Gönderen Konu: Kabede bir sabah ezani dinleyelim HUŞU İÇİNDE iyi dinlemeler  (Okunma sayısı 4280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kibar

• Ziyaretçi
Kabede Bir sabah ezani dinleyelim

Huşu içinde iyi dinlemeler

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Ynt: Kabede bir sabah ezani dinleyelim HUŞU İÇİNDE iyi dinlemeler
« Yanıtla #1 : Mart 03, 2010, 08:14:17 ÖÖ »
 Çok  teşekkürler  Sayın  Kibar;

Gerçekten  Kabede  olduğum  günleri  hatırlattı  bana.. Allah  razı  olsun.

Allah  her  müslümana  HAC  farizesini  yerine  getirmesini  nasip  etsin..  Amin !...
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +434/-11
  • Denizin en nadide armağanı!..
« Yanıtla #2 : Mart 03, 2010, 08:30:57 ÖÖ »
Allah razı olsun abim. Az önce dinledim ama yorum yazmayı unutmuşum :)

Rabbim orada bulunup o havayı soluyarak dinlemeyi nasip etsin bizlerede inş..

Sabah sabah huzur verdi..
Eskiden yeterdim kendime,
Artardım bile..
Şimdi ne yapsam nafile! ...
Ve
Kim demiş 'can eskimez' diye
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Kibar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mart 03, 2010, 08:34:43 ÖÖ »
Rabbim en kısa zamanda eniştelen baraber gitmeyi size nasip eder inş

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
« Yanıtla #4 : Mart 03, 2010, 08:35:21 ÖÖ »
İnş. abim ne güzel dua ediyon böyle..  :alkis: \)
Artardım bile..
Ve
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Kibar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mart 03, 2010, 08:38:16 ÖÖ »
evet dua larimi severek içten yaparim 

ufffffffffffffffff   sarkiya bak  Allah için

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
« Yanıtla #6 : Mart 03, 2010, 08:45:04 ÖÖ »
Abim sen çok sevdin bu ilahiyi sanırım..  :çiçk:
Artardım bile..
Ve
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Çevrimdışı ASK61

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +20/-0
« Yanıtla #7 : Mart 03, 2010, 09:59:29 ÖÖ »
eski müezzin resmen ezan,kuran dersi veriyodu okurken şimdiki müezzinin sesi bi türlü etkileyemedi beni

Kibar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mart 03, 2010, 10:26:06 ÖÖ »
ama orda 10 yakin müezzin var

Çevrimdışı ASK61

• Süper Üye
« Yanıtla #9 : Mart 03, 2010, 01:59:24 ÖS »
benim anlayamadığım orda müezzinlik babadan oğula geçen bişeymiş imamlıkta öyle stvde seyretmiştim halifelik gibi bişe fakat Peygamber efendimiz amcasının oğlu Hz.Ali'yi değilde benden sonra Hz.Ebu bekr dir demiştir İslam dinine göre ilmi en yüksek olan halkın imamı olur ahmet el acemi ile şu anki imamı düşüncek olursak garip geliyo bana ahmet el acemi sesiyle müthiş büyüleyen bir insan doyumsuz bi ziyafet resmen kendisi eş sudeys'in yerinede başka bi imam geçti sanırım
dün tv programında seyrettim hilal tv sanırım kabede akşam namazı canlı ordaki imam sakalını kaşıyo secdeye giderken üstünü topluyo ki bu bizim öğrendiğimiz gibi olduğuna göre namazda yapılmaması gereken şeyler kabeye siyaseti sokmasınlar ben bunu bilir bunu söylerim islam dini sakalı saçı kaşımak namazda olmaz diyorsa bu kabe imamı değil kim olursa olsun yapılamaz Hz.Ömere cemaatten birinin çıkıp hesap ver ya Ömer bırak vaaz vermeyi üstündeki cübbenin hesabını ver herkes yarım cübbe giyerken sen nasıl oluyorda tam giyersin
dinimiz hassas bir din siyasetle imam seçilemez ki orası kabe
« Son Düzenleme: Mart 03, 2010, 02:04:55 ÖS Gönderen: ASK61 »

Çevrimdışı $ıMarık

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +3/-0
« Yanıtla #10 : Mart 04, 2010, 01:16:28 ÖÖ »
Kabeyi vatikan usulü yapmaya çalışıyolar bunu duymayan kalmadı sanırım ama onun koruyucusu belli nice senaryolar üretildi ama kimsenin bunu yapmaya cesareti yok Allahı inkar edenler bile bunun farkında Kabe Dokunulamaz
Şu anki Kabe imamının diğerlerinden eksik bir yanı yok Ahmet el acemi gibi oda çok büyük bir insan canım sen bir daha seyret Kabede akşam namazını bu insanların hakkında tam emin olmadan yorum yapmak bedeli ödenmeyecek kadar büyük bir kul hakkına girer onlar öyle pat diye çıkıp imam olmuyolar çocukluktan itibaren binlerce ders görüyolar en az 4 dil biliyolar ve imamları bir önceki imamlar onaylamazsa onlarda Kabenin başına geçip cemaate imam olamıyolar
Babadan oğula geçen bir şeyde söz konusu dahi olamaz ilim sahibinden ilim sahibine geçen bir sistem var orda orası suudi arabistan hükümetinin kafama göre takılırım sen bana karışamazsın diyebileceği bir yer değil suudi arapların siyasetini zaten kim sever ki en büyük zulm onlarda var Hz.Fatımanın Hz.Osmanın O Kutsal mekanların eserlerini yıkıp Mekkeyi pazar yapma düşüncesinde olan suudi arap hükümetinin israilden farklı bir yanıda olamaz Onlar Kabe imamlarına karışamazlar seçemezler
« Son Düzenleme: Mart 04, 2010, 01:21:34 ÖÖ Gönderen: $ıMarık »

Kibar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mart 04, 2010, 07:39:56 ÖÖ »
lütfen kardeşlerim bir iki kişinin yaptığı  hatalardan dolayı o mukaddes  yerler hakkında fitneye sebebiyet  vermeyelim

ne diyor efendimiz   SAV   Fitne  uykudadır  uyandırana nalet olsun 

çok dikkatli konuşmamız lazim kardeşlerim

Çevrimdışı ASK61

• Süper Üye
« Yanıtla #12 : Mart 04, 2010, 10:10:45 ÖÖ »
Kabeyi vatikan usulü yapmaya çalışıyolar bunu duymayan kalmadı sanırım ama onun koruyucusu belli nice senaryolar üretildi ama kimsenin bunu yapmaya cesareti yok Allahı inkar edenler bile bunun farkında Kabe Dokunulamaz
Şu anki Kabe imamının diğerlerinden eksik bir yanı yok Ahmet el acemi gibi oda çok büyük bir insan canım sen bir daha seyret Kabede akşam namazını bu insanların hakkında tam emin olmadan yorum yapmak bedeli ödenmeyecek kadar büyük bir kul hakkına girer onlar öyle pat diye çıkıp imam olmuyolar çocukluktan itibaren binlerce ders görüyolar en az 4 dil biliyolar ve imamları bir önceki imamlar onaylamazsa onlarda Kabenin başına geçip cemaate imam olamıyolar
Babadan oğula geçen bir şeyde söz konusu dahi olamaz ilim sahibinden ilim sahibine geçen bir sistem var orda orası suudi arabistan hükümetinin kafama göre takılırım sen bana karışamazsın diyebileceği bir yer değil suudi arapların siyasetini zaten kim sever ki en büyük zulm onlarda var Hz.Fatımanın Hz.Osmanın O Kutsal mekanların eserlerini yıkıp Mekkeyi pazar yapma düşüncesinde olan suudi arap hükümetinin israilden farklı bir yanıda olamaz Onlar Kabe imamlarına karışamazlar seçemezler
acaip pişman oldum yaw doğru diyosun valla tövbe ettim bi daha tam emin olmadan yorum yapmıcam