Gönderen Konu: flash Akvaryum Yapımı  (Okunma sayısı 1588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ts_klas_61

• *V*İ*P*
  • Rep Puanı: +27/-2
flash Akvaryum Yapımı
« : Eylül 09, 2009, 02:54:56 ÖÖ »

resmin ebatında bir flash çalışma sayfası açtım kullanacağım resim ölçülerine göre çerçeve hazırladım hemen movie clip yaptım kütüphaneden resmi sahneye aldım ve movie clip yaptım artıok akvaryumdaki balıkları hazırlayalım akvaryum balıklarını bir şekilde bulalım photoshop ile boyutlarını düzenleyelim flash içine ****** edelim her birini tek tek alalımım Bitmap>Trace Bitmap seçeneği ile resmi parçalamaya elverişli yapabilirsiniz Bu ders sitede mevcuttur (tracing Bitmap) bir diğer yolu ise remi sahnede Modify>Break Apart seçeneği ile işlemeye elverişli duruma getirebilirsiniz daha sonra seçim aracı kullanarak balığı seçebilir kopya paste yaparak düzenleyebilirsiniz örnek resimde görüldüğü şekilde olmakta

Bitmap>Trace Bitmap uygulaması

Movie klip haline getirdiğimiz balıklarımızı seçelim tek tek yüzgeçlerine animasyon uygulamak için ör nek resimdeki şekilde parçalayalım lasso tool aracı kullanabilirsiniz kısaca gövde ve yüzgeçler yüzgeçi seçtiniz diyelim edit kopya yapın sahnedeki seçili olanı silin yeni layer ekleyip edit paste yapın

Gerekli işlemleri bitirdik fish1 klibimizde 3 layerimiz oldu biri gövde diğerleri yüzgeçler olmakta şimdi her yüzgeci grafik symbol yapalım F8 grafik yapıyoruz şimdi animasyonu yapalım

Balıkları bu şekilde hazırladıktan sonra akvaryum resmimizi movie clip yapalım layer1 adını arkaplan olarak değişelim
Yeni bir layer ekleyelim kütüphaneden fish1 adlı klibimizi ekleyelim diğer balıklarıda yeni layerler ekleyerek oluşturalım
layer penceresi

Scene1 gelelim layer1 1 frameye hazırladığımız klibimizi kütüphaneden alarak ekleyelim
Not: Ben kendim sandık bir resim buldum onuda clip yaptım, hava kaparcıları hazırladım ana sahnede layer2 sandık klipimi ekledim layer3 hava kabarcıkları klipimi ekledim ekteki FLA indirip inceleyebilirsiniz
Çalışmayı test edebilirsiniz
CTRL+ENTER

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
Ynt: flash Akvaryum Yapımı
« Yanıtla #1 : Eylül 09, 2009, 03:20:20 ÖÖ »
çok hoş gerçekten. baya ilgilisiniz sanırım efekt programlarla. tbrler ve tşkler.+
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***