Gönderen Konu: Mutlu Bir Evlilik İçin Erkeklere Tavsiyeler  (Okunma sayısı 4135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ali bakkal

• Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +334/-14
  • Teslim ol HAK dostuna, düşen bir yaprak gibi
Mutlu Bir Evlilik İçin Erkeklere Tavsiyeler
« : Kasım 14, 2009, 10:59:49 ÖÖ »

Bir erkeğin fazla çaba harcamadan eşinden puan kazanması, onunla ilişkisini güzel bir şekilde devam ettirmesi ve evlilikteki sorunların

Bir erkeğin fazla çaba harcamadan eşinden puan kazanması, onunla ilişkisini güzel bir şekilde devam ettirmesi ve evlilikteki sorunların yaşanmaması için bir takım küçük ama aslında çok büyük kurallara dikkat etmesi gerekir. Erkeklerin çoğu bu konularda birçok şeyi bilseler de, küçük şeylerin bir kadın için ne kadar önem taşıdığını fark etmediklerinden, bunları yapma sıkıntısına girmezler.
Bazı erkekler bir ilişkinin başlangıcında bunlara dikkat ettikten sonra bir daha yapmaz olurlar. Kadın sevildiğini bildiği sürece mutlu olur ve sever, erkek sürekli olarak eşine daha fazla sevgi, güven, kabul, onay ve teşvik vermelidir. Şimdi erkekler için çoğumuzun bildiği, mutlaka yapması gereken fakat genelde önemsemediği bazı noktalara değinmeye çalışalım:
1- Eve gelir gelmez selam vererek eşinizi bulun ve ona sarılın.
2- Ona günü hakkında, ne yaptığıyla ilgilendiğinizi gösteren belli sorular sorun.
3- Sizde gününüzün nasıl geçtiğini anlatın fakat kesinlikle üzücü olayları sinirli ve morali bozuk bir şekilde anlatmayın.
4- Kendinizi başkalarını dinlemeye ve onlara sorular sormaya alıştırın.
5- Hadislerde de buyrulduğu gibi hediye vermek sevgiyi çoğaltır, sizde mutlaka eşinize hediyeler alın. Özel günlerin dışında ara sıra sürpriz olarak da ona çiçek getirin.
6- Evinizde bir eksiklikle karşılaştığınızda yumuşak bir şekilde hatırlatın.
7- Eşinizin yanında asla başka kadınları överek konuşmayın ve başkalarının başarılarını onun yüzüne vurmayın.
8- Yakınlarına, akrabalarına özellikle anne ve babasına saygı gösterin, onların hatalarını eşinize mal etmeyin, onları sevdiğinizi gösterin ve bazen de eşinizden önce onları evinize davet edin.
9- Yakınlarıyla görüşmesini engellemeyin, ara sıra siz onları beraberce ziyaret etmeyi önerin.
10- İşten arayıp hatırını sorun, heyecan verici bir olayı paylaşın yâda ona, “seni seviyorum” deyin, eşinize her gün bunu söylemelisiniz. Hz. Resulullah (s.a.) buyuruyor: bir kadına seni seviyorum dedin mi, bu asla onun aklından çıkmaz.
11- Hiçbir zaman aşağılamaya çalışmayın, özelliklede başkalarının yanında, erkeğin eşine karşı yapmış olduğu saygısızlık ve hakaretler evliliğin bütün güzelliklerini yok edecektir.
12- Onun yanında yakınlarınızla fısıldanmayın.
13- Onu sorunlarını çözmeye çalışmak yerine anlayış gösterin.
14- Eşinize çocuklarınızdan daha fazla önem verin. Çocuklara öncelikle ve en çok ona ilgi gösterdiğinizi belli edin.
15- Kendinizi hiçbir zaman eşinizden üstün görmeyin, ona saygı göstererek görüşlerine ehemmiyet verin. Evlilikte mutluluğun yolu “ben” ve “sen” kelimeleri yerine “biz” deyip, düşünmektedir.
16- Sinirlendiğinde ona anlayış gösterin, üzerine gitmeyin ve sakinleştirmeye çalışın.
17- Duyguları incindiğinde ona anlayış gösterin ve incindiğine üzülüyorum” deyin. Sonra susun, onun sizin anladığınızı hissetmesine fırsat verin.
18- Eğlencelerinizi tek başına veya sürekli başkalarıyla değil de eşiniz ve çocuklarınızla yapın. Misafirliğe gitme önerilerini yorgunluk veya iş bahaneleriyle ertelemeyin.
19- Eğer eşinizle aranızda ailevi, kültürel ve ekonomik yönden farklılıklar varsa bunu hiçbir zaman belli ettirmeyin ve de dile getirmeyin.
20- Görüşüne iltifat edin.
21- Başarmış olduğu işler ufakta olsa, yine de siz onu övün.
22- Eşinize her fırsatta ondan ne kadar güçlü olduğunuzu göstermeye çalışmayın.
23- Kendisi ve yakınları için yapmış olduğunuz harcamaları asla dile getirmeyin. Bırakın hiç haberi olmasın bile.
24- Eşinizi eve hapsetmeyin, kültürel ve toplumsal faaliyetlere katılma imkânını sağlayın veya en azından dışarı çıkarıp gezdirin.
25- Tüm gülüp eğlenmelerinizi iş yerinde ve arkadaşlarınızla harcayıp, arada bırakmayın. Evde eşinizin de sizin onunla gülüp eğlenmenize ihtiyacı var.
26- Ev işlerinde mutlaka ona yardım edin. Siz nasıl ki işte yoruluyorsunuz oda bir o kadar evde yorulmaktadır.
27- Özellikle çok yorgun ve hasta olduğu zamanlarda yemeği siz yapın, bulaşıkları yıkayın ve ev işlerini ona bırakmayın.
28- Geç kaldığınız zaman arayıp haber verin.
29- Ayrılırken onu öpün ve hoşça kal deyin.
30- Bu listeye içinden gelenleri eklemesini isteyin.
« Son Düzenleme: Kasım 14, 2009, 11:03:50 ÖÖ Gönderen: ali bakkal »

Geçici dünya için "GAYRET ÜSTÜNE GAYRET", Ebedî dünya için "GAYRET YOK HAYRET"!
Biz aşkı İLKOKULdan değil; İLK O KUL'dan (S.A.V.) öğrendik. :gul:

Çevrimdışı Canözüm

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +147/-1
  • Hayat İMAN ve CİHAD'dır...
Ynt: Mutlu Bir Evlilik İçin Erkeklere Tavsiyeler
« Yanıtla #1 : Kasım 14, 2009, 11:39:04 ÖÖ »
abi söz evlenince habunları yerine getirecem :) hayırlı bir eş nasip eylesin bana rabbim :)
Hasret ötüşleri bitmeyen
kuşlar
Yitiksevdamızı
getirin artık..!

Çevrimdışı ali bakkal

• Co-Admin
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 14, 2009, 01:53:08 ÖS »
 :svm: İnşallah Can özüm. İnşallah Rabbim sıcak ve mutlu bir yuva nasip eder cümlemize.

Çevrimdışı Canözüm

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +147/-1
  • Hayat İMAN ve CİHAD'dır...
« Yanıtla #3 : Kasım 14, 2009, 02:31:29 ÖS »
Amiiin abi :)
Hasret ötüşleri bitmeyen
kuşlar
Yitiksevdamızı
getirin artık..!

Çevrimdışı sondurak61

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
« Yanıtla #4 : Kasım 14, 2009, 02:37:01 ÖS »
hehehehehehehehe        :)

Çevrimdışı kuzeydenizi

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +338/-14
  • çok şükür...
« Yanıtla #5 : Kasım 17, 2009, 03:56:23 ÖS »
Teşekkürler ali bakkal ;)
"Annesi nin Gülü,bitanesi ve canım oğlum-2"

Çevrimdışı ali bakkal

• Co-Admin
  • *
« Yanıtla #6 : Kasım 19, 2009, 11:26:37 ÖÖ »
Ben teşekkür ederim Kuzeyim. :-*

Çevrimdışı ispirli_asım

• Banned
  • *
  • Rep Puanı: +18/-0
Mutlu Bir Evlilik İçin Erkeklere Tavsiyeler
« Yanıtla #7 : Ocak 18, 2010, 01:20:19 ÖS »
Allah senden razı olsun  :-*

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #8 : Ocak 18, 2010, 01:21:54 ÖS »
konuyu hiç okumadım ama iiyi bir evlilik için şans lazım olduğuna inanıyorum birazda. şimdi konuyu okuyacağım tşkler...
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı ispirli_asım

• Banned
  • *
« Yanıtla #9 : Ocak 18, 2010, 01:23:09 ÖS »
konuyu hiç okumadım ama iiyi bir evlilik için şans lazım olduğuna inanıyorum birazda. şimdi konuyu okuyacağım tşkler...

şansla alakası yok konuyu okursan alakası olmadıgını anlıycaksın , kişinin elinde herşey şansla alakası yok !

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #10 : Ocak 18, 2010, 01:26:09 ÖS »
şimdi okudum, taş olmak lazım bazen demek istiyor yazı. mutlu bir evlilik için bayanlara tavsiye kalmamış. bayanlar siz bişey yapmayın, herşeyi biz yapıyoruz zaten...

şansla alakası yok konuyu okursan alakası olmadıgını anlıycaksın , kişinin elinde herşey şansla alakası yok !

şimdi okmuş halimle cevaplıyorum, mutlu bir evlilik öncelikle şanstır. uzun ilişkiler yaşamış biri olarak 4.yılda yeni adetlerini öğrendiğim arkadaşlarım oldu ki o kadarda hassas olduğum bir konudur karşımdakini tanımak.
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı ispirli_asım

• Banned
  • *
« Yanıtla #11 : Ocak 18, 2010, 01:30:22 ÖS »
bence şansla alakası yok daha çok kişilerin kendi elinde herşeyin iyi gitmesi kendimdende biliyorum ben bu yazıların hep tersini yapıyorum ama yinede gidiyo bide duzunu yapalım bakalım nolcak :D

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #12 : Ocak 18, 2010, 01:31:52 ÖS »
yazılanlar kötü demiyorum, güzel ve olması gereken şeyler. ama erkeklere çok yükleniliyor gibi geliyor. mutlaka herşey karşılıklı ama bayanlar biraz daha toparlayıcı olmalı bence. neden öyleymiş, yanlış diyenleri duyuyor gibiyim ama bu bence.