Gönderen Konu: Kim gitmeli  (Okunma sayısı 10490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı forever61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
Ynt: Kim gitmeli
« Yanıtla #26 : Ekim 31, 2007, 09:30:43 ÖS »
stat ihalesini koz olarak kullanmaya çalışıyor uyanıklar.  benim gözümde en ufak bir inandırıcılığı kalmadı onun. maketlerle poz vermeye benzemiyor.  ne söylemişse tersini yaptı. yaşanmadık rezillikleri yaşattı.  taraftar heyecansız tepkisiz hale geldi.  sanki sabote etmeye geldi . ama aralık ta gidecek. kurtulacağız ondan.
BMN (1999-.....)

Çevrimdışı forever61

• Bağımlı Üye
« Yanıtla #27 : Ekim 31, 2007, 10:58:56 ÖS »
o stat yapılırsa sebebi 2011 olimpiyat oyunlarıdır.  Nuri Albayrak nemalanmak istyor bu işten.
BMN (1999-.....)

Çevrimdışı pirireis61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +0/-0
« Yanıtla #28 : Ekim 31, 2007, 11:17:59 ÖS »
yorumların kuccuk bir bölümünü okudum...galiba trabzonun geleceği tartışılıyor..trabzon nereye gidiyor yada nereye sürükleniyor...arkadaşlar bana göre trabzon artık liğin sıradan takımlarından biridir.Niye soracak olursanız artık kendine küçük hedefler koyan basit yönetilen ve asla şampiyonluk ruhunu yakalayamamış yada yakalamak istemeyen bir görüntü veriyor.Bu bugunun sorunu değildir yıllardan beri gelen bir sorundur..trabzon kendi futbol anlayışını ortaya koyamamış bir kuluptur.Transferleri neye göre yaptıgından da süpheliyim...trabzona gelen en iyi yabancı şota deriz hep galiba biz  transfer yaparken yanlışı nerede yaptıgımızı pek düşünmüyoruz..bizim transfer yapacagımız futbolcular trabzonun iklimine yakın iklimlerde yetişen kişiler olmalı bence...adapte olması daha kolay olur.yönetim konusuna gelince trabzon ne zaman 2 başlılıktan kurtulursa o zaman kulup olur.kulubun nerede yönetildiği belli değil. istanbul mu trabzon mu.. ve en önemlisi kurumsallaşma..trabzon şirketleşti ama kurumsallaşamadı daha.feneri biraz örnek alması gerekiyor bu konuda..sponsorluk gelirlerini stad gelirlerini lisanslı ürün gelirlerini ve en önemlisi bunların haricinde yeni kaynaklar bulması gerekiyor.ama hala belli kişiler etrafında yaşanan kavgaları tartışıp duruyoruz... maalesef 4. büyük deniliyordu onuda kaybettik artık trabzon sıradan bir anadolu kulubu onun yerini maalesef kayseri aldı...kayseri trabzondan kat kat güzel futbol oynayan ve anadolu yu en iyi temsil eden takım görüntüsünde.. biz ise bundan 24 sene önce kazandıgımız şampiyonluklarla kendimizi avutuyoruz.. arkadaşların yorumlarında şuna rasladım ruhu yok bu takımın diye bence de trabzon ruhu yok..onun en kısa zamanda yakalanması gerekiyor..ve en önemlisi adam gibi futbol oynaması gerekiyor. 2 pas yapamayan teknikten yoksun adamlar oynuyor şuanda takımda gerçekten rezil bir durum.1 kişinin yeteneklerine baglı bu takım o oynarsa kazanıyor oynamazsa duruyor....

boşuna aglayıp sızlamaya gerek yok bu böyle geldi böylede gider.. sen istersen nou camp gibi stad yap eger o stada gelenlere güzel bir futbol seyri izletemiyosan 1 gelir 2 gelir 3. de kimseyi bulamazsın stadda daha....haksızmıyım

Çevrimdışı forever61

• Bağımlı Üye
« Yanıtla #29 : Kasım 01, 2007, 12:06:22 ÖÖ »
yaa kayseri kim yerini aldı diyorsun reis. bilmiyomusun ki hersezon  böyle takımlar çıkar . zamanında antep gençerl birliği ankara gücü denizli vs neler yapıyordu. ama nerdeler. kümede zor kaldılar geçen sene. 2 sezon ligde 5 . olmakla büyüklükmü olur. formadaki o tek yıldız oraya nasıl işlendi bilmiyomusunuz. bari sizler demeyin bu şekilde.  kayserinin elle tutulur ne yaptığpını söleyebilirmisiniz. şunu kenaa yazın    bir iki seneye kadar yine kümede kalmaya oynayacak kayseride.  bizim sorunumuz sadece yönetim sorunu. ama hiç birşey   eze eze kazandığımız kupaları formamıza kazıdığımız o yıldızı  yok sayamaz. Trabzpnspor 4. büyük değil tek büyüktür. istanbul takımlarındada 15 sene şampiyon olamayanlar vardı. hiç bi zaman büyüklüklerini kaybetmediler. dev aynasında görmeyin onları.
hele kayseriymiş bi,lmemkimmiş 2 galibiyetle havaya giriyorya ona sinir oluyorum. kim ki kayseri.
BMN (1999-.....)

Çevrimdışı pirireis61

• Bağımlı Üye
« Yanıtla #30 : Kasım 01, 2007, 09:33:22 ÖÖ »
evet iddaa ediyorum kayseri..kayseri ligde 4 sezona yakındır var ama senin trabzonundan kat kat güzel futbol oynuyor... sen yerinde sayıyorsun.. onlar ise yakaladıgı istikrarı devam ettiriyor.. dedim ya hala 24 sene önce kazınılan şampiyonluklarla kendimizi avutuyoruz...görüyorum ki avutmayada devam edecegiz..galatasarayın uefa kupasını kazandıktan sonra futbolundaki düşüşü ve avrupadaki başarısızlıkları örtbas etmek için uefa kupası aldık biz siz naptınızın arkasına sıgınmak gibi birşey oluyor bu...kazanılan o 6 şampiyonluğa zaten kimsenin birşey dediği yok..ama ozaman kazanılan o şampiyonlukların nasıl kazanıldıgını o takımdaki ruhu şimdi yönetimin ve teknik ekibinde görmesi gerekir diyorum...olay bundan ibaret

Çevrimdışı forever61

• Bağımlı Üye
« Yanıtla #31 : Kasım 01, 2007, 10:10:10 ÖÖ »
bende san adiyorum ki büyüklük sıfatını almak 3  4  sezonla olacak iş değil. kayseri dediğin takım gibi hersene başka takımalr çıkıyor. örnek verdim. ankaragücü gençler denizli bursa... zaman zaman bu gibi takımlar parlak dönem yaşadılar. nerdeler peki. alayı küme düştü yada düşme mğcadelesi verdi. kayseride bunlardan farksız. şuan ii günleri. ayrıca  istatistikler ortada. kayseri diye övdüğün takımın en ii derecesi 5. lik . neyin iddiasına giriyosun anlamadım.
geçen yıl tarihimiz en en en berbat sezonuydu ligi 4. bitirdik. bu kayseri gibi  asansörlerle bir tutulamaz Trabzonspor.
BMN (1999-.....)

Çevrimdışı hornydevil

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +51/-3
« Yanıtla #32 : Kasım 03, 2007, 04:08:00 ÖS »
biraz geç okudum konuyu ama ben size gitmesi gerekenlrin listesini vereyim.
1- Nuri Albayrak
2- Hüseyin Çimsir
3- Celaleddin Koçak
4- Sürmeneli Hasan
5- Tayfun Cora
6- Tolga Seyhan
7- Ayman Abdelaziz

Ziya Doğan da yazacaktım ama o zaten gitti. gerçi yeni gelenin de gitmsi lazımya...
ama ilk önce başkan ve yönetim bu takımı ve şehri, hatta ülkeyi terk etmeliler...
Böcek olmayı kabullenenlerin, ezilince şikayet etme hakkı yoktur!...

Çevrimdışı pasay

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +46/-1
  • Söyle bana ey sevgili, Nedensiz doğar mı sevgiler?
« Yanıtla #33 : Kasım 03, 2007, 04:52:34 ÖS »
bende san adiyorum ki büyüklük sıfatını almak 3  4  sezonla olacak iş değil. kayseri dediğin takım gibi hersene başka takımalr çıkıyor. örnek verdim. ankaragücü gençler denizli bursa... zaman zaman bu gibi takımlar parlak dönem yaşadılar. nerdeler peki. alayı küme düştü yada düşme mğcadelesi verdi. kayseride bunlardan farksız. şuan ii günleri. ayrıca  istatistikler ortada. kayseri diye övdüğün takımın en ii derecesi 5. lik . neyin iddiasına giriyosun anlamadım.
geçen yıl tarihimiz en en en berbat sezonuydu ligi 4. bitirdik. bu kayseri gibi  asansörlerle bir tutulamaz Trabzonspor.

-----------------------------------------------------------------------------
2007-2008
Takımlar              O   G  B M   A   Y  Av  P
5    Kayserispor    10  4  4  2  15  11  4  16 
7    Trabzonspor  11  4  4  3  14  11  3  16 
----------------------------------------------------------------------------
2006-2007
Takımlar              O   G   B   M   A    Y   Av  P
4    Trabzonspor  34  15  7  12  54  44  10  52 
5    Kayserispor    34  13  12  9  54  43  11  51 
2005-2006
4 Trabzonspor     34  15  7  12  51  42   9   52 
5 Kayserispor       34  15  6  13  59  42  17  51
2004-2005
2 Trabzonspor     34  24  5   5   73  29  44 77 ,F.Tekke 31 Gol İle Gol Kralı oldu.
14 Kayserispor     34 8   10 16  42   65  23 34
2003-2004
2 Trabzonspor    34   22  6   6   60  38   22 72 
Kayseri Ligde Yok
2002-2003
7 Trabzonspor     34 13  12  9  44   33  11 51 
Kayseri Ligde Yok
2001-2002
14 Trabzonspor   34  11  7  16  49  60   -11 40
Kayseri Ligde Yok
2000-2001
5 Trabzonspor     34 17  7   10  69   52 17 58
Kayseri Ligde Yok
Şimdi toplu sonuçlar
TrabzonSpor 418 p
Kayserispor    152 p
--------------------------------------------------------------------------------
Şimdi Kayserinin ligde olduğu süre ile puanları hesaplayalım.
Trabzonspor 197 p
Kayserispor   152 p

Sonuç Olarak Trabzonsporun kötü günler geçirmesine rağmen kendini 4. büyük yerine koymaya çalışan kayserisporun bu iyi günlerinde bile istatiksel olarak Trabzonsporun çok çok gerisinde kalmıştır. Şimdi soruyorum bir takım tarihinin en kötü sezonlarını geçirdiği bir dönem aralığında bile tarihinin en iyi sezonunu geçiren bir takımdan daha çok puan toplamışsa hangisi büyük olur. Cevabınız Ne Merak Ediyorum...
Yaseminim benim.

Çevrimdışı forever61

• Bağımlı Üye
« Yanıtla #34 : Kasım 03, 2007, 09:54:58 ÖS »
helal pasay. çok güzel bi istatistik hazırlamışsın. valla tebrikler. :alkş: bu bilgileri gereken yerlerde kullanacağım bilgin olsun  \up
BMN (1999-.....)

Çevrimdışı pasay

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +46/-1
  • Söyle bana ey sevgili, Nedensiz doğar mı sevgiler?
« Yanıtla #35 : Kasım 04, 2007, 12:26:16 ÖÖ »
helal pasay. çok güzel bi istatistik hazırlamışsın. valla tebrikler. :alkş: bu bilgileri gereken yerlerde kullanacağım bilgin olsun  \up
teşekkür ederim.
Maksat herkes istatistiki bilince sahip olsun \>
Yaseminim benim.

Çevrimdışı türkel

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Kasım 04, 2007, 05:11:36 ÖS »
ceyhun ,yattara.gökdeniz.umut baska yok kardesim huseyinden hayatta futbolcu olmaz gerisini süreceksin 3. lige orda biraz tecrübe kazansinlar birde tabiiiki icerdeki trabzonspor düsmanlarini süreceksin.

Çevrimdışı hornydevil

• Premium Üye
« Yanıtla #37 : Kasım 07, 2007, 01:19:51 ÖÖ »
pirireis61 kardeşim sen Kayseri yi felan geçecen. öle bedavadan büyük takım olmak yok. söylemekle olmuyo bu işler icraat lazım, hele sen dedin diye de hiç olmaz öncelikle bunu söyleyeyim. büyüklük 3-5 yıl istikrar sağlamakla olmuyor. kurulduğu tarihten bu yana kaç şampiyonluk, Avrupa kupalarında ne tür başarılar elde ettin, vb. gibi başarılar şeklinde uzar gider. O Kayseri değilmiydi daha 3-4 sene önce ligden düşüpte Erciyesspor ile isim takası yapan takım. geçelim beyler bunları palavradan öteye geçmez bu hikayeler. benim asıl dikkatimi çeken ve oldukça şaşırtan ise pasay ın verdiği istatistik...

vay be pasay sana helal olsun ne güzel istatistik yapmışsın. kardeşim Trabzonspor, Çaykur Rize veya Samsunspor değilki Kayserispor la karşılaştırıp istatistik vermişsin. o dediklerini birde Rize ve Samsun için yap onlar açısından gerçeği görürsün. ne günlere kaldık ya şuraya baksana. neymiş Kayseri den daha iyi bir takımmışız. bravo alkışlıyorum seni ve senin gibi düşünenleri. eskiden Trabzon a deplasman maçına gelipte sahaya forvetsiz çıkan takımlarla kendimizi bir tutmaya başlamışız. Trabzonspor bu ligde 3 büyük takım haricinde hiç bir takımla mukayese edilmezdi, şimdi düştüğümüz duruma bak. beni asıl yaralayan da buya zaten, bu istatistiği veren de bizim kendi insanımız, Trabzonspor lu bir kardeşimiz. bu arada Trabzonspor u bu şekilde mukayese edenler şu an yönetimde oldukları için kendilerini başarılı sayıyorlar. sende destekliyorsun tabi istatistiklere dayanarak...

bak ben size daha 1 hafta önce NTV'de Rıdavan dilmen in Kasımpaşa maçından sonra söylediği sözleri aktarayım.

Güntekin: "sayın Dilmen TS'nin gidişatı hakkındaki yorumlarınız nelerdir?.."
Rıdvan: "valla ben şaşırıyorum. Anadolu klüplerinin yerinde olsam bu fırsatı iyi değerlendiririm. çünkü Trabzon a gidipte korner kullanmak bizim futbol oynadığımız zamanlarda başarı sayılırdı. hatta bir çok takım sahaya forvetsiz çıkardı. maçı 2-3 farklı mağlup tamamlarsak defansımız sağlamdır görüşüne inanırlardı. diğer büyük takımlar ise beraberliğe şampiyon olmuş gibi sevinirlerdi."

ben daha başka bişey demiyorum, gerisi sizlerin yorumuna ve istatistiklerine kalmıştır...
saygı ve sevgilerimle...

Çevrimdışı hornydevil

• Premium Üye
« Yanıtla #38 : Kasım 07, 2007, 02:22:11 ÖÖ »
ya kardeşim kaç kere söyledim bu yönetim miyadını doldurdu diye. şurda kongreye ne kadar kalmış sen kalkıp teknik direktör değiştiriyon, bilmem ne yapıyon. sen göreve gelirken verdiğin sözleri yerine getirme, ondan sora da ben daha ne yapayım, en kaliteli kadroyu kurduk, stad için Başbakan dan söz aldık, gelecek vadeden futbolcuları kadroya dahil ettik, v.s. gibi yalanlarla bu milleti kandırmaya devam et.

bu arada şunu da söleyeyim. eski başkanlardan ve Bayındırlık Bakanı Faruk Özak dün yaptığı açıklamada; Sayın Albayrak göreve gelirken 3 büyük söz vermişti ama hiçbiri gerçekleşmedi. bunlar: 1- kaliteli bir yıldız oyuncu, 2- ligde ve avrupa da başarı ve 3- yeni bir stad. bu 3 vaadin hiçbiri gerçekleşmedi. yıldız alacakları yerde yıldızımızı sattılar (Fatih Tekke), stad için söz aldık felan diyorlar ancak Faruk Özak dünkü açıklamasında Başbakan'ın söz felan vermediğini sadece yardım edeceklerini açıkladı. ligde başarı şampiyonlukla olur ki bu gidişle nereye kadar. avrupa ise her sene kapısından dönüyoz...

aslında ben ne pirireis e ne de pasay a kızıyorum. asıl bu insanları bu şekilde düşünmeye ve davranmaya iten yönetimin hala pişkin pişkin başarılıyız diyerek sırıtmalarına kızıyorum. ne hallere kaldık yaa.sonumuz hayırlı olur inşallah ama gidişat hiçte iyi değil...