Gönderen Konu: KARADENİZ'İN TEMELİ HEYKELLEŞTİ  (Okunma sayısı 2115 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fukukum

• Paylaşımcı Üye
  • Rep Puanı: +51/-0
KARADENİZ'İN TEMELİ HEYKELLEŞTİ
« : Nisan 09, 2008, 10:45:00 ÖS »
Trabzon’un Tonya ilçesine Karadeniz fıkralarının vazgeçilmezi Temel’in heykeli dikildi. Kültür Bakanlığı tarafından yaptırılan heykelin yanına bir ay sonra da Fadime’nin heykeli de yerleştirilecek.

Trabzon’un Tonya ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Kurt’un Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan talebi üzerine ilçeye Temel’in 2 metre boyundaki heykeli gönderildi. Belediye binası önüne yerleştirilen Kemençeli Temel heykelinin kaidesinin çevresinde 3 fıkra yeralıyor.

Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt, “Karadeniz’in tanıtımına son derece katkı sağlamış bir figürün yaşatılması gerekiyor. Bunun simgeleştirilmesi gerekiyordu. Karadenizli Temeller hayatı alaya almışlar. Hem güldürüyor, hem de zekasını konuşturuyor. Bizim yaptığımız gibi anıtlaşırsa, geleceğe doğru gideriz. Ben sadece ilk adımı attım” dedi.

Temelin heykeli olur da Fadime’ninki eksik kalır mı? Heykeltraşlar Fadime’nin heykelini de 1 ay içinde bitirip Temel’in yanına yerleştirecek.

TEMEL EVİ PROJESİ
Belediye Başkanı Ahmet Kurt’un temel ile ilgili yeni projeleri de var.
Kurt, “Bir Temel evi oluşturmaya düşünüyoruz. Trabzon’a gelen turistler Temel’in evine uğrayıp konaklayacak. Burada kahve içerken, fonda İngilizce ya da Almanca fıkralar dinleyebilecek” diye konuştu.

Tonyalılar, bir süre önce de yaşanmış mizahi olayları fıkralaştırarak kitap haline getirmişti.

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +434/-11
  • Denizin en nadide armağanı!..
Ynt: KARADENİZ'İN TEMELİ HEYKELLEŞTİ
« Yanıtla #1 : Nisan 09, 2008, 10:46:26 ÖS »
Bence süper oldu. Dilden dile dolanan bu insanların bu şekilde külütürümüzle pekiştirilerek yaşatılması süper  'D 'D 'D
Eskiden yeterdim kendime,
Artardım bile..
Şimdi ne yapsam nafile! ...
Ve
Kim demiş 'can eskimez' diye
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Ynt: KARADENİZ'İN TEMELİ HEYKELLEŞTİ
« Yanıtla #2 : Mayıs 24, 2010, 02:14:33 ÖS »
Trabzon’un Tonya ilçesine Karadeniz fıkralarının vazgeçilmezi Temel’in heykeli dikildi. Kültür Bakanlığı tarafından yaptırılan heykelin yanına bir ay sonra da Fadime’nin heykeli de yerleştirilecek.

Trabzon’un Tonya ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Kurt’un Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan talebi üzerine ilçeye Temel’in 2 metre boyundaki heykeli gönderildi. Belediye binası önüne yerleştirilen Kemençeli Temel heykelinin kaidesinin çevresinde 3 fıkra yeralıyor.

Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt, “Karadeniz’in tanıtımına son derece katkı sağlamış bir figürün yaşatılması gerekiyor. Bunun simgeleştirilmesi gerekiyordu. Karadenizli Temeller hayatı alaya almışlar. Hem güldürüyor, hem de zekasını konuşturuyor. Bizim yaptığımız gibi anıtlaşırsa, geleceğe doğru gideriz. Ben sadece ilk adımı attım” dedi.

Temelin heykeli olur da Fadime’ninki eksik kalır mı? Heykeltraşlar Fadime’nin heykelini de 1 ay içinde bitirip Temel’in yanına yerleştirecek.

TEMEL EVİ PROJESİ
Belediye Başkanı Ahmet Kurt’un temel ile ilgili yeni projeleri de var.
Kurt, “Bir Temel evi oluşturmaya düşünüyoruz. Trabzon’a gelen turistler Temel’in evine uğrayıp konaklayacak. Burada kahve içerken, fonda İngilizce ya da Almanca fıkralar dinleyebilecek” diye konuştu.

Tonyalılar, bir süre önce de yaşanmış mizahi olayları fıkralaştırarak kitap haline getirmişti.

* * KARADENİZİN  SİMGESİ  DURUMUNDA  OLAN  TEMEL  ALLAH  RAHMET  EYLESİN.. * *  :hron: :traftr: :oley: :traftr: :hron:
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .