Gönderen Konu: Akçaabat Cinayetine Mahkeme Ceza Yağdırdı  (Okunma sayısı 1437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ferdi6161

• Ziyaretçi
Akçaabat Cinayetine Mahkeme Ceza Yağdırdı
« : Ekim 05, 2009, 03:52:32 ÖS »
Trabzon’un Akçaabat ilçesinde Ali Aygün isimli şahsın silahla öldürülmesi olayı ile ilgili yargılanan 2’si azmettirici 3 sanık toplam 66 yıl 8 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.
Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen davada tutuklu sanıklar Salih M., Fatih E. ve İlkay Ş. hazır bulundu. Sanıklardan Salih M., duruşmadaki ifadesinde azmettirildiğini ileri sürerek vicdan azabı çektiğini söyledi. Sanık Salih M. "Böyle bir tuzağa girdiğimden dolayı çok pişmanım. Vicdan azabı çekiyorum. Maktülün ailesinden özür diliyorum. Olaydan dolayı çok pişmanım. Yüce adaletinize sığınıyorum" dedi.

Sanık Fatih E. ifadesinde Salih M.’yi tanımadığını ifade ederek "Salih’in maktülü öldürme nedeni nedir bilmiyorum. Neden Ali öldürüldü bunu da bilmiyorum. Önce Allah`a sonra mahkemenin adaletine güveniyorum. Beraatimi talep ediyorum" diye konuştu.

Sanık İlkay Ş.`de suçsuz olduğunu kaydederek beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti sanıklardan Fatih E. ve İlkay Ş.’yi Salih M.’yi azmettirmek suretiyle Ali Aygün`ü kasten öldürmek suçundan önce müebbet hapis cezası ile cezalandırırken bu cezalarını daha sonra 25 yıl ağır hapis olarak belirledi. Mahkeme heyeti Sanık Salih M. için, maktül Ali Aygün`ü kasten öldürmek suçundan önce müebbet hapis ardından da bu cezasında indirime giderek cezasını 16 yıl 8 ay ağır hapis olarak belirledi.

Trabzon`un Akçaabat ilçesinde 7 Ekim 2007 akşamı meydana gelen olayda esnaf Ali Aygün, silahla öldürülmesinin ardından olayın zanlısı Salih M. ile birlikte azmettirici oldukları iddia edilen Fatih E. ve İlkay Ş. gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

Burda ki Fatih e. bizim abımız bu adam sucsuz yere yargılanmıştır cunkı muthiş bir kişiligi vardır yazık oldu gercek ten bi insan ancak bu kdar durust olabılır dı adalet yerını bulmuş lafına ben ınanmıyorum artık...