Gönderen Konu: Merhaba  (Okunma sayısı 4945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Ynt: Merhaba
« Yanıtla #26 : Şubat 12, 2012, 11:28:16 ÖS »
O yaşta bir çocuğun o durumda olması ne fena aslında
evet üzücü :(
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +70/-1
« Yanıtla #27 : Şubat 12, 2012, 11:30:56 ÖS »
O yaşta bir çocuğun o durumda olması ne fena aslında

yani evet ilk etapta bakınca fena gibi görünüyor ama şuda var çocuklar hep benlikçidir benci yani ben merkezli hareket ettiklerinden ne pahasına olursa olsun taraf olduğu takımı savunmaya çalışıyor, çok iyi biliyoruz ki bir çocuğun en iyi savunma mekanizması göz yaşlarıdır :)

Bugünlerde Hiç Çıkmıyorsun Aklımdan
Yüzümü Sarmış Pembe Bir Hüzün
Sanırsın Hep Sen Vardın Hayatımda...

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
« Yanıtla #28 : Şubat 12, 2012, 11:33:41 ÖS »
Kişilik özelliklerimiz karakterimiz korkularımız hep ilk beş yaşta yaşadıklarımızla oluşuyor. Beş yaşa kadar haddinden fazla dikkat edilmeli aslında. Demek istediğim dikkat edilmezse ileriki yaşlarda bunun sonuçları kötü olur.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
« Yanıtla #29 : Şubat 12, 2012, 11:37:27 ÖS »
Kişilik özelliklerimiz karakterimiz korkularımız hep ilk beş yaşta yaşadıklarımızla oluşuyor. Beş yaşa kadar haddinden fazla dikkat edilmeli aslında. Demek istediğim dikkat edilmezse ileriki yaşlarda bunun sonuçları kötü olur.

kesinlikle katılıyorum tam isabet tabi o halin ne zamandır olduğu ve kalıcı birşey olup olmadığıda bu konuda belirleyici faktördür dimi sevgili uzmanımız :) konuyu ne hale çevirdik  :D

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
« Yanıtla #30 : Şubat 12, 2012, 11:40:52 ÖS »
Bu güne kadar aile içinde çocuğun ne gördüğünü yada ne yaşadığını bilemediğimiz için bilemeyiz maalesef. Enazından bundan sonra dikkatli olsunlar :)
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı verdena

• Süper Moderatör
  • *
« Yanıtla #31 : Şubat 12, 2012, 11:43:59 ÖS »
doğrudur bilemeyiz :) fırlatma kelimesini okuyunca yazma gereği duydum inşallah bizi yalnış anlamaz kardeşimiz..

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #32 : Şubat 12, 2012, 11:52:41 ÖS »
kesınlıkle bu tarz davranış ve düşünce şekılllerınde ebeveynler ve yakın çevre önemli faktör..

benımde bir yeğenım var 3 yaşına girecek martta..annesi fanatık olmasada beşiktaşlı abiside..
babası fenerli ablasıda... e bizlerde TRAZONSPORluyuz... çocuk hangi takımın destekcisi olduğunu ilk etapta karar veremedii..
baba ile ablanın yanına gidince Fenerli
anne ve abının yanına gidince Beşiktaşlı
benım yanıma gelince Trabzonlu

şimdi ben ona tepkı verıyorum hani Fenerli olma Trabzonlu ol diye aslında çok sempatisi var sevıyor ama benım inandıma Fenrliyim diyor ben hani tepkı verınce gülüyor işi eğlenceye döküyor.. vs hanı bızımkı bu derece art niyetle bakmıyor sadece durup dururken en buyuk Fener diyor bana bakarak ben tepki verınce hoşuna gidiyor ama tepkı vermeyınce daha yuksek sesle bağırıyor. bende hayır Trabzon deyınce gülüyor... sonra enn buyuk Trbazon diyor haha işte buuu diyorum gülüyor..

netice itibari ile bu yaşlardakı çocuk kendisi tercihlerını belkı yapabılır lakın bu duruma gelecek kadar olmasının nedeni ebeveynler ve yakın çevredir vesselam..
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH