Gönderen Konu: DÜNYA LİDERLERİNE BARIŞ ÇAĞRISI !!..  (Okunma sayısı 1074 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
DÜNYA LİDERLERİNE BARIŞ ÇAĞRISI !!..
« : Ocak 01, 2010, 10:50:48 ÖÖ »

:bayrak:
   DÜNYA  LİDERLERİNE  BARIŞ  ÇAĞRISI  !!..

BUGÜN  01  OCAK  2010  CUMA

Yeni  bir  yıl.. Yeni  bir  CUMA  günü !.. Cümlemize  hayırlara  vesile  olur  inşallah.

Cümle  insanlık  alemi  savaşsız  vede  kötülüksüz  bir  yıl  geçirir  inşallah. Barış  varken  savaşa  ne  gerek  var ??. İyilik  varken  kötülüğe  ne  gerek  var ?..

Ey  dünyayı  idare  eden  LİDERLER  !..
    Sizlere  sesleniyorum.  Savaş  malzemesi  üretecek  yerde , Barış  ve  huzur  toplantıları  yapınız.. Ülkeleri  kan  gölüne  çevirme  işine  son  veriniz.. Hep  birleşerek     ANARŞİK  OLAYLARI  durdurunuz.. Anarşi  eğitim  merkezlerini, insancıl  ve  BARIŞ  eğitim  merkezlerine  dönüştürünüz.. Bunu  Allah  için  yapınız.. Dünyanın  BARIŞ' a  ihtiyaçı  var.

Açlıktan  ölen  insanlara  yiyecek  teminine  çalışınız. Kurşun  üretimi  yerine,  ekmek   ve  yiyecek   üretimine  önem  veriniz.. Hayden  LİDERLER  ilk  teklifi  bakalım  hangi  Devlet  LİDER  yapacak  ?... İnsanlar  sizlerden  BARIŞ  çağrısı  bekliyor.. SAVAŞ' lar  son  bulsun  istiyor.. 2010  Yılı BARIŞ  ve  HUZUR  yılı  olsun  istiyoruz..

Dünya  LİDERİ   olan  Büyük  Önder;  Rahmetli  MUSTAFA  KEMAL  ATATÜRK;  ne  güzel  çağrı  yapmıştı :  " YURTTA  SULH, CİHANDA  SULH."

Medeniyeti  geliştirmek  istiyorsanız, savaşlara  son  verirsiniz. 21  nci  Asırdayız. Bu  asırda  SAVAŞ  yapmak  biraz  ilkellik  olmuyor  mu ?.. Ben  kişisel  olarak  SAVAŞI  ilkel  buluyorum.  Artık  bu  ilkellik  bitirilmelidir.. MEDENİ  olmamız  için  BARIŞ  içinde  yaşamamız  gerek.. Yüce  Allah  bize  öyle  dünya  bıraktı  ki, iyi  kullanıldığında  bütün  canlıları  çok  çok  iyi  besleyebilir  durumdadır. Yeterki  biz  insanlar  yanlış  yapmayalım.

Allah  yar  ve  yardımcımız  olsun.

Yazan   ( Akköşe  Yazarı )  :  Hacı  Ahmet  ÜSTÜNBAŞ   -  KIRIKHAN  -  HATAY

:!:
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
Ynt: DÜNYA LİDERLERİNE BARIŞ ÇAĞRISI !!..
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2010, 09:50:04 ÖS »

Dünyada  huzur  olması  için  savaşlara  son   verilmelidir...

Savaş  olan  dünyada, huzurlu  yaşamak  mümkün  değildir...

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 01, 2010, 10:14:35 ÖÖ »
     Ey  dünyayı  idare  eden  LİDERLER  !..

Sizlere  sesleniyorum.  Savaş  malzemesi  üretecek  yerde , Barış  ve  huzur  toplantıları  yapınız.. Ülkeleri  kan  gölüne  çevirme  işine  son  veriniz.. Hep  birleşerek     ANARŞİK  OLAYLARI  durdurunuz.. Anarşi  eğitim  merkezlerini, insancıl  ve  BARIŞ  eğitim  merkezlerine  dönüştürünüz.. Bunu  Allah  için  yapınız.. Dünyanın  BARIŞ' a  ihtiyaçı  var.

Açlıktan  ölen  insanlara  yiyecek  teminine  çalışınız. Kurşun  üretimi  yerine,  ekmek   ve  yiyecek   üretimine  önem  veriniz.. Hayden  LİDERLER  ilk  teklifi  bakalım  hangi  Devlet  LİDERİ  yapacak  ?... İnsanlar  sizlerden  BARIŞ  çağrısı  bekliyor.. SAVAŞ' lar  son  bulsun  istiyor.. 2010  Yılı BARIŞ  ve  HUZUR  yılı  olsun  istiyoruz..

Dünya  LİDERİ   olan  Büyük  Önder;  Rahmetli  MUSTAFA  KEMAL  ATATÜRK;  ne  güzel  çağrı  yapmıştı :

" YURTTA  SULH, CİHANDA  SULH."[/
b][/font]

Çevrimdışı Adnann

• Paylaşımcı Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
« Yanıtla #3 : Mart 01, 2010, 11:44:53 ÖÖ »

Dünyada  huzur  olması  için  savaşlara  son   verilmelidir...

Savaş  olan  dünyada, huzurlu  yaşamak  mümkün  değildir...

Sevgili A.ÜSTÜNBAŞ... Dünya barışı Liderleri ve şimdiki zaman...

Hak Batıl mücadelesi Habil ile kabil'le başladı ve kıyamete kadarda sürecektir... Hadis-i Şeriftede ifade edildiği "Küfür tek millettir" Bu millet kesinlikle rahat durmayacaktır... Helede mezepotomya denilen bu toraklarda... Dünya liderleri diye tabir ettiğimiz bazı şeytanlaşmış insanlar, ülkeler, gruplar, v.s. yüzümüze gülüp arkamızdan kuyu kazıp işlerini yapmaya devam edeceklerdir... Atalarımız boş laf konuşmaz "Gavurdan dost domuzdan post olmaz" diye. Tüm dünyada hak gelip batıl zail olana kadar dünya barışı olmaz... Yurtta sulh cihanda sulh, bu kelime itabiyle güzel sözler ama bana göre çok uzak...

Ey İnananlar! Yahudileri ve hıristiyanları dost olarak benimsemeyin, onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onlara dost olursa o da onlardandır. Allah zulmeden kimseleri doğru yola eriştirmez. Maide 51
Bu ne hicrân-ı müebbed, bu ne hüsrân-ı mübîn...
Ezilir rûh-i semâ, parçalanır kalb-i zemin!