Gönderen Konu: New Yorkta Beş Minareyi Beğendinizmi?(anket)  (Okunma sayısı 1535 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brun0*

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +14/-0
  • Altın-ı Şer İncisi Ker / CaN YüceL
New Yorkta Beş Minareyi Beğendinizmi?(anket)
« : Kasım 16, 2010, 03:52:22 ÖS »
Yapım:2010 ~ ABD,  Türkiye
Tür:Aksiyon,  Casusluk,  Dram,  Macera,  Polisiye,  Politik
Yönetmen:Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular:Haluk Bilginer,  Engin Altan Düzyatan,  Ali Sürmeli,  Danny Glover,  Mahsun Kırmızıgül,  Onur Ünsal,  Robert Patrick,  Salih Kalyon,  Gina Gershon,  Zafer Ergin,  Hüseyin Avni Danyal,  Mustafa Sandal,  Murat Ünalmış,  Suna Selen,  Eşref Kolçak,  Yüksel Arıcı,  Scott William Winters,  Emma Walton,  Bob Ari,  Ernest Rayford,  Hisam Tawfıq,  James Chen,  Justine Cotsonas,  Ümit Okur,  Ali Güney,  Bejay Rose,  Laine Rettmer,  Michael Olajide Jr,  Ryan Silverman,  S Novym Godom, Papa! (2004),  Sharrieff Pugh Senaryo:Mahsun Kırmızıgül Yapımcı:Murat Tokat Görüntü Yönetmeni:James Gucciardo Müzik:Mahsun Kırmızıgül,  Yıldıray Gürgen,  Tevfik Akbaşlı Filmin Websitesi:www.newyorktabesminare.comSüre:1 saat 50 dkGösterim Tarihi:05 Kasım 2010 (Türkiye)
Hikaye:
Kırmızı bültenle aranan ve ismi fenomene dönüşen radikal dinci bir örgütün lideri Deccal kod adlı suçlunun Amerika’da yakalandığı bilgisi gelir. Teşkilatın en başarılı iki polisi Amerika’ya suçluyu teslim almaya giderler. Bundan sonrası kolay gibi görünür ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir. İstanbul, New York, Bitlis üçgeninde geçen hikaye, yakın dönemin Türkiye’sini sorgularken, 11 Eylül sonrası Amerika ve dünyanın İslam ile olan paranoyasının altını çizecektir.

"Sormaz ki bilsin sorsa bilirdi, bilmez ki sorsun bilse sorardı."

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
Ynt: New Yorkta Beş Minareyi Beğendinizmi?(anket)
« Yanıtla #1 : Kasım 16, 2010, 05:37:58 ÖS »
izlemedim ama izleyen arkadaşlarım izlemememi tavsiye ettiler.
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı oflum_ts

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +33/-0
  • KAĞITTAN SİLMEK GİBİ DEĞİLDİR KALPTEN SİLMEK
« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2010, 06:01:39 ÖS »
izlemedim ama izleyen arkadaşlarım izlemememi tavsiye ettiler.

aynısı da bende oldu... merak da ettim işin doğrusu...
Bitmeyen tükenmeyen hatıran,
hergün varlığını hissettiren acın ve gidemediğim
terkedemediğim içimdeki sen..
Tarifin olmuyor..
Dilimde takılı bir hece ve artık anlatmaya,
tekrar konuşmaya değermi değmez mi bilmiyecek kadar ince bir düş..

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
« Yanıtla #3 : Kasım 17, 2010, 10:17:07 ÖÖ »
Filmin yönetmenine karşı önyargılıyım. İzleyeceğimi sanmıyorum.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #4 : Kasım 17, 2010, 03:02:02 ÖS »
Benimde benzer bi takım ön yargılarım var asenanın dediği gibi genel olarak da bazı şeylere karşı, her insanda tabiki olur zaman zaman fakat bu konuda titiz olmaya çalışıyorum ön yargıları katiyyen aşmalı, çünkü bundan 100 yıl sonra yerimizde tamamen başka bir nesil başka bir toplum emanetçilerimiz olacak ve ufak bir düşünce fikir yada benzeri hareketin bir yumak gibi devleşerek torunlarımız karşısına çıkacağını unutmayalım.. ( ön yargı denilince aklıma gelenleri yazmak istedim konuyu farklı aşamaya çekmek istemem)
 katılıyorum asenaya ama bende izlicem filmi..
« Son Düzenleme: Kasım 17, 2010, 03:12:53 ÖS Gönderen: verdena »

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
« Yanıtla #5 : Kasım 23, 2010, 02:09:22 ÖS »
izlemedim izlemeyi de düşünmüyorum
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın