Gönderen Konu: SAİT'i gören varsa buraya yazsın..  (Okunma sayısı 3907 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YATTARA

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +7/-2
SAİT'i gören varsa buraya yazsın..
« : Şubat 07, 2007, 05:17:37 ÖÖ »
bence karadenizin eniyi sanatçısı sait..onu yakından tanımak isterim..resmi olan atsın buraya.. \up
<<daha güzelini görmedim>>

Çevrimdışı ¤ۣۜ..¤SessizGemi

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +333/-3
Ynt: SAİT'i gören varsa buraya yazsın..
« Yanıtla #1 : Şubat 07, 2007, 11:08:56 ÖÖ »
ikidir meltem tv ydi sanırım orda çıkıyor..Sait eskidendi yattara..artık eskidi ve şuan bana göre artık eski kimliğini yansıtacak hiçbir türkü söylemiyor.saf kemençe istiyorum..sen anlarsın beni senle bunu iyi tartışırdık :D ama resmini buluruz tabii
Sen üzülme, senin için bu gönlüm ağlar..

Çevrimdışı YATTARA

• Bağımlı Üye
« Yanıtla #2 : Şubat 07, 2007, 11:11:18 ÖÖ »
iyi gider bi sait resmi bu foruma..erken bul ha resmi..

• Administratör
  • *
« Yanıtla #3 : Şubat 07, 2007, 11:15:22 ÖÖ »

şimdilik bunlarla idare et o zaman küçük ama buluruz sonra :D

Çevrimdışı YATTARA

• Bağımlı Üye
« Yanıtla #4 : Şubat 07, 2007, 11:21:20 ÖÖ »
ula saa helal olsun.sait 1 numara..

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #5 : Şubat 07, 2007, 06:17:03 ÖS »
saiy uçar evet bencede ayrı bi sanatçı karadeniz için..
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı yavuz_61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +10/-0
  • Hamsiköy'lü
« Yanıtla #6 : Şubat 21, 2007, 04:44:56 ÖS »
SAİT UÇAR'IN BİYOĞRAFİSİ

* SAİT UÇAR 03.04.1962 tarihinde Trabzon-Maçka-Hamsiköy'de doğdu.(yani benim köylüdur)

* ilk ve orta öğrenimini Hamsiköy İlköğretim okulunda tamamladı.

* Öğrenimine Trabzon Ticaret lisesinde devam etti.

* Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Radyosunda devam etti.

* Daha sonra TRT'nin açmış olduğu ses ve saz sınavına katıldı.

* İlk albümü "TÜTMEZDİ BACALARI" 1980 yılında HARİKA MÜZİK YAPIM dan çıkardı.

* SAİT UÇAR'ın Kemençeye olan iligisi çocukluk yıllarına dayanmaktadır.

* 24 albümünde sözü ve müziği tamamen kendisine ait olan SAİT UÇAR , İlk bestesini ortaokul yıllarında yaparak dikkatleri üzerine çekmiştir.

* 'Askere Gidişin','Almanya Paraları','Vurun Benim Sevdamı','İlacım Var Ellerde','Düşme El Ocağına','Rüyalarım Çok Acı','Gadırga Geceleri',
'Elimde Değil Gülmek','Yorgunum yorgun Deli','Yeşimim','Ben Köyümü Özledim','Benim İlacım Yayla','Davacıyım Yıllara','Evi Yakan Başkası',
'Tubaların Tubası','Madur mudur',son albümü ise 'YALANCI'yı çıkartarak çok iyi bir tiraj elde etti.

* YALANCI Albümünün ilk klibini ''Bir Sağdan Bir Soldan '' parçasına YÖNETMEN SERDAR SEKİ tarafından çekmiştir.

* Aynı zaman da bu klipde kendisine DÜNYA'ca ünlü kemençe sanatçıların dan Biri olan YUNAN asıllı İLLEKTRA eşlik etmiştir.

* Yaklaşık 23 yıldır profesyonel olarak müzikle iç içe olan KARADENİZ müziğinin usta ismi SAİT UÇAR'ın her çıkardığı albümü
yüzbinler sattı.

* İSMAİL TÜRÜT,HÜLYA POLAT,FADİME,BİZİM GÖNÜL ve daha birçok Karadenizli sanatçının albümünde besteleri ile de yer almıştır...

: SAİT UÇARİN WEP ADRESİ   

--------------------------------------------------------------------------------

Sait Uçar'ın Web Sitesine Giriş

« Son Düzenleme: Şubat 21, 2007, 05:03:53 ÖS Gönderen: Webmaster »

Çevrimdışı yavuz_61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +10/-0
  • Hamsiköy'lü
« Yanıtla #7 : Şubat 21, 2007, 04:45:30 ÖS »
KARADENİZ MÜZİĞİNİN VE HAMSİKÖYÜN DEV İSMİ SAİT UÇAR

Yaklaşık 23 yıldır profesyonel olarak müzikle iç içe olan Karadeniz müziğinin usta ismi SAİT UÇAR 24. Albümü "YALANCI” Şahin Özer Müzik etiketiyle çıkardı. Her çıkardığı albüm yüzbinler satan SAİT UÇAR , aynı zamanda kemençe çalmada adeta rakipsiz. Kemençeye olan ilgisi çocukluk yıllarında başlamıştır. 24 Albümde sözü ve müziği tamamen kendisine ait olan SAİT UÇAR , ilk bestesini ortaokul yıllarında yaparak dikkatleri üzerine çekmiştir.

Daha sonra TRT nin açmış olduğu ses ve saz sınavını kazandı. Karadeniz de adeta bir kahraman olan SAİT UÇAR kendi tarzını kabul ettirerek, sevenlerinin gönlünde her zaman yer almıştır. İsmail türüt ün birçok albümünde imzası olan sanatçı, daha sonra DAVUT GÜLOĞLU, HÜLYA POLAT, FADİME, BİZİM GÖNÜL ve daha birçok Karadenizli sanatçının albümünde besteleriyle de yer almıştır. İlk klibi "GAVURCUK” isimli parçasına serdar seki yönetiminde çekildi. Klipte kendisine dünyanın en iyi kemençe çalan kadını olan Yunanistanlı "İLEKTRA” da eşilk ederek kendisine büyük destek olmuştur. İLEKTRA 'nın kendisine sorulduğunda, SAİT UÇAR'a olan desteğinin amacı karadeniz müziğini ve özellikle kemençeyi tüm dünyaya tanıtabilmek olmuştur. Resimlerde Ali Eşitmez imzası bulunan bu albüm inanıyoruz ki yine hak ettiği yeri kısa sürede alacaktır.

• Administratör
  • *
« Yanıtla #8 : Şubat 21, 2007, 05:07:22 ÖS »
Sait Uçar'ın türküleri Şalpazarı Ağasar yöresindede oldukça fazla dinlenmektedir.Müthiş bir seven kitlesine sahip olmasına rağmen son dönemde bu kitleden biraz eksilmeler olduğunu söylesek yalan konuşmuş olmayız.Artık cis tak türü müziklerin kemençemizle karıştırılması bana kalırsa doğru bir yaklaşım olmamıştır..Yöremiz kemençe sevdalısıdır.Her araba yolculuklarında sade bir kemençeden başka bir şey çalınmazdı genellikle..Ancak maalesef son birkaç yıldır artık SAit UÇAR 'ın ancak eski albümlerini dinleyebiliyoruz.Keşke değer yaprgılarımızdan birisi olan kemençeyi daima sadeliğiyle okuyabilselerdi

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
« Yanıtla #9 : Şubat 21, 2007, 06:09:15 ÖS »
yavuz_61 paylaşımlar için çok tşk ler..
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı YATTARA

• Bağımlı Üye
« Yanıtla #10 : Şubat 22, 2007, 01:24:36 ÖS »
tşkrler yavuz 61..ben sait hayranıyım..türkülerinin hepsini severim..en güzellerinden biri rüyalarım çok acı.

Çevrimdışı YATTARA

• Bağımlı Üye
« Yanıtla #11 : Şubat 22, 2007, 01:24:51 ÖS »
 ???
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2007, 01:26:28 ÖS Gönderen: YATTARA »

Çevrimdışı soylu61

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +1/-0
« Yanıtla #12 : Eylül 02, 2008, 07:58:25 ÖS »
sessız gemı yorumlarının hepsıne katılıyorum ben tam bır saıt hastasıydım degısme gosterene dek artık eskı saıt nerde son kasetınde dınlecek bı sarkı bıle yok sanatcıları ınsanlar yukseltır bu unutulmamalıdır bende butun serısı var ama sadece eskı sarkılarını dınlıyorum en sevdıgım sarkısı ıse ben kokumden kurudum