Gönderen Konu: Ey; gözlerinde cenneti  (Okunma sayısı 1109 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
  • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
Ey; gözlerinde cenneti
« : Ocak 07, 2008, 02:28:49 ÖS »
Ey; gözlerinde cenneti saklayan, ayagini bastigi yerler cennet kokan nebi!.

Ey; Yaradan’in en guzel eseri!. “Sen olmasaydin, sen olmasaydin.. alemleri yaratmazdim!.” dedigi!. Var olusunun serefine, bütün varligihediye ettigi!.
Ey; insan oglunun ufku -en güzel insan.. Allah’in sevgilisi, kainatin gozbebegi!.
Sen den sefaat dilenen biçarelerin en sefiliyim, desem.. sefaat edermisin?.

Ey; kupkuru çölleri cennete ceviren gül!.
Ey; gönlünden gül dökülen resul!.
Küçük kiz çocugunun elinden tutup da giden, kusu ölen çocuga bas sagligi dileyen.. gözlerinden yas dökülen devenin gözyaslarinisilen resul!.

Benim de gözümün yasini siler misin?.
Küçük kiz çocugunun tuttugu gibi tutsam elinden; yüregimden binlerce kus uctu, bin’i de öldü desem.. bana cennet kuslarindan bir kus bahseder misin?.
Ey; Islam’in peygamberi!. Sevda ikliminin, en güzel mevsiminin, en guzel çiçegi!.Ama mahzun, ama kederli…Daima düsüncede, daima hüzün icinde ömründe, bir defa bile, kahkahayla gülmemis.. gül yüzlü, güler yüzlü sevgili!.

Gözlerimi yumsam, ve; hulyana dalsam.. o gül kokulu gülüsün ile, benim de gözlerimin içine güler misin?. Bir kerecik olsun seni düsünerek basimi koydugum olmussa yastigima,tutundugum olmussa sana ve senin sevdana.. iste onun, iste onun hatrina!.

Ey; gözünü sevdigim, özünü sevdigim, sözünü sevdigim!.
Ey; gönlümün sultani efendim!. Ümidim, muradim, kurtaricim, mujdecim…Seninle Kevser havuzunun basinda bulusabilecek miyim?. desem.. bulundugun yerden, yuregime bir damla su serper misin?.
alıntı
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"