Gönderen Konu: trabzonlulara saldırı  (Okunma sayısı 3577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aTaRcA

• Süper Üye
  • Rep Puanı: +19/-0
trabzonlulara saldırı
« : Şubat 23, 2007, 02:03:22 ÖS »
     İtalya'da Trabzonlulara Küstah Saldırı 
                    23/02/2007

İtalya’nın güneyinde Calabria bölgesindeki Cosenza’da staj için bulunan Trabzonlu bir grup lise öğrencisinin geçen pazartesi akşamı İtalyan gençlerin tartaklamasına maruz kaldıkları öğrenildi.
      Trabzon Anadolu İletişim Meslek Lisesi Müdürü Suat Karakaş, AA muhabirine Cosenza’dan telefonla yaptığı açıklamada, tartaklama hadisesinden bu yana beraberindeki öğrenci grubunun kentte meydanlara ve sokaklara çıkmama özen göstermek durumunda kaldığını belirtti.
      Karakaş’ın verdiği bilgilere göre, olay, 19 Şubat Pazartesi akşamı Cosenza’daki Martin Luther Meydanı’ndaki karnaval etkinlikleri sırasında meydana geldi. Trabzon Anadolu İletişim Meslek Lisesi öğrencilerinden oluşan gruptaki 4 kız, önce yaklaşık otuz kişilik bir İtalyan grubunun sözlü saldırılarına ve hakaretlerine maruz kaldılar. Türk grubundaki 6 erkek öğrencinin kız arkadaşlarını korumaya kalkışmalarına ise İtalyan gençler fiziki saldırıyla karşılık verdiler.
      Karakaş, festival sırasındaki kavgayı şu cümlelerle özetledi:
      "Olay, İtalyanların nahoş el kol hareketleriyle kız öğrencilerimize sataşmalarıyla başladı. Bize İtalyanca olarak bir şeyler de söylüyorlardı ama söylediklerinden ’Türk’ kelimesi haricinde bir şey anlamıyorduk. Gruptaki erkek arkadaşlar, İtalyanların tacizlerini engellemeye kalkışınca karşı taraf fiziki saldırıya geçti. Olayın büyümesi, benim de müdahalemle, öğrencilerin yaka paça birbirlerine girmeleri sırasında, tekme tokat aşamasındayken engellendi." Karakaş, "Olay durunca, öğrencileri de alıp derhal meydan yakınlarındaki bir restorana sığındık. Daha sonra da, staj projemiz çerçevesinde beraber çalıştığımız İtalyanlar, restorana gelerek bizi özel araçla kaldığımız daireye götürdü. Ama o olaydan beri, öğrencilerimiz meydanlara ve sokaklara çıkmamaya özen gösteriyor" diye konuştu.
      Karakaş, çıkan kavgada ciddi bir yaralanma olmadığını, kendilerine yardımcı olan İtalyanların telkinleriyle olayı polise intikal ettirmediklerini de kaydetti.
      Trabzon Anadolu İletişim Meslek Lisesi Müdürü Karakaş, 4 Şubat’tan bu yana, AB’nin finanse ettiği bir proje çerçevesinde staj amacıyla bulundukları Cosenza’da bulunduklarını belirtti.
      Müdür Karakaş başkanlığındaki öğrenci grubu, 3 haftalık staj sürelerini tamamlamalarının ardından, bu hafta sonunda yurda dönecek.

alıntı: haber alemi
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2007, 02:14:47 ÖS Gönderen: aTaRcA »
GERİ DÖNDÜREN GÖRDÜN MÜ GEÇMİŞİ?
  BOŞA SOLDURDUM O NAZLI GENÇLİĞİ!
  BİR AVUÇ TOPRAK İÇİN YİYORKENDİNİ..
  DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN...

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +270/-7
Ynt: trabzonlulara saldırı
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2007, 02:11:03 ÖS »
ben şimdi birşey yazmak istemiyorum bir sakinleşiyim önce!!
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #2 : Şubat 23, 2007, 02:13:45 ÖS »
bunlar fanatik görmemişler derim sadece..geçmiş olsun diliyorum..tşk ler..
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı aTaRcA

• Süper Üye
« Yanıtla #3 : Şubat 23, 2007, 02:16:09 ÖS »
ya arkdaşlar bu olay kadar ilginç olan haberin alt kısmına şu yorumu yazan salak

enhayaat  23-02-2007, 00:42:27 
DİKKAT 
AMAN İTALYANLAR TRABZONA GİTMESİNLER A SAKIN TRABZONLULAR BUNUN İNTİKAMINI FENA ALIRLAR TANIDIĞIM BİSSÜRÜ TRABZONLU VAR TEHLİKELİ ONLARI T........... EDİP ÖLDÜREBİLİRLER ÖFKEDEN DOLAYI 

şimdi  bu adama ne demeli ..  yorumu sizlere bırakıyom

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +270/-7
« Yanıtla #4 : Şubat 23, 2007, 02:21:56 ÖS »
sadece AFKUR diyelim..anladınız siz
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı aTaRcA

• Süper Üye
« Yanıtla #5 : Şubat 23, 2007, 02:24:20 ÖS »
"{ "{ dediğin gibi sancak beyi afkur diyoruz bide o dediği şeyi o şahsa kaç kez yapmışız ki bu kadar dertlenmiş acaba  diyoz..

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #6 : Şubat 23, 2007, 02:38:20 ÖS »
 "{ "{ işte benim memlketim insanı.. .,.P .,.P .,.P .,.P bende it ürür kervan yürür demek istiyorum..
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı makili61

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: +0/-0
« Yanıtla #7 : Mart 21, 2007, 06:03:24 ÖS »
diyecek laflar çok onlara ama her şey belli zaten değilmi.....

Çevrimdışı me61

• Banned
  • *
  • Rep Puanı: +7/-4
« Yanıtla #8 : Mart 23, 2007, 10:04:09 ÖÖ »
Bi şeyler diycem ama forumdayız saol paylaştığın için.....

Çevrimdışı efsun

• Paylaşımcı Üye
  • Rep Puanı: +22/-0
« Yanıtla #9 : Mart 23, 2007, 10:10:31 ÖÖ »
Allahım ya şu an orda olsam bu sinirle neler yapabilirdim.Acizliğin bu kadarı ya.Çok öfkelendim ya .Allah milletimizin yardımcısı olsun .Düşmanımız öyle çok ki
" Huzur; hiçbir gürültünün, sıkıntının ya da zorluğun bulunmadığı yer demek değildir.
Huzur,bütün bunların içinde bile yüreğimizin sükûn bulabilmesidir. "

Çevrimdışı efsun

• Paylaşımcı Üye
  • Rep Puanı: +22/-0
« Yanıtla #10 : Mart 23, 2007, 10:13:45 ÖÖ »
Off ya noolur sağduyulu olmaya çalışalım
" Huzur; hiçbir gürültünün, sıkıntının ya da zorluğun bulunmadığı yer demek değildir.
Huzur,bütün bunların içinde bile yüreğimizin sükûn bulabilmesidir. "

Çevrimdışı hamsinaz

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +0/-0
« Yanıtla #11 : Mart 26, 2007, 05:19:37 ÖS »
arkadaşlar bu italyanları alcaksın ele hepsini tek tek ... cıx cıx ya acayip sinirlendim lazkopata bağladım resmen heeeeee
Ba$aRMaK İçİn İnAnMaK g€r€k

Çevrimdışı bykkara_murat61

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +2/-0
« Yanıtla #12 : Nisan 26, 2007, 09:18:41 ÖS »
heheheeh onlar afkurun ne demek olduğunu bilmez ki!!!!! ama bu kelimeyi hatırlayan arkadaşı kutluorum süperrr!!