Gönderen Konu: Kavga Edenler Serbest Kazma Mahkum Oldu!  (Okunma sayısı 1399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ferdi6161

• Ziyaretçi
Kavga Edenler Serbest Kazma Mahkum Oldu!
« : Ekim 06, 2009, 02:46:41 ÖS »
Trabzon’da geçtiğimiz günlerde fıkralara konu olabilecek bir olay yaşandı. Kendisinden zorla para istediğini iddia eden Liman Gümrük Muhafaza’dan emekli Ali Atabaş isimli vatandaş, tartıştığı O.B isimli gençle kavgası karakolda bitti. 
Olan Kazmaya Oldu

2’nolu Erdoğdu Mahallesi’nde meydana gelen olayda adı geçen kişiler birbirlerinden şikayetçi olarak olayı adliyeye taşıdılar. Yaşanan olayı anlatan Atabaş, kazmasına el haksız yere el konulmasına anlam veremediğini belirterek, “Hayatımda böyle bir olay ile ilk kez karşı karşıya kaldım. O.B benden para istemekteydi.

Yine bir gün kapıma dayanarak benden para istedi. Bende mecbur kalarak tartışma sonrası kendimi korumak istedim. Bahçede çalıştığım esnada elimde bulunan kazmayla onu uzaklaştırmaya çalıştım. Olayımız karakolluk oldu. Olan kazmama oldu” dedi.

Mahkeme Vermedi

Daha önce yerel seçimlerde 2’nolu Erdoğdu Mahallesi Muhtarlığı’na aday olduğu öğrenilen Ali Atabaş, Trabzon 1. Sulh Ceza Mahkemesi duruşma tutanağında savunmasında kendisine ait el kazmasının iadesini talep etti. Olayın intikal ettiği Trabzon Ceza Mahkemesi duruşma tutanağında kazmanın iadesi talebine reddine ve mahkemenin ileriki bir tarihe ertelenmesine karar kıldı.

Şikâyetçi Değilim

Kavgaların ve tartışmaların sonuçta bir şekilde tatlıya bağlanacağına inandığını belirten evli 5 çocuk babası Ali Atabaş, mahkemede müşteki sanıktan şikayetçi olmadığını ancak el konulan kazmasının kendisine geri verilmesini istediğini kaydetti.

Kazmanın Suçu Yok

Yaşamında kimse ile kötü bir olayının olmadığını ve kimseyi incitmediğini vurgulayan Atabaş, mahkeme tarafından 6 aydır iade edilmeyen kazmasını suçu olmadığını söyledi.Adalete son derece güvendiğini altını çizen Atabaş, “Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan kazmamın geri verilmesini istiyorum. Şuana kadar olan duruşmalara bizzat kendim gitmeme rağmen diğer kişi katılmamıştır. Hakim bizi karşı karşıya koysun haksızı belirlesin. Kazmada serbest kalsın bizde kurtulalım” dedi.

Kazma Sapı İle 70 Lira

Mahkemenin kazmayı geri iadesine ‘Temyiz hakkın var. Kazmanı geri veremeyiz’ ibaresine anlam veremediğini de sözlerine ekleyen Atabaş, “ Kazmam karakolda ya da savcılıkta ben buradan kimseye bir şey olsun istemiyorum. Bir kazma 50 lira sapı ile beraber 70 lira civarı” diyerek dert yandı

:bayrak: