Gönderen Konu: Öğretmen Atamaları ve Kötü Alışkanlıklar..  (Okunma sayısı 1211 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Öğretmen Atamaları ve Kötü Alışkanlıklar..
« : Ağustos 26, 2011, 11:11:46 ÖÖ »
ÖĞRETMEN  ATAMALARI  VE  KÖTÜ  ALIŞKANLIKLAR  !!

""Kötü alışkanlıklar  
Sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve cinsel bozukluklar kötü alışkanlıkların başında yer alır... Dünyada her gün sigaraya 1 milyar dolar harcanmaktadır. Varsayalım bu para açlık çekenlere harcansa, dünyada açlık sebebiyle tek kişi ölmez. Türkiye’ye gelince 30 milyon sigara tiryakisi vardır. Sigara kullanma yaşı 11-13 yaşa indi. 18 yaşından küçük 4 milyon kişi sigara tiryakisidir. Türkiye’de her gün sigaraya 17 milyon dolar harcanıyor. Dünyada silah sanayii için yılda 800 milyar ile 1 trilyon dolar harcanıyor. Sigara için de 350 milyar dolar harcanmaktadır. 4 erkekten 3’ü, 4 kadından 1’i ve 5 gençten 4’ü sigara içiyor. Her yıl sigara ile ilgili 43 çeşit hastalıktan 100 bin kişi ölüyor. ""( Kaynak :  ALINTI   YAZI. 26.08.2011 )

Muhterem  okurlar, saygı  değer  veliler!!  İlgililer - yetkililer  !!..  
 Bugün  Milli  Eğitim  Bakanlığı 11 544  yeni  öğretmen  ataması  yaptı.  Atamaları  televizyondan  izledim..Ülkemiz  için  hayırlı  olsun.. Çocuklarımız  için  hayırlı  olsun..Geleceğimiz  için  hayırlı  olsun..

Öğretmen;  en  değerli  ve  üstün  niteliklere  sahip,  kötü  alışkanlığı  olmayan  kişilerden  olmalıdır.. Çünkü  bu  kişi  direkt  öğrencilerle  ilgilidir. Öğrenci  öğretmenini  örnek  alır.  Öğretmen  ne  kadar  iyi  özelliklere  sahip  ise  o  kadar  öğrenci  üzerinde  etkili  olur.. Kötü  alışkanlıklara  sahip  bir  öğretmen  EĞİTİM' de  öğrenciye  faydası  olmaz.. Aksine  zararı  olur.. Örneğin  SİGARA  içen  bir  öğretmen  öğrenciye  kötü  örnek  olur...

Bu  atamalarda  neler  düşündüğümü  burada  kısa  olarak  yazmak  istiyorum.. Öğretmen  atamaları  yapılırken; aranan  şartlardan  biri  de, KÖTÜ  ALIŞKANLIĞI  OLMAMALI  şartı  aranmalıdır.. Bu  arandığı  zaman  öğretmenlik  mesleği  çok  daha  faydalı  duruma  gelir.. Çocuklarımız  kötü  alışkanlık  sahibi  olmazlar.. Çocuklar  üzerinde  öğretimden  daha  fazla  EĞİTİM  etkilidir.. İyi  eğitim  alan  öğrenci  daha  kolay  öğretilir.. Bunlar  düşünüldüğünde ; kötü  alışkanlığı  olan  kişiler  gelecekte  atanabilmemeleri  için  mutlaka  kötü  alışkanlıklarından  vazgeçeçeklerdir..

Bu  hususta,  Başbakanlık, Milli  Eğitim  Bakanlığı, Sağlık  Bakanlığı ve  diğer  ilgili  kurumlar  ortak  karar  alarak  durum  değerlendirmesi  yapmalıdırlar..

Netice  olarak  :  Öğretmenler  KÖTÜ  ALIŞKANLIĞI  OLMAYANLARDAN  ATANIR  maddesi  tayinler  için  aranan  şart  olmalıdır  diye  düşünüyorum.. İlgililere  duyrulur  !!.. Saygılarımla...

Yazan  : A. ÜSTÜNBAŞ  -  SİGARAYLA  SAVAŞANLAR  VAKFI  ÜYESİ
« Son Düzenleme: Ağustos 26, 2011, 11:16:17 ÖÖ Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Ynt: Öğretmen Atamaları ve Kötü Alışkanlıklar..
« Yanıtla #1 : Ağustos 26, 2011, 12:50:13 ÖS »
konu çok güzel ve haklı bir paylaşım..teşekkürler...
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
« Yanıtla #2 : Ağustos 26, 2011, 01:35:38 ÖS »
konu çok güzel ve haklı bir paylaşım..teşekkürler...

Sayın nigner    .. Çok  teşekkür  ederim.  Gerçekten  konu  önemli..

Başbakanlık - Milli  Eğitim  Bakanlığı - Sağlık  Bakanlığı  ve  diğer  ilgili  kurumlara  bu  yazıyı  nasıl  ulaştırabiliriz  ?..
Yardımlarınız  için  peşinen  teşekkür  ederim.. Allah  razı  olsun...
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #3 : Ağustos 26, 2011, 01:37:54 ÖS »
bu kurumların resmi siteleri var oralara üye olup ulaştırılabilir
mail yoluylada olabilir..
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
« Yanıtla #4 : Ağustos 27, 2011, 01:01:42 ÖÖ »
Bence de kurumların resmi sitelerine yazabilirsiniz.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.