Gönderen Konu: EYOF'ta mücadele başladı  (Okunma sayısı 1141 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
  • Rep Puanı: +100/-0
EYOF'ta mücadele başladı
« : Temmuz 25, 2011, 11:33:36 ÖS »
11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nda (EYOF) sporcuların mücadeleleri başladı.

9 branşta 2 bin 500 dolayında sporcunun mücadele edeceği EYOF'ta ilk gün 6 branşta mücadele yapılacak.

İlk gün atletizm, yüzme, hentbol, basketbol, voleybol ve tenis branşlarında mücadele yapılacak.

Atletizmde eleme yarışları Söğütlü Sahası'nda, bayanlar basketbol maçları 19 Mayıs Spor Salonu'nda, erkekler basketbol maçları ise Hayri Gür Spor Salonu'nda oynanıyor.

Teniste eleme müsabakaları Beşirli semtindeki kortlarda başlarken, Mehmet Akif Ersoy Yüzme Havuzu'nda yüzme elemeleri gerçekleştiriliyor.

Hentbol'de erkekler grup maçları Çarşıbaşı Spor Salonu'nda, bayanlar hentbol maçları Vakfıkebir Spor Salonu'nda, erkekler voleybol maçları Araklı'da, bayanlar voleybol maçları ise Arsin'de yapılıyor.

Yüzme yarışları

Mehmet Akif Ersoy Yüzme Havuzu'nda yapılan sabah müsabakalarında 400 metrede bayanlarda Zeynep Büşra Önal, bayanlar 200 metre kurbağalamada Ecem Dönmez, erkekler 200 metre ferdi karışıkta Alpkan Örnek finallere kaldılar.

Sabah seansındaki yarışlarda bayanlar 400 metre serbestte yarışan Zeynep Büşra Önal, 24 yarışmacı arasından 4.34.34'lük derecesiyle 10. olarak finale kaldı.

Bayanlar 200 metre kurbağalamada 23 sporcu arasında Ecem Dönmez 2.43.51'lik derecesiyle 12. sırada kalarak finallere yükselmeyi başardı.

Erkekler 200 metre ferdi karışık yarışlarında 30 sporcu mücadele ederken Alpkan Örnek 2.10.68'lik dereceyle 11. sırada yer alarak, finallerde yarışmaya hak kazandı.

Erkekler 4x100 serbest bayrak yarışında ise Türkiye takımı 21 takım arasında 3.33.72'lik derece elde ederek akşam yapılacak finallerde yarışacak.

Erkekler 100 metre müsabakasında yarışan Kaan Türker Ayar 32 sporcu arasında 53.78'lik derecesiyle 19. olarak finallere kalamadı.

Bayanlar 100 metre kelebek yarışlarında ise Elif Nur Nas, 24 sporcu arasında 1.06.28'lik derece elde ederek 17. sırada yer aldı. Nas, bu derece ile ilk 16'ya kalamadı ve elendi.

Takım sporlarında da 4x100 metre bayanlar serbest bayrak yarışında 19 takım arasında Türkiye, 4.10.10'luk derecesiyle 17. olarak finallere kalamadı.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
Ynt: EYOF'ta mücadele başladı
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2011, 11:34:44 ÖS »

Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2011, 11:37:14 ÖS »

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 25, 2011, 11:38:26 ÖS »

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 25, 2011, 11:39:34 ÖS »

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
« Yanıtla #5 : Temmuz 26, 2011, 10:53:43 ÖÖ »
Yüzmeden elendik mi yani şimdi?
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın