Gönderen Konu: O da Trabzonlu!!!  (Okunma sayısı 4392 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı movado

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +68/-0
  • ARTIK PEMBE TABLOLAR ÇİZEBİLEN BİR RESSAM DEĞİLİM
Ynt: O da Trabzonlu!!!
« Yanıtla #13 : Eylül 20, 2007, 01:05:24 ÖÖ »
bir yerde bir yanlışlık var ama şu an bulamadım bulacağım sancak

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +270/-7
« Yanıtla #14 : Eylül 20, 2007, 01:12:38 ÖÖ »
bir yerde bir yanlışlık var ama şu an bulamadım bulacağım sancak

kardeş yanlıslık yok..hanefilik hanbelılık şafilik gibi sünniligin bi alt dalıdır,yani biz sünniyiz..genelkurmaylarla ilgili bu önyargılı bilgiyi soner yalcının kitaplarından ögrenmişsen pek sasırmam..çünkü o kitaplar bir sürü yanlıslarla dolu..

mesela;

235. sayfada alevilikte semah vardır bektaşilikte yoktur yazar..bu yanlıstır gercegi bunun tam tersidir...yazar kafayı tarikatlarla bozmus durumda bence..
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....

Çevrimdışı movado

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +68/-0
  • ARTIK PEMBE TABLOLAR ÇİZEBİLEN BİR RESSAM DEĞİLİM
« Yanıtla #15 : Eylül 20, 2007, 01:25:25 ÖÖ »
din konusunda hiç birşeyi soner yalçından öğrenmedimde bunu daha farklı yerlerden öğrendim o zaman sünni değildi ben yanlış hatırlıyor olabilirim ama hanefi meshebi dışındandı ona eminimdoğrusunu öğrenip yazarım

Çevrimdışı sancakbeyi_61

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +270/-7
« Yanıtla #16 : Eylül 20, 2007, 01:27:44 ÖÖ »
din konusunda hiç birşeyi soner yalçından öğrenmedimde bunu daha farklı yerlerden öğrendim o zaman sünni değildi ben yanlış hatırlıyor olabilirim ama hanefi meshebi dışındandı ona eminimdoğrusunu öğrenip yazarım

anladım..ama tekrar söylüyeyim sünni mezhebi peygamberin sünnetini takip edenler demektır...

hanefilik,hanbelilik şafiilil malikilik;sünniligin fıkıh kollarıdır..yani biri hanefiyse sünnidir..
dümende ve başaltlarında insanlar vardı ki bunlar uzun eğri burunlu ve konuşmayı şehvetle seven insanlardı. sırtı lacivert hamsilerin ve mısır ekmeğinin zaferi için hiç kimseden hiçbirşey beklemeksizin bir şarkı söyler gibi ölebilirdiler....