Gönderen Konu: HER YÖNÜYLE İNSAN ATATÜRK  (Okunma sayısı 1827 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
HER YÖNÜYLE İNSAN ATATÜRK
« : Haziran 03, 2009, 08:51:25 ÖÖ »
AKKÖŞE
Ahmet Üstünbaş                                  

Kırıkhan Eğitim Gönüllüleri tarafından Cumhuriyetin 80. Yılı kutlamaları nedeniyle ilgili olarak düzenlenen konferans izleyenler tarafından çok beğenildi.Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı GÜLEN YAVUZ tarafından açılış konuşması yapılan konferansta,Yazar  İLKNUR KALIPÇI davetliydi.
                                  Kırıkhan Öğretmen evinde 24.10.2003 tarihinde gerçekleştirilen konferans açılış konuşmasından sonra konuşmacı İLKNUR KALIPÇI kürsüye çıktılar.Atatürk'ü değişik yönleriyle öyle anlatıyorlardı ki,izleyenlerin tüm dikkatleri konuşmacıdaydı.Ben burada anlattıklarından kısa bir bölüm vermek istiyorum.Aynen şöyle diyordu konuşmacı :
                                 "ATATÜRK'ün doğumunun yüzüncü yılını tüm dünyada kutlanması konusunun 1978 de UNESCO Genel Konferansında görüşülmesi sırasında İsveç Delegesinin : DÜNYADA PEK ÇOK BÜYÜK ADAM VAR,HEPSİNİ BÖYLE ANACAK MIYIZ?'şeklindeki sorusuna,Sovyet Delegesi elini masaya vurarak şu yanıtı vermiştir : 'GENÇ DELEGE ARKADAŞIMA HATIRLATIRIM Kİ,ATATÜRK HERHANGİ BİR BÜYÜK ADAM DEĞİLDİR.ATATÜRK,BU ÇAĞA DAMGASINI VURMUŞ OLAN ADAMDIR.KEŞKE O'NU SADECE ANMAYIP YAPTIKLARINDAN ÖRNEK ALMAYA ÇALIŞSAK' der.O'nu bütün insanlığa mal olmuş kişiliği,152 ülkenin katıldığı oylamada bir çekimsere karşı oy birliği ile bizim için gurur,mutluluk ve kıvanç kaynağı şu karar metnini UNESCO'ya,27 Kasım 1978 tarihinde yayınlatır.
                                  ATATÜRK KİMDİR ?.... UNESCO'DAN ÖĞRENELİM!...
                                 "ULUSLARARASI ANLAYIŞ,İŞBİRLİĞİ VE BARIŞ YOLUNDA ÇABA GÖSTERMİŞ ÜSTÜN BİR KİŞİ,
                                  OLAĞANÜSTÜ DEVRİMLER GERÇEKLEŞTİRMİŞ BİR DEVRİMCİ,
                                  SÖMÜRGECİLİK VE YAYILMACILIĞA KARŞI SAVAŞAN İLK ÖNDER,
                                  İNSAN HAKLARINA SAYGILI,
                                  DÜNYA BARIŞININ ÖNCÜSÜ,
                                  BÜTÜN YAŞAMI BOYUNCA İNSANLAR ARASINDA;
                                  RENK,
                                  DİN,
                                  IRK AYRIMI GÖZETMEYEN,
                                  EŞSİZ BİR DEVLET ADAMI,
                                  TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU. (Unesco) "

Muhterem okurlarım.Araştırmacı- Yazar İlknur Kalıpçı,bir saat süren konuşmasında çok ilginç açıklamalarda bulundu.Atatürk gerçekten her yönüyle İNSAN'dı. Bunu çok daha iyi anlamak için Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan  HER YÖNÜYLE İNSAN ATATÜRK adlı kitaptan temin etmelisiniz.Kaynak kitap olarak okullarda mutlaka bulunması gerektiğine inanıyorum.Bu konferansı düzenleyen Eğitim Gönüllülerine ve konuşmacı İLKNUR KALIPÇI'ya teşekkür ediyorum.
                                   Cumhuriyetin kurucusu büyük önder  ATATÜRK : TAM İNSANDI.....

Not: Bu makalem 30.10.2003 tarihli ANTAKYA gazetesinde yayınlandı.

AKKÖŞE
AHMET ÜSTÜNBAŞ
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2009, 09:33:02 ÖÖ Gönderen: kuzeydenizi »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
Ynt: HER YÖNÜYLE İNSAN ATATÜRKAKKÖŞE
« Yanıtla #1 : Haziran 03, 2009, 09:03:19 ÖÖ »
                    Konu başlığı  "HER YÖNÜYLE İNSAN ATATÜRK" olacaktır. Akköşe başlığa zuhulen ilave oldu.Düzeltirim.

Ayrıca el sallama işaretini ben koymadım !.. El sallama işaretinin önündeki yazıya -- D-- harfi iave olaca ve DÜNYADA olacak.

Teşekkür ederim...

Çevrimdışı Canözüm

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +147/-1
  • Hayat İMAN ve CİHAD'dır...
Ynt: HER YÖNÜYLE İNSAN ATATÜRKAKKÖŞE
« Yanıtla #2 : Haziran 03, 2009, 09:06:33 ÖÖ »
Teşekkürler ..
Hasret ötüşleri bitmeyen
kuşlar
Yitiksevdamızı
getirin artık..!

Çevrimdışı kuzeydenizi

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +338/-14
  • çok şükür...
Ynt: HER YÖNÜYLE İNSAN ATATÜRK
« Yanıtla #3 : Haziran 03, 2009, 09:34:07 ÖÖ »
düzeltmeler yapıldı A.ÜSTÜNBAŞ
 teşekkürler :-*
"Annesi nin Gülü,bitanesi ve canım oğlum-2"

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 26, 2010, 01:32:13 ÖS »
AKKÖŞE
Ahmet Üstünbaş                                  

Kırıkhan Eğitim Gönüllüleri tarafından Cumhuriyetin 80. Yılı kutlamaları nedeniyle ilgili olarak düzenlenen konferans izleyenler tarafından çok beğenildi.Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı GÜLEN YAVUZ tarafından açılış konuşması yapılan konferansta,Yazar  İLKNUR KALIPÇI davetliydi.
                                  Kırıkhan Öğretmen evinde 24.10.2003 tarihinde gerçekleştirilen konferans açılış konuşmasından sonra konuşmacı İLKNUR KALIPÇI kürsüye çıktılar.Atatürk'ü değişik yönleriyle öyle anlatıyorlardı ki,izleyenlerin tüm dikkatleri konuşmacıdaydı.Ben burada anlattıklarından kısa bir bölüm vermek istiyorum.Aynen şöyle diyordu konuşmacı :
                                 "ATATÜRK'ün doğumunun yüzüncü yılını tüm dünyada kutlanması konusunun 1978 de UNESCO Genel Konferansında görüşülmesi sırasında İsveç Delegesinin : DÜNYADA PEK ÇOK BÜYÜK ADAM VAR,HEPSİNİ BÖYLE ANACAK MIYIZ?'şeklindeki sorusuna,Sovyet Delegesi elini masaya vurarak şu yanıtı vermiştir : 'GENÇ DELEGE ARKADAŞIMA HATIRLATIRIM Kİ,ATATÜRK HERHANGİ BİR BÜYÜK ADAM DEĞİLDİR.ATATÜRK,BU ÇAĞA DAMGASINI VURMUŞ OLAN ADAMDIR.KEŞKE O'NU SADECE ANMAYIP YAPTIKLARINDAN ÖRNEK ALMAYA ÇALIŞSAK' der.O'nu bütün insanlığa mal olmuş kişiliği,152 ülkenin katıldığı oylamada bir çekimsere karşı oy birliği ile bizim için gurur,mutluluk ve kıvanç kaynağı şu karar metnini UNESCO'ya,27 Kasım 1978 tarihinde yayınlatır.
                                  ATATÜRK KİMDİR ?.... UNESCO'DAN ÖĞRENELİM!...
                                 "ULUSLARARASI ANLAYIŞ,İŞBİRLİĞİ VE BARIŞ YOLUNDA ÇABA GÖSTERMİŞ ÜSTÜN BİR KİŞİ,
                                  OLAĞANÜSTÜ DEVRİMLER GERÇEKLEŞTİRMİŞ BİR DEVRİMCİ,
                                  SÖMÜRGECİLİK VE YAYILMACILIĞA KARŞI SAVAŞAN İLK ÖNDER,
                                  İNSAN HAKLARINA SAYGILI,
                                  DÜNYA BARIŞININ ÖNCÜSÜ,
                                  BÜTÜN YAŞAMI BOYUNCA İNSANLAR ARASINDA;
                                  RENK,
                                  DİN,
                                  IRK AYRIMI GÖZETMEYEN,
                                  EŞSİZ BİR DEVLET ADAMI,
                                  TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU. (Unesco) "

Muhterem okurlarım.Araştırmacı- Yazar İlknur Kalıpçı,bir saat süren konuşmasında çok ilginç açıklamalarda bulundu.Atatürk gerçekten her yönüyle İNSAN'dı. Bunu çok daha iyi anlamak için Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan  HER YÖNÜYLE İNSAN ATATÜRK adlı kitaptan temin etmelisiniz.Kaynak kitap olarak okullarda mutlaka bulunması gerektiğine inanıyorum.Bu konferansı düzenleyen Eğitim Gönüllülerine ve konuşmacı İLKNUR KALIPÇI'ya teşekkür ediyorum.
                                   Cumhuriyetin kurucusu büyük önder  ATATÜRK : TAM İNSANDI.....

Not: Bu makalem 30.10.2003 tarihli ANTAKYA gazetesinde yayınlandı.AKKÖŞE : AHMET ÜSTÜNBAŞ
 :ççk:  :ççk: * * BÜYÜK  ÖNDER  ATATÜRK ÜN  RUHU  ŞAD, MEKANI  CENNET  OLSUN. * * :ççk:  :ççk:

Çevrimdışı MAHMUTOĞLU

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +62/-0
  • GURURLA BAKIYORUM DÜNYAYA
« Yanıtla #5 : Mayıs 26, 2010, 01:48:12 ÖS »
amin
Hamsi küçük bir balık, sakın ha aldanmayın, soyu çok kalabalık, yan göz ile bakmayın