Gönderen Konu: TEMİZ OLALIM TEMİZ ! (Yazan : A. ÜSTÜNBAŞ)  (Okunma sayısı 842 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
TEMİZ OLALIM TEMİZ ! (Yazan : A. ÜSTÜNBAŞ)
« : Kasım 15, 2010, 02:01:13 ÖS »
            :bayrak: TEMİZ OLALIM TEMİZ !!..     :!:

TEMİZ OLALIM TEMİZ, TEMİZLİK İMANDANDIR,
EN ÇOK SEVİLEN KİŞİ, PIRIL PIRIL İNSANDIR,
NE KADAR TEMİZ İSEN, ÇEVREN SENİN AYNANDIR,
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN, TEMİZ OLALIM TEMİZ !!..

İMANIN YARISINA, TEMİZLİK TAM EŞİTTİR,
TEMİZLİKTE ELBETTE, MUTLAK ÇEŞİT ÇEŞİTTİR,
TEMİZLİKTEN SORUMLU, KİŞİ DİNEN REŞİTTİR,
TAM DİNDAR OLMAK İÇİN, TEMİZ OLALIM TEMİZ !!..

DÜŞÜNEN İNSAN İÇİN, TEMİZLİK ÇOK ZOR DEĞİL,
ÇÖPLERİ ALMAK İÇİN, GURURLANMADAN EĞİL,
YERDEN İZMARİT ALMAK, İNANKİ GÜNAH DEĞİL (!)
YERE ÇÖP ATMAYALIM, TEMİZ OLALIM TEMİZ !!..

EY İNSANOĞLU İNSAN, ÇEVREMİZİ KİRLETME,
PİSLİK ÇEVREYE SACIP, ETRAFI REZİL ETME,
KENDİ PİSLİĞİNİZİ, BIRAKIP SAKIN GİTME,
YANLIŞ YAPMA ÇEVREYE, TEMİZ OLALIM TEMİZ !!..

NE KADAR TEMİZ İSEK, O KADAR SAĞLIKLIYIZ,
SAĞLIKLI OLDUKÇA DA, MORALEN VARLIKLIYIZ,
TEMİZLİKTE PIRLANTA, VEDE İNSANLIKLIYIZ,
ÇEVREMİZ ÖRNEK OLSUN, TEMİZ OLALIM TEMİZ !!..

ÜSTÜNBAŞ TEMİZLİĞE, FAZLA ÖNEM VERİYOR,
SAĞLIĞIN VE İMANIN, BAŞI TEMİZLİK DİYOR,
TEMİZLİK OLMAYINCA, SAĞLIK OLMAZ BİLİYOR,
RİCAM HEP ODUR SİZE, TEMİZ OLALIM TEMİZ !!..

:klp: :ççk: :klp: :ççk: YAZAN : A. ÜSTÜNBAŞ - 15.11.2010  :klp: :ççk: :klp: :ççk: :klp: :ççk:  :klp: :ççk:
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Ynt: TEMİZ OLALIM TEMİZ ! (Yazan : A. ÜSTÜNBAŞ)
« Yanıtla #1 : Kasım 20, 2010, 09:39:11 ÖÖ »
                 :bayrak:    TEMİZ OLALIM TEMİZ !!..      :!:

Temizlik ile ilgili şiir değil de düz yazı yazıyorum.. Bu yazıyı ilgili ve yetkililerin okumasını çok çok isterdim. Bir çok siteye bunu mümkünse kopyalayacağım. İnşallah bir çok kişinin okumasını sağlayacağım..

Dinen; "TEMİZLİK İMANIN YARISIDIR" diyoruz ve öyle de biliyoruz. Fakat temiz olmaya, temizlik yapmaya sıra geldiğinde hep bunu başkasından bekliyoruz. Ben şu anda bir Mahallenin Muhtarıyım.. Temizliğe ne kadar önem verdiğimi bilen Kırıkhan Eski Belediye Başkanı İsmail TURAN ve Encümen Kurulu bana en temiz Mahalle Muhtarı olarak Plaket verdi. Gurur belgesi olarak Muhtarlıkta masamın üzerinde bulunmaktadır.

Temizliğe her nedense gereği kadar önem verilmediğini açıkça söyleyebilirim. Bu yazıyı okuyan varsa hemen çevresine baksın.. Lütfen ne görecek ??.. Mutlaka en yakınında SİGARA İZMARİTİ görecektir.. Ne kadar ayıp.. Öyle değil mi ??. Hele şu anda Kırıkhan İlçe Merkezinin önemli Caddelerinde Belediye belirli aralıklarla çöp kutuları yerleştirdi. Temiz görünümlü bu kutulara elimizdeki küçük çöpleri atmalıyız.. Helede elinde SİGARA İZMARİTİ olan kişi bunu asla yerlere atmamalıdır.. Öyle değil mi ??. Avrupa ülkelerinde yerlere İZMARİT atılır mı ??.. Atılmaz !!.. Peki bizde neden atılır ??.. Lütfen cevap verelim !!..

Cami ve okul müştemilatlarında asla sigara içilmemelidir.. Bu hususta Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Acil ve Önemli başlığı ile Kurumlarına yazılar yazılmalıdır.. Sağlık Bakanlığı keza tüm kurumlara yazmalıdır..Bu çok iyi takip edilmelidir.. Temizlik olm ayan yerde sağlıklı yaşamak mümkün değildir.. Bunu herkes bilmelidir.. Haydi tüm okurlarımız.. Temizlik için ne gerekiyorsa lütfen yapalım.. Bu hususta önerisi olan varsa yazsın.. Tatbik edilsin.. Tüm temiz insanlara teşekkürler.. Saygılarımla.. Veciz bir yazım ile noktalamak istiyorum :

:ççk: :ççk: :ççk: :ççk: :ççk: :ççk: "NE KADAR TEMİZ İSEN, O KADAR İNSANSIN." (A. ÜSTÜNBAŞ)  :ççk:  :ççk: :ççk: :ççk: :ççk: :ççk:
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .