Gönderen Konu: Hamas:israil ağır bedeller ödeyeceksiniz  (Okunma sayısı 1357 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PİSK@PAT

• Ziyaretçi
Hamas:israil ağır bedeller ödeyeceksiniz
« : Ocak 05, 2009, 03:11:55 ÖS »
Hamas sözcüsü Ebu Ubeyde, Reuters ajansına yaptığı açıklamada Gazze'deki genel durum ile ilgili bilgi verdi. Kara operasyonunun henüz başlangıç seviyesinde olduğunu söyleyen Ubeyde, Hamaslı mücahidlerin İsrail askerlerinin ilerlemesini durduklarını söyledi. İsrail askerlerinin sınır bölgesine yerleştiklerini kaydeden Ubeyde, bir İsrail tankını vurduklarını da ifade ederek "İşgalcileri başka sürprizler de bekliyor" dedi. Ubeyde, operasyon başladığından beri onlarca İsrail askerinin ölmüş ve yaralanmış olduğuna inandıklarını aktardı. Ebu Ubeyde, röportajında Hamas'ın kara harekatına hazırlıksız yakalanıp yakalanmadığı şeklindeki soruya da "Bizim için tam olarak sürpriz olmadı. Kara harekatı bekliyorduk ve hazırlanmıştık" diye cevap verdi.

Siyonistler kaybetmeye mahkum
Kendisine İsrail'in Hamas roket saldırılarını durduruncaya kadar operasyonu sürdüreceğinin hatırlatılması üzerine de Ubeyde "Siyonist işgal savaşı kaybedecek. Operasyon başladığından beri işgal amaçlarından geri adım attı. İlk önce Hamas hükümetini yıkmak istediklerini söylediler, sonra zayıflatmak istediklerini açıkladılar şimdi de roket saldırılarını durdurmak istediklerini söylüyorlar" dedi. Ubeyde, "Bütün bu amaçlar başarısız olacak ve işgal bizim topraklarımızdan çekilecek ve aşağılanmış olacak" diye belirtti. Ebu Ubeyde, Hamas'ın iki İsrail askerini esir aldığı konusunda ise "Ne doğrulayabilirim ne de yalanlayabilirim" şeklinde konuştu. İsrail saldırısının Hamas'ın elindeki esir asker Gilad Şalit'in durumunu etkileyip etkilemeyeceğinin sorulması üzerine ise Ubeyde, "Olumsuz bir etkisi olabilir" dedi. Kassam Tugayları'nın İsrailli yetkilileri hedef alıp almayacağının sorulması üzerine de Ubeyde, "Biz, işgalci yetkilileri de hedef almak dahil bütün seçenekler açık diyoruz." diye konuştu. Ubeyde, son olarak İsrail halkına bir mesajı olup olmadığının sorulması üzerine "Onlara şunu söylüyorum: Masum Gazze halkına yönelik bu savaşı destekleyerek kendinize karşı adil olmadınız. Liderleriniz siyasi kazanımlar ve daha fazla sandalye için sizi aptal yerine koydu. Liderlerinizin işlediği suçların cezasını sonunda sizler ödeyeceksiniz. İsraillilere söylüyorum, ağır bedel ödeyeceksiniz."

Çevrimdışı §iyahinci

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +434/-11
  • Denizin en nadide armağanı!..
Ynt: Hamas:israil ağır bedeller ödeyeceksiniz
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2009, 03:20:21 ÖS »
Teşekkürler pisko umutlu bir haber..
Hiç bir şey yapamadan seyirci kaldığımız o görüntülerdeki vahşet inş. en kısa zamanda durur..

Herkes ettiğini bulur.. Er yada geç..

Eskiden yeterdim kendime,
Artardım bile..
Şimdi ne yapsam nafile! ...
Ve
Kim demiş 'can eskimez' diye
Bu can tedirgin tende,
Can da eskimiş
Ben de..

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
« Yanıtla #2 : Ocak 05, 2009, 03:31:52 ÖS »
Allah'her zaman inananın yanındadır,
Rabbim yardımcıları olsun,dualarımız seninle Filistin..
teşekkürler kardeşim...
 :bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak: :bayrak:
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"

Çevrimdışı *Laz kızı*

• Co-Admin
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 05, 2009, 05:06:35 ÖS »
piskopat kardeşim çok gzüel diyorsunda arkadan vurulmak nedir..?
elinde yoksa Filistin ne yapsın.. koca mermiler füzöler öyle bir ağır bombalar kullanılıyor ki, kaçmaktan başka ne yapsın, onlarda savaşıyor ama onların savaş aletleri taşlar ben haberlerden sadece bunu görebiliyorum gençler taşlarla savaş yapabiliyor,koca mermiye silahlara taş ne yapsın, lütfen biraz daha duyarlı olalım kardeşim,onlar şuan ekmek için su için yardım bekliyorlar onlar şuan herşeye muhtaç elimizden birşey gelmiyor o başka, dualarımızı unutmayalım...
dua ile... :-*

mesajımda düzelteme yaparken yanlışlıkla silmişim yaa yazımı alta aldım..bilginize... :güll: :)

evet piskopat kardeşim malesefki öyle ama onlarda bizlerden yardım istiyor dua istiyor benim tek diyecem şey Allah (c.c.) yardımcıları olsun... Keşke savaşabilseler ama olmuyor işde... >:( Allah müslümanı korusun...

Çevrimdışı *Laz kızı*

• Co-Admin
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 05, 2009, 05:11:42 ÖS »
heheeee vardır bundada bir hayır ablacım Allahın işine bak ;)

evet  ;)