...:::(¯`·.KARADENİZ FIRTINASI TRABZONSPOR BÖLÜMÜ.·´¯):::... > Trabzonspor Hakkında Sizin Yorumlarınız

vazgeçmeyeceğiz!!

(1/3) > >>

sancakbeyi_61:
O zamanlar çok ufağım,Trabzonluluk yada Trabzonsporluluk kavramlarının tam olarak ne olduğunu ya da ne anlama geldiğini fazlada bilmiyorum,ilkokul 2.sınıftayım sorarlarsa Trabzonsporluyum diyorum,diğer çocuklarda fazla bilinçli olmadıkları için onlarda benim Trabzonsporu tutmama fazla içerlemiyorlar,bende onların diğer takımları tutmasına,ancak seneler ilerledikçe,3. sınıf,4.sınıf,5.sınıfta Trabzonsporluyum dediğim zaman çıkmayan sesler,farklı şekillerde çıkıyor...Mesela
-Hahahaha,hamsi,temel,demek Trabzonspor hee,hahahaha
Allah Allah,diyorum kendi kendime,elalem fb,gs,bjk diyo ses yok,biz Trabzon deyince öğretmen dahil herkesde farklı bir bakış,kemençeden tutunda hamsiye kadar elli tane şey sayıyorlar,acaba diyorum bendemi bir anormallik var,yıllar yılları kovalıyor,bazı şeylerin artık daha iyi fakına varıyorum,neden farklı olduğumun mesela,meğerse bu bizim Trabzonspor bunların tekelini 6 kez yıkmış,apoletlerini sökmüş,onların olan bir şeyi 1040 km. öteye taşımış,hal böyle oluncada onlardada Trabzonspora karşı bir anti durum söz konusu olmuş,13 yaşlarındayken bunalımlı bir günümde amcama gidip:

-Yaaa,amca ben bu Trabzonsporun hiç şampiyonluğunu görmedim,artık tutmasammı diyorum,amcam hemen cevabı yapıştırıyor

-Ula oğlum,Türkiyeyi seviymisun
-Evet diyorum
-Peki Atatürk ü seviymusun
-Evet diyorum
-Çanakkale harbuni gördunmi
-Yookkk diyorum
-Peki şimdi ne demek isteduğumi anladunmi
-Hemde çok iyi diyorum

Lise yılları ise bambaşka oluyor,lise 1.sınıftayken şampiyonluğa gidiyoruz,artık bu iş olucak diyorum,herkes bizi destekliyo diyorum,safça ve çocukça,ancak fb maçını kaybettiğimizde gerçekleri anlıyorum,bize sadece fb,gs,bjk düşman değilmiş,basın,medya,devlet vs. ali şen in dahi yıllar sonra itirafta bulunduğu şaibeli bir maçın ardından şampiyonluğumuz gidiyor,o yıl bizimde hatalarımız oluyor tabii ama,yinede bazı gerçekleri artık daha iyi görebiliyorum,bizi kimse sevmiyor...

Günlerden birgün radyoda maçımızı dinliyorum,golu yiyoruz,yanımda 11-12 yaşlarında gsli bir çocuk oturuyor,goooolllll diye bağırıyor,hayrola diyorum,Trabzon gol yedi diyor,eeee sen niye sevindinki siz şampiyonluğa gidiyorsunuz bizlen bi işiniz yok diyorum,o ise bana yok abi ben ondan değil,başka bir şey için sevindim diyor,neymiş mesele diyorum,siz bizi küme düşürmüşsünüz diyor,Allah Allah yahu biz gs yi ne zaman düşürdük diyorum,yok abi diyor Rizeyi düşürmüşsünüz,dahada şaşırıyorum,peki oğlum sen hiç Rizeye gittinmi diyorum,yok diyor,Rize ile Trabzonun birbirine yakınmı peki diyorum,onuda bilmiyor,yani çocuğa Trabzonluların kendi hemşerileri olduğu öğretilmemiş ama Trabzonsporlu olmaması için bir takım bilgiler yerleştirilmiş kafasına...

Bunlanda bitmiyor bize olan nefret,Türkiye maçından sonra neler neler deniyor,Gürcistanın başkenti olmamızdan tutunda,komşularımızın bize aslında pontus demelerine kadar iddaalarda bulunuyor erman efendi ve saz heyeti,ama biz gururlu insanlarız,üç beş çapulcuyla muhattap olmuyoruz,Türkiye avrupa şampiyonasına aday olacak Trabzondan stad konulmuyor,fb ceza alıyor 'başbakan' itiraz ediyor,böyle bir ülkede bizim 6 şampiyonluk almamız sizce mucize değilmi,ancak ne yaparlarsa yapsınlar,kulturumuzle,folklorumuzle,futbol takımımızla ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar,bizler VAZGEÇMEYECEĞİZ

(alıntıdır)

sancakbeyi_61:
eyvallah toprak ben teşekkür ederim..daha var ama hepsini ard arda koymayayım:)

AnGeL:
teşekkürler sancakbeyi_61  .,.P .,.P .,.P :-*

sancakbeyi_61:
ben teşekkür ederim..bir bayanın begenmesi ayrı bir güzellik

uSLaNMaZ:
biz gururlu insanlarız,üç beş çapulcuyla muhattap olmuyoruz

kesinlikle doğru kardeş..tşkler..+ rep.. .,.P

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git