık efendim..

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı BURAKCAN TURAN

• Paylaşımcı Üye
  • Rep Puanı: +4/-2
« Yanıtla #4 : Ocak 08, 2011, 10:46:49 ÖS »
Adam ceza ile Allah yoluna döndü, ne güzel bir şey, Rabbim herkese 5 vakit  namazı kılmayı nasip eylesin, çok teşekkürler A.Üstünbaş.

CAMİ  TEMİZLEME  CEZASI  İLE  BEŞ  VAKİT  NAMAZA  BAŞLAMA  OLAYI  ÇOK  İLGİNÇ  BİR  OLAY..     
   ALLAH  RAZI  OLSUN  BU  CEZAYI  VERENDEN  VE  ALLAH  RAZI  OLSUN  BEŞ  VAKİT  NAMAZA  BAŞLAYIP  KILANDAN..   

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #5 : Ocak 08, 2011, 10:55:18 ÖS »
Adam ceza ile Allah yoluna döndü, ne güzel bir şey, Rabbim herkese 5 vakit  namazı kılmayı nasip eylesin, çok teşekkürler A.Üstünbaş. :alkş:

:klp:  :klp:  :ççk:  CAMİ  TEMİZLEME  CEZASI  İLE  BEŞ  VAKİT  NAMAZA  BAŞLAMA  OLAYI  ÇOK  İLGİNÇ  BİR  OLAY..  :ççk:  :klp:  :klp:
  :ççk: ALLAH  RAZI  OLSUN  BU  CEZAYI  VERENDEN  VE  ALLAH  RAZI  OLSUN  BEŞ  VAKİT  NAMAZA  BAŞLAYIP  KILANDAN..   :ççk:

Güzel kardeşim yazı ve yorumlar hoşumuza gidiyor zaman zaman aynı şeyleri vurgulamak istediğimizde alıntı yaptığımızı bozmadan eklemek daha uygun olur şayet bir değişiklik yaparsak aynı şeyler kendi fikrimiz gibi ortaya çıkar böyle bir alıntı ile eklemek doğru olandır..

:-* :-*

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #6 : Ocak 08, 2011, 11:02:46 ÖS »
evet sevgili Burakcan Turan kardeş
bende pm ile ulaşmayı düşünüyordumm bu konu için size lakın hazır yeri gelmişken..

bir başkasının yorumunu kopyala yapıştır teknığini kullanıp bırakmaktansa alıntı yapın ve konu hakkında sizde uslubunca yorumunuzu yazın..

göruntu kirliliği olmaması adına göstereceğiniz hassasiyet ve ilgi için şimdiden teşekkürler....
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #7 : Ocak 08, 2011, 11:09:05 ÖS »
bu arada konu çok guzel ve bir o kadar manidar ve ders verir mahıyette bir payşalım Allah cc razı olsun...

çok çok teşekkürler...

bu uyarıyı burdan yapmak istemez konu dışı yorumların olmasını istemezdım lakın bu ilk yapılan bir hata değil uyarma ihtiyacı hissettim bu anlamda sayın A.Üstünbaş abimizin anlayışını umuyor saygılar sunuyorum... :-* :-* :-* :-* :-*
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
« Yanıtla #8 : Ocak 09, 2011, 06:07:43 ÖÖ »
Muhterem  ilgili  ve  yetkililer..
Size  önce  candan  teşekkür  ediyorum. Bu  değerli  siteyi  bize  kazandıranlara  şükranlarımı  tekraren  sunuyorum.
Bu  site  vasıtasıyla  birçok  değerli  bilgiyi  açık  olarak  halkımıza  sunma  fırsatı  buluyoruz..Burada  sizin  de  dediğiniz  gibi  herşeyin  açık  ve  şeffaf  olması  gerekir..
 Birinin  yazdığı  yazı  bir  başkası  tarafından  kendi  yazmış  gibi  gösterilmesi  elbette  yanlıştır..Bilerek  bu  hata  yapılmamalıdır..Bilerek  bunu  kimse  yapmaz  diye  de  düşünüyorum..Alıntı  mahiyetinde  yazmış  olunabilir..Amma  ALINTI  kelimesini  kullanmak  mutlak  gerekmektedir... Emeğe  saygı  çok  yerinde  ve  gereklidir..

Ben  zaman  zaman  eski  yazıları  gündeme  getirirm. Bunun  sebebi  güncelliklerini  korudukları  içindir.Tekrar  ilgi  görsün  ve  dikkat  çeksin  içindir. Bu  siteler  bana  göre  bir  EKOL  dür.. Bir  OKUL  dur..
Gerekirse  YÜKSEK  OKUL  olabilecek  niteliktedirler. Bunlardan  yararlanmak  kadar  güzel bir  şey  yoktur..

"CAMİ  TEMİZLEME  CEZASI  İLE  5  VAKİT  NAMAZA  BAŞLADI"   başlıklı  yazı  çok  hususlarda  gereklidir..Hem  TEMİZLİK   İŞLERİNE  katkıda  bulunuluyor.Hemde  kişi  boş  yere  ceza  evine  yatmaktansa  bir  işe  yaramış  oluyor..Ayrıca  dini  vecibelerinide yerine  getiriyor  ki, kaç  türlü  fayda  sağlanmış  oluyor..

Ben  bu  iyi  niyetlerle  bu  yazıyı  gündeme  taşıdım..İlgi  gördüğü  içlin  de  sizlere  teşekkür  ediyorum..Allah  sizlerden  razı  olsun...
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2011, 06:14:38 ÖÖ Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »