Gönderen Konu: Şike Soruşturması  (Okunma sayısı 4262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +163/-17
Şike Soruşturması
« : Mayıs 12, 2012, 12:09:43 ÖÖ »
Hadi tartışalım bakalım...

Futbolumuz nereye gidiyor, Türk halkının aklıyla dalga geçer gibi şike sahaya yansımamıştır gibi komik bir cümle ile kaçmaya çalışanlara Şenol Güneş'in dediği gibi seslenmek istiyorum;

Adalet er yada geç tecelli edecektir !
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı ErtPeh

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +332/-2
  • Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır
Ynt: Şike Soruşturması
« Yanıtla #1 : Mayıs 12, 2012, 12:44:02 ÖÖ »
valla toprak bu konu hakkında yazacağım o kadar çok şey varki ama çok çabuk sinirlerim ağzımı bozuyorum maalesef :(
Biri Kürtçe konuşur - Adı özgürlük olur
Biri Ermenice ağıt yakar - Adı ortak acımız olur
Biri çıkıp herhangi bir dilde feryat eder - Adı rengimiz olur
Biri çıkıp ''Ne Mutlu Türküm'' dediğinde - Adı ırkçı faşist olur Faşistsek bu yüzden eğer, kulağınızın zarı patlayana kadar haykırıyoruz
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!! Demeyeninde canı cehenneme!!!

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2012, 12:49:40 ÖÖ »
etma toprak, Turgay Beşyıldızın yazısı çok güzel;

İlk  kulüp başkanlığına soyunduğunda 1992 yılıydı,1994 yılı sonunda ayrılırken, hatırı sayılır kulüpten alacağı olan bir parayı da, zorda olmasına da rağmen Trabzonspor kulübüne bağışladı.

Kendi İşleri zamanla kötüye gitti ama o yılmadı, iki ayağı üstünde durdu.

Ana dili gibi İngilizce konuşuyordu,zor günlerden yine geçerken Trabzonspor’a tekrar hizmet etmesi isteniyordu , görevden kaçmadı 2007’de,  2. Sadri Şener dönemi olarak yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.Eğitim,kültür,zeka ve bilgisiyle ekonomik sıkıntıyı aşmaya çalıştı.

*

Güney Kore ‘den Şenol Güneş’i getirerek işe başladı.

Yeniden yapılanmaydı harekatın adı.

Görüntü futbol takımında iyiye doğru gidiyordu, ilk yıl süper ligi 6.sırada bitirdi. İkinci yıl Avrupa kupalarına gitti. İki sezon sonra  2009-2010 ‘da , ağaç meyveler vermeye başladı.

Urfa’daki finalde Fenerbahçe önünde 3-1’lik skorla,6 yıl aranın ardından Ziraat Türkiye kupasını aldı. Süper kupayı da ardından müzesine götürdü. Sizde ülkenin dört yanında zevkten dört köşe oldunuz. Yalan mı ? Hadi yalan diyin.

Bordo mavili millet sokaklara döküldü. Herkesin gönlünde yıllar sonra çiçekler açtı.

*

3.sezonunda ligi 5.sırada bitirdi. Avrupa liginde yine eleminasyon oynadı.

2010-2011 yılı, çarşambanın gelişinden belliydi perşembenin gelişi ve 82 puanla Fenerbahçe ile birlikte ligi en üst sırada bitirdi. İki takım arasında oynanan maçlarda Fenerbahçe üstün olduğu için, şampiyon Fener ilan edildi.

Daha sonradan açıklananlarla ,bu şampiyonlukta Fenerbahçe’nin 5 maçta şike iddiaları ,

O gün, bugündür gündem ve ciddiyet oluşturdu. Trabzonspor alnının teriyle bitirdiği ligde şampiyon olmasına rağmen, resmen ilan edilmedi.

*

İspanya’da 10 kişi ile 0-0 kaldığı Bask ekibi Atletico Bilbao ile İstanbul’da oynayacağı maç öncesi UEFA tarafından ani bir kararla şampiyonlar ligine alındı. O, Atletico Bilbao ki, geçen yılın UEFA finali olarak 2 gün önce Atletico Madrid ile Romanya,Bükreş’de karşılaştı.

Şampiyonlar liginde tek mağlubiyetle ilk yılında başarılı bir performans sergiledi ve grubunu 3.bitirerek tekrar Avrupa ligine döndü.

Unutmadıysanız İtalyan devini evinde 1-0 yenerek, sizlere gece yarısı sokak ortasında kol bastı oynattı.

*

Bu sezon dış transferlerde olumlu işlerin yanı sıra hatalarda yaptı. Bazı kulüpler gibi Trabzonspor’da  çok rakam etmeyecek bazı oyunculara, yüksek bonservis bedelleri

ödedi. Lig başlamak üzere iken geçtiğimiz Temmuz ayında şike davası patladı.

O gün, bugündür 300 bin nüfuslu Trabzon ile,milyonluk Fenerbahçe kafa kafaya yarıştı. Yaygın medyanın çoğunluğu her nedense Sadri başkana saldırmaya başladı. Onlar yetmiyormuş gibi  yerel medyada Tabağımın çanağındaki ekranda konuşanlar ,doldur boşalt  ve çevir kazı yanmasın edebiyatıyla ona ağır eleştiriler yaptı, durdu.

*

Önemli kulüplerin borçları 500 trilyonu aşarken ,Trabzonspor takımının borcu 100 trilyon civarında seyretti. Fenerbahçe şike ve rüşvetle yargılanan ve Metris cezaevinde yatan başkanına, hiçbir şey olmamış ve sütten çıkmış ak kaşık gibi sahip çıktı.

Şike davasında hiçbir suçu bulunamayan ve kulübüne bu ağır lekeyi getirmeyen ve de mahkeme de aklanan başkanına, Trabzon’un Milletvekillerinden Faruk Özak,Volkan Canalioğlu ve Koray Aydın haricinde, hiçbir milletvekili ve bakanı doğru dürüst sahip çıkmadı.

Etekli kurul ,pardon !.. etik kurul tarafından ısrarla teşvik girişimi şüphesiyle ( yani zurnanın son deliğiyle) disiplin kuruluna sevk edilmesi ise başkana komik olan son darbe oldu.

*

Gelen başarılarla da yetinmeyen,şampiyon olmasına rağmen şampiyonluğu verilmeyen ve tüm bunlarla rağmen bordo mavili camia içerisinden bazıları,fabrikası,sanayisi,çok büyük işletmeleri,toplu taşımacılığı,tren yolu bile olmayan bu şehrin ekonomisiyle,dev bütçelere karşı her yıl şampiyonluğa oynayan bir kulüp örneğini, dünyada gösterebilirler mi acaba diye soruyorum ?

Bazı İnsanlar Kapıkuleden Avrupa’ya bile zor geçerken,Avrupa yolunu su eden bu Anadolu takımına ve başkanına bir kesim bordo mavili taraftar neden hep beğenmemezlik edip burun kıvırır bilmem. 

*

Top yekun Trabzonspor’a taarruza geçildi. Fenerbahçe'nin futbolcusu Semih bile işaret parmağını senin başkanına sallarken bu cesareti nereden aldığını sorguladın mı? Bu zor dönemde bile en son Trabzon’da oynanan H.Avni Aker maçı sonrası stadyumdan ayrılırken, arabasına pet şişe su ve yumurta fırlatan 15-20 kişi sözde kendini taraftar gibi gören kişilere önce bi sormak lazım, Kulüp de üyeliğiniz var mı ? veya kombine biletiniz aldınız mı hiç ? TS Clup markalı bir ürüne 5 lira para verdiniz mi bugüne kadar ?  diye

Türkiye’nin dört bir yanından yaygın medyada ona hakaret edilirken,yani bordo mavili taraftarın başkanına hakaret edilirken,hiç bir şey değil de, sözde kendi bir kaç taraftarının şahsına fırlattığı pet şişe su ve yumurta kadar ağrına gitmemiştir sanırım,teşvik girişimiyle suçlanması Sadri başkanın.

*

Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili Ufuk Özerten bile, TS kulübünün başkanına yönelik suçlamalarda bulunuyor. Bu suçlamalar sırasında "Ona acıyorum" ifadesini kullanıyor. Onuruyla kulübünüzün hakkını koruyan yada korumaya çalışan başkanınıza gönderdiği söylemleri, ayda 50 bin liranın, insanoğlunu ne hale getirebildiğinin en çarpıcı örneği olma özelliğini ortaya koyuyor. Futbol Federasyonu  Yönetim Kurulu üyesiyken damadını Ankara TFF Bölge Müdürü yapan,Ufuk Özerten'in daha düne kadar şike soruşturmasında elleri kelepçeli ifade vermeye gittiğini hatırlarsınız sanırım ekranlardan…

Şimdi bu kişi maalesef TFF’nin Başkan vekili.  Mistır Özerten'in !.. Sizin kulübünüzün başkanının ticari hayatıyla ilgili öne sürdüğü söylemler, terbiyesizliğinin daniskası olurken, Bir Amerikan Deniz piyadelerinin saldırmadığı kalan başkanınıza,her hangi bir konuda haksız bile olsa, şu dönemde tepki gösterilmesi,inanın kardeş kurşunu gibiydi.

*

Herkes bu zorlu süreçte kapısındaki çöplüklere bile sahip çıkarken,sizin kulüp başkanınız Ziraat Türkiye Kupasını ve Süper Kupayı alırken,ilk yılında şampiyonlar liginden alnı ak çıkarken,İnter’i deplasmanda yenerken,Fenerbahçe ile son maçında İstanbul’da 1-1 berabere kalıp, sarı lacivertli takımı şampiyonluktan ederken ve geçen sezon 82 puanla hak ettiği ama verilmeyen şampiyonluk ipini göğüslerken iyiydi de, Fenerbahçe’ye bir hafta önce Trabzon’da 3-1 yenilince mi “ tüh kaka “ oldu ? Beyinleri, attıkları yumurta kadar olanlar.
***KiMiNe GöRe KRaLıZ, KiMiNe GöRe YaLaNıZ, HeRKeS KeYFiNe BaKSıN, aDaMıNa GöRe aDaMıZ***

Çevrimdışı ErtPeh

• Administratör
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2012, 01:07:46 ÖÖ »
toprak bu yazıya en ufak bir diyeceğim yok hemfikiriz ben zaten ne başkana nede teknik direktöre laf söylemem. Her ikiside bu takıma fazladır diye düşünüyorum zaten. yani demem o dur ki bazı büyük camiaların karşında yeteri kadar dik duramadık, belki durduk ama hiç bir şeyi değiştiremedik, Trabzonspor klübü büyük bir camiadır ama görüyoruz ki bizden de büyük olanları var.
Trabzonspora gönül kırgınlığım var bunun nedeni de şudur;
Eğri oturup doğru konuşmak lazım, bakınız fenerbahçeye sezon daha başlamadan başkanları içeri alındı ve hâlâ da içerde, sürekli şike iddaaları ile gündemde. Şimdi bu olayın Trabzonspor klübünün başına geldiğini düşünelim, bırakın süper finale ezeli rakibinin 5 puan gerisinde katılmayı ilk yarının ortasında mendil atmıştık lige ve sezon sonuna doğru da ligden düşmemeye oynuyor olurduk.
Yani demem o dur ki; Trabzonspor klübü başkanlığı demek her gün kanallara çıkıp kupamızı verin demek değildir, bunun için gerekirse futbol federasyonluğuna baskı yapmaktır, gerekirse bu şampiyonluk için savaşmaktır. Şimdi siz söyleyin işi gücü LPG yani (hava gazı) olan bir adamı futbol federasyonu başkanlığı için seçtiriyorsun sonra da diyorsunki bu adam verdiği sözde durmadı. Bu aynen şuna benzer kocakarı tecavüze uğradıktan demirden don giyermiş. Şimdide çıkmış haziran ayındaki mali genel kurulda futbol federasyonu genel başkanını değiştiricez, ya bırakın Allahınızı severseniz bu tür kelime- cümle oyunları ile ancak çevrenizdeki size ölümüne inanan kişileri kandırırsızınız ben kanmam. Şenol Güneş Trabzonun üzerine doğmuş bir güneşdir benim için adam gibi adamdır, ama bir tek adamlıkla olmuyor şampiyonluk
Takım çıkıp sahada top oynamadıktan sonra başkan sadri şener olsa teknik direktör şenol güneş olsa ne yzar
Fenerbahçe maçında bu kadar karaktersiz bir top oynayacağını hiç tahmin etmemiştim, b,r sene boyunca o taraftarın senden beklediği tek şey galibiyetti onuda beceremedin.
Yani onun için şikeci aldı alacağını biz hâlâ yok kar yağdı yok güneş açtı yok rüzgar esti şampiyon olamadık diyoruz. Bu kafayla bu yönetim tarzıyla biz bi 30 sene daha şampiyon olamayız.
Biri çıkıp ''Ne Mutlu Türküm'' dediğinde - Adı ırkçı faşist olur Faşistsek bu yüzden eğer, kulağınızın zarı patlayana kadar haykırıyoruz

Çevrimdışı Soul Fly

• Paylaşımcı Üye
  • Rep Puanı: +10/-0
  • Live like All, Think like Other
« Yanıtla #4 : Mayıs 12, 2012, 01:12:49 ÖÖ »
Gerçekleştirilen şikeler futbolumuza, Türk Futbolunun imajına, yetişen yeni kuşağa ne kadar zararlı olmuşsa
alınan kararlarla sağlanan harikulade adaletsizlik bu zararın 40 kat fazlasını yaratmıştır.
Alınan kararların sorumluları bu olaylara adı karışıp en batağa çıkmış bir şikeciden bile daha rezil bir konuma taşımışlardır kendilerini.
Deniz Koydum Adını
Kederi Bende Kaldı
Uzak Köyler Kurdum Birbirine
Denizine Aldandım

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #5 : Mayıs 12, 2012, 01:17:26 ÖÖ »
üstat atme, Sadri Şenerden önce Albayrak vardı. unutmayın o günleri,Trabzona liman işletmek için gelen, gelmişken havam olsun diye başkan olanlar nerede. Sadri Şener bu kadar suçluda nerede bu siyasetçiler. bir ara Erdoğan Bayraktar ince hesap yapıyoruz, hakkımızı alacağız dedi ki oda sonradan yakın dostlarına ağzımın payını aldım demekle yetindi. herkes bırakacak bu işleri, kim konuşabiliyor sorarım; Sadri Şener, Şenol Güneş.

Gerisine ben acırım, onlar kendilerini acınacak hale düşürdüler zaten...

Çevrimdışı ErtPeh

• Administratör
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 12, 2012, 01:21:16 ÖÖ »
toprak sanırım yanlış anlaşıldı yazdıklarım
ben öncekileri savunmadım ki öncekiler daha da berbat haldeydiler onu da biliyoruz kimisi geldi trabzonsporu para aklamak için kullandı v.s. v.s. demek istediğim şu
bu ülkenin başbakanı karadenizli - bakanları vr karadenizli - milletvekilleri var karadenizli ve trabzonlu
yani trabzonsporluyum demekle trabzonsporlu olunmuyor eğer trabzonsporluysan gereğini yapacaksın yapamıyorsan bırakacaksın. İlk mesajımda da yazdığım gibi sadri başkan ve şenol hoca bu takıma fazla

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #7 : Mayıs 12, 2012, 01:25:34 ÖÖ »
toprak kim yeterliki bu takıma buradaki şahıslardan başka. biz taraftar olarak yeterlimiyiz mesela?fenev maçının hasılatı 300 000 liraymış yanılmıyorsam kombineler harici. çok komik bir rakam ve biz bu adama yumurta alıyoruz veya atanın Trabzon sokaklarında gezmesine izin veriyoruz.

benim için Trabzon herzaman olduğu gibi onurun timsali.oyna dik oyna diyen Kazım Koyuncunun ruhunu huzura kavuştururcasına dik oynamaya çalışıyorlar. çalışmayan zaten gidecektir...

Çevrimdışı ErtPeh

• Administratör
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 12, 2012, 01:32:20 ÖÖ »
toprak şimdi ben şöyle düşünüyorum;
Trabzonda herkes ne hikmetse futbolu o kadar çok iyi biliyorki beşikten mezara herkes yorum yapıyor yaptığı yorumlar üzerine bi değişiklik yapılmadığı zaman gerek başkana yumurta atıyorlar gerek futbolcu dövüyorlar ( unutulmasın ogün'ün dövülmesini - sonrada vay efendim neden gitti sattı bizi gibi saçmalıklar) yani futbol dünyanın her yerinde aynı oyundur ama trabzonda farklı yargılanır ve farklı yorumlanır, trabzonspor başarılı olamadığı zaman benim için herkes sorumludur işin başındaki de işin içindeki de. Haa diyeceksin bunlar gitse kim gelecek. Ben gitsinler demiyorum zaten ha gidecekse de gitmeyin demem Trabzonspor hiç bir zaman sahipsiz kalmamıştır ve kalmayacaktırda.

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #9 : Mayıs 12, 2012, 01:37:07 ÖÖ »
Trabzonsporun sahibi yoktur bence taraftardan başka. bu yılın en güzel işi 61 numaralı formanın taraftara ait olması belkide. mesaj açık.

ama öyle saçma bir düzen varki, ügüçlülerin dünyasında birkaç onurlu insan savaşıyor. ne kadar ağır yükler diye düşünüyorum bazen. evinde taciz, statda taciz, şehirde taciz, tvde taciz, tffden taciz, köşe yazarından taciz, kendi taraftarından taciz, siyasetçisinden taciz. dirayetli bir başkanımız var veyada delilik derecesinde inatçı. hangisi bilmiyorum ama ben Şenol Güneşi ve Sadri Şeneri taktir ediyorum ki başkanı çok eleştirmişimdir dönem dönem.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
« Yanıtla #10 : Mayıs 14, 2012, 12:33:59 ÖS »
Alıntı
Adalet er yada geç tecelli edecektir !

Ne adaleti ya! Adaleti kim kaybetmiş de biz bulmuşuz. Başbakan karadenizliymiş. Balık baştan kokar!!!
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı uSLaNMaZ

• Premium Üye
« Yanıtla #11 : Mayıs 14, 2012, 10:07:56 ÖS »
karadenizle ne alakası var onu anlamadım?

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
« Yanıtla #12 : Mayıs 14, 2012, 10:32:19 ÖS »
Ertuğrul abi yukarıda başbakan karadenizli dediği için ona ithafen söylemiştim. Karadenizli başbakan daha karar verilmeden kişiler cezalandırılmalı kurumlar değil diyerek adresi verdi zaten.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.