Gönderen Konu: Ölmek mi..? o da ne ki.?  (Okunma sayısı 1001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
  • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
Ölmek mi..? o da ne ki.?
« : Şubat 19, 2009, 03:24:38 ÖS »

Ölmek mi, O da ne ki?

Düşünmeden edemiyorum hazin sonumu. Bir gün belki de son birkaç gün sonra..

Azrail karşıma dikilip emaneti almaya geldim diyecek, hiç tebessüm etmeden soğuk katı bir ifadeyle ayıracak şah damarımı orta yerinden. Melekler ruhumu çekecek bedenimden beklide dünya imtihanımı geçemediğimden. Çekip çekip bırakacaklar sırf bana acı vermek için. Ferya-û Fîgan edeceğim ama hiç kimseler duymayacak sesimi. Onların duyduğu büyük derin bir sessizlik olacak gördükleri cansız öylece yatan soğuk bir ceset…

Bilmediğim insanların elleri yıkayacak bedenimi istemem ama diyebilir miyim ki dokunmayın bana diye? Abdestimi de aldırdıktan sonra giydirecekler beyaz kefeni saracaklar sıkıca neden kaçamam ki zaten…

‘’Büyük randevu… Bilemem nerede, saat kaçta
Tabutumun tahtası bilmem hangi ağaçta! ...’’
N.F.K

Boyluca bir tabuta yatıracaklar dört el, dört yabancı el daha omzuna kaldıracak ve işte mezar taşım. Ne kadarda yaklaştık, kıyamete kadar beklide azap çekeceğim. Girmek istemiyorum koymayın n’olur. Canımı acıtacaklar yeter dünyada zaten çok acıdı canım bari mezarımda rahat bırakın… Allah’ım artık acımasın canım, tövbe edemeden gömmeyin! Ah Allah’ım o an beyaz bir martı olsam da uçsam yedi bin fersah gökyüzüne. Dalgalarda kaybolsam mavi sular içine alsa… Eylül yağmurlarında ıslansam… Aman Allah’ım! Gözlerim beni yanıltmasın sakın. İşte gök mavi, deniz mavi, mavi bir mutluluk dolan içime esen meltemde yalan olamaz ya. İşte alıp götürdü bıraktı beni mavilerin içine… Derken iki melek belirecek yanımda ve bütün büyü bozulacak, varsın bozulsun. Mavilerde kanat çırptım ya birkaç dakikada olsun gönlüm huzur buldu ya… Of Allah’ım! Huzur, hasretime kavuştum tebessüm etti. Gitti kayboldu sonra yine ayrıldık olsun, geldi ya güldü ya!

Melekler soracaklar, soracaklar ve yine soracaklar… Beni sorularla boğmaya çalışacaklar ama başaramayacaklar. Çünkü ben hasretime kavuştum… Gitti tekrar evet, ama geldi işte benim için esti gönlüme… Sorular sorulacak, çekilen çekilecek gün gelip İsrafil sûr’a üfleyecek, kıyamet kopacak, mahşer toplanacak kimisi cennete kimi cehenneme peki ya ben nereye?...

Sümeyye İnal
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Ynt: Ölmek mi..? o da ne ki.?
« Yanıtla #1 : Haziran 07, 2009, 01:21:30 ÖÖ »
  Laz kızı ;  "Ölmek mi..? o da ne ki.? " demişsiniz.Resimdeki dört kişinin omuzunda ki tabut diyor
                ne olduğunu. Ama ben bir dö rtlükle daha kısa  anlatayım isterseniz ... Bakınız  ne diyor        :bayrak:                         
                şairin biri :  
                                          "GELDİM DÜNYAYA,GİTTİM PAZARA.
                                            ALDIM BİR KEFEN,DÖNDÜM MEZARA."

Başka ilave etmeye gerek var mı?... Yok dediğinizi duyar gibiyim.Allah imandan ayırmasın'..     :ts:                  

AHMET ÜSTÜNBAŞ                                                       07.06.2009   K I R I K H A N

« Son Düzenleme: Haziran 07, 2009, 01:24:38 ÖÖ Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı Canözüm

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +147/-1
  • Hayat İMAN ve CİHAD'dır...
« Yanıtla #2 : Haziran 07, 2009, 03:53:44 ÖS »
Allah Herşey Gibi Ölümünde Hayılrısını Nasip Eylesin..
Hasret ötüşleri bitmeyen
kuşlar
Yitiksevdamızı
getirin artık..!

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
« Yanıtla #3 : Haziran 11, 2009, 05:17:52 ÖS »
   Ölüm insana en yakın olandır.Bir varmış,bir yokmuş...Mühim olan Allah !..

İmandan  vede kur'andan ayırmasın. Allah kötü  kullar ile karşılaştırmasın.!..

Her zaman ölüm aklımızda olur ise kötülük yapamayız diye düşünüyorum...

HACI  AHMET  ÜSTÜNBAŞ                               11.06.2009   KIRIKHAN
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .