Gönderen Konu: TRABZON' DA İŞ VERENLER !!!!!....  (Okunma sayısı 5155 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

  • Deneme Mod
  • *
  • İleti: 4388
  • Rep Puanı: +112/-0
TRABZON' DA İŞ VERENLER !!!!!....
« : Nisan 29, 2011, 07:01:42 ÖÖ »
                                         :bayrak:

BU  SAYFA  ÇOK  İLGİNÇ  OLMALI  !!!!...

TRABZON' DA   İŞ  VERENLER,  İŞ  ARAYANLAR  VE İLANLAR !!!!..

HAYIRLISI  İLE  ÇALIŞTIRILIR  İNŞALLAH... TEŞEKKÜRLER  !!!!!...
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

  • Deneme Mod
  • *
  • İleti: 4388
  • Rep Puanı: +112/-0
Ynt: TRABZON' DA İŞ VERENLER !!!!!....
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2013, 01:58:48 ÖS »
TRABZON İSTİHDAM, KARİYER VE GİRİŞİMCİLİK ETKİNLİĞİ YAPILDI

Trabzon’da bu yıl ilki gerçekleştirilen “İstihdam, Kariyer ve Girişimcilik Etkinliği” iş dünyasının temsilcileri ile iş arayanları buluşturdu.

Trabzon Valiliği ile Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğiyle 15-16-17 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen etkinliğin açılış törenine Trabzon Valisi Dr. Recep KIZILCIK, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İşgücü Piyasası ve İstatistik Dairesi Başkanı Abdüllatif GÖKDERE, Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa SEZGİN, Giresun Üniversitesi Rektörü Aygün ATTAR, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Suat HACISALİHOĞLU, siyasi parti temsilcileri ve akademisyenler katıldı. 

Törende konuşan Vali Kızılcık, iş arayan ve işverenlerin böylesi etkinliklerde bir araya gelmesinin önemine değindi. Her gencin meslek sahibi olması gerektiğini belirten Kızılcık “En önemli ihtiyacımız, güzel bir yaşam sürebilmek, asgari ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için bir iş sahibi olmaktır. Bu ve benzeri festivallerle işverenlerle iş arayanlar bir araya getirilerek işgücü piyasasında çalışan sayısı arttırılmaktadır” dedi.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İşgücü Piyasası ve İstatistik Dairesi Başkanı Abdüllatif Gökdere işsizliğin tüm dünyada büyük bir sorun haline geldiğini belirtti. Gökdere, Türkiye’nin dünyanın içinde bulunduğu işsizlik kıskacından İŞKUR 'un gerçekleştirdiği istihdam odaklı projeler sayesinde en az etkilenen ülkeler arasında yer aldığına dikkat çekti.

Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Sezgin, “İstihdam, Kariyer ve Girişimcilik Etkinliği” ile Trabzon’da işsizliğin azaltılması ve işverenlerin nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak istediklerini belirterek şunları söyledi: “Bu fuarla birlikte sadece işverenlerle iş arayanları bir araya getirmekle kalmayacak, aynı zamanda gençlerimizin müteşebbislik ruhu kazanmasına da katkı sağlayacağız"

Etkinlikte aralarında özel sektör temsilcileri, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının da bulunduğu 94 firma stant açtı.  Trabzonluların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik kapsamında katılımcılara birinci gün “İstihdam”, ikinci gün “Kariyer” ve üçüncü gün ise “Girişimcilik” konularında düzenlenen seminer, konferans ve panellerle bilgi verildi. İş arayan ve öğrencileri açtıkları stantlarda ağırlayan firma temsilcileri iş ve staj başvurularını kabul etti. İŞKUR standında görevli iş ve meslek danışmanları da katılımcılarla yüz yüze görüşerek danışmanlık hizmeti verdi.

Bu yıl birincisi düzenlenen İstihdam, Kariyer ve Girişimcilik Etkinliği’ne Trabzon Belediye Başkanlığı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Trabzon Ticaret Borsası, Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Trabzon Sanayici ve İşadamları Derneği, KTÜ İşletme ve Ekonomi Kulübü de destek verdi. 20.11.2012  -  ALINTI -

SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .