Gönderen Konu: 1.Turup Gençlik Şöleni.. Atatürk Ormanlık Alanı... Turup Çöplük Değil, Bizimdir.  (Okunma sayısı 2560 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrecan

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
Yazıma Nasıl Başlayacağımı bilemiyorum. Aklıma çok şey geliyor ama bunu kelimelere dökmekte zorlanıyorum. Trabzon'un Araklı ilçesinde yaşayan birisiyim. Herkes gibi bende hem ilçemi hemde doğamı çok seviyorum hele Ormanları. Karadeniz'in Ormanlık alanları ve yeşili çoktur bilirsiniz. Ama Bizim Ormanlarımız tehlikede...!!

Araklı Turup Mevki yani Atatürk Ormanlık Alanından ne kadar haberdarsınız bilemem ama şimdi haberdar olacağınıza ve duyarlı olacağınızı umut ediyorum. Sizlere Turup(Atatürk Ormanlık Alanı) dan bahsetmek istiyorum;

Trabzon ve Ordu'nun Boztepe'si nasıl  ise bizim Turup Ormanlık alanımızda öyledir. Araklı ilçesine 500 metre uzaklıkta ve yüksek bir konuma sahip. bakıldığında Araklı,Sürmene,Of ve Rize gibi yerleşim yerlerini görmene olanağı sağlayan muhteşem bir doğa. Doğa diyorum çünkü tamamı çeşitli Çam Ağaçlarıyla süslü. Ve şimdi bu alan Çöp alanı olma yolunda ilerliyor...

Belki Medya'dan bu konuda haberdar olabilirsiniz ama ben geniş bir bilgi vermek istiyorum... Biz Turup Ormanlarının Çöp alanı olduğunu duyunca buna inanmak istemedik, nasıl olur da mesire ve turistik alan olma özelli olan bir yerin çöplük olacağına inanmak! Hala inanmak istemiyoruz.

Turup Ormanlarını kurtarmak adına her şeyi yapmaya çalışıyoruz ama gücümüz yetmiyor. Sesimizi duyurmak için Trabzon Valilik Önünde çok kez eylem yaptık Araklı'da eylem yaptık, Trabzon -Rize Kara yolunu Trafiğe Kapadık, Turup Ormanlık Alanında Piknik Düzenledik ama yinede sesimizi duyurmaya yetmedi... Ama Yapacağımız ve devam ettireceğimiz bu şölenle Turup Ormanlık alanını değeri Seviyesine Çıkaracağız... Turup Ormanlık Alanından resimler ;

24 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ TURUP DA SAAT 12:00 DA BAŞLAYACAK ARAKLI GENÇLİK PLATFORMUNUN ORGANİZE ETTİĞİ " TURUP GENÇLİK ŞÖLENİ " NE DAVETLİSİNİZ...

1. TURAN TOPÇUOĞLU
2. MİKTAT AKBULUT
2. CEYHUN ŞİŞMANOĞLU
4. KADİR ÇEBİ
5. ALİ BAKANAY
6. TUNCAY GARGAR

Çevrimdışı emrecan

• Premium Üye

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
ooo güzel bir organizasyon..
orda olmak vardıyaa  :)
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı emrecan

• Premium Üye
trabzon uçağına bilet alıyorsun.. hoooppp trabzondasın.. pazar günü araklı meydanına geliyorsun... dolmuşla turuba çıkayor eylemde ve şölende bize destek oluyorsun nigner...

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
resimler gel gel diye bağırıyor :( memleketim, memleketim...
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***