Gönderen Konu: Öğretmenini Derste Pompalı Tüfekle Vurdu !!..  (Okunma sayısı 961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Öğretmenini Derste Pompalı Tüfekle Vurdu !!..
« : Kasım 16, 2011, 06:56:47 ÖÖ »
Öğretmenini derste pompalı tüfekle vurdu !  :!:

Eskişehir'in Yunusemre beldesinde, okul tuvaletinin duvarlarına küfürlü sözler yazdığı için öğretmeni tarafından uyarılan ilköğretim okulu öğrencisi Saffet D. (13) dehşet saçtı. Yaralı öğretmen tedavi altına alındı.

Mihalıççık ilçesinin Yunus Emre beldesindeki Yunus Emre İlköğretim Okulu 8. Sınıf öğrencisi Saffet D.'nin (13) geçtiğimiz hafta perşembe günü okulun tuvaletlerine küfürlü sözler yazdığı belirlendi. Söz konusu öğrenci okulda vekil öğretmen olarak görev yapan İsa Özgür (25) tarafından uyarılarak, bir daha bu tür davranışlarda bulunmaması istendi. Yaşananlar karşısında öfkeye kapılan Saffet D., dün sabah babasının evdeki pompalı tüfeğini alarak okula gitti. Okula geç giden öğrenci, kimseye görünmeden arka bahçeden gizlice içeriye girdi. Öğretmen İsa Özgür'ün ders verdiği sınıfa giden Saffet D., yanında getirdiği pompalı tüfekle ateş etti. Özgür, açılan ateş sonucu bacağından ve kasığından yaralandı. Ambulansla Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınan öğretmenin çok kan kaybettiği belirtildi. Ameliyata alınan öğretmenin durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Öfkeli öğrencinin ateşlediği tüfekten çıkan saçma parçalarından biri, dersteki öğrencilerden Yasemin S.'nin ayak parmağına isabet etti. Kız öğrencinin Mihalıççık Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı, durumunun iyi olduğu kaydedildi. İlçe Jandarma Komutanlığı olaydan sonra, Saffet D.'yi gözaltına aldı. Mihalıççık ilçe Cumhuriyet Savcısı da olaydan sonra okula giderek incelemelerde bulundu.

'ÖĞRETMENİN TOKAT ATTIĞI' İDDİA EDİLDİ

Bu arada, olayla ilgili Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de geniş çaplı soruşturma başlattı. Milli Eğitim, konuyu incelemek üzere müfettiş görevlendirdi. Olayın, okulun tuvaletine yazılan küfürlü yazıdan kaynaklandığını belirten yetkililer, "Bazı görgü tanıklarının ifadesine göre, öğretmenin öğrenciye tokat attığı belirtiliyor. Ama bu tokat atma konusu net değil. Bunları netleştireceğiz. Bunun üzerine öğrencimiz babasına ait pompalı tüfekle olayı gerçekleştirmiş. Konuyla ilgili soruşturma başlattık. Soruşturma sonunda gereken neyse yapılacak." diye konuştu. Yazan : Mehmet  KURU
KAYNAK  :  ZAMAN  GAZETESİ - 15.11.2011  -   ALINTI
« Son Düzenleme: Kasım 16, 2011, 06:59:55 ÖÖ Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Ynt: Öğretmenini Derste Pompalı Tüfekle Vurdu !!..
« Yanıtla #1 : Kasım 16, 2011, 09:34:12 ÖS »
Tövbe YaRabbim...
ne demeli ki yani... ?...

Rabbım hidayet versın ıslah eylesın... ve bu art nıyetli sadist kullarına fırsat vermesın...
bunların şerrınden Rabbım cümlemizi korusun inşl.. amin...

Öğretmenımize de geçmiş olsun dileklerımızle Rabbım hayrlı şifa versın..

konu için teşekkürler sayın A.ÜSTÜNBAŞ....
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
« Yanıtla #2 : Kasım 17, 2011, 06:12:38 ÖÖ »
 Sayın  nigner

Bende  ilgi  duyduğunuz  için  size  teşekkür  ederim. Bu  olaylar  eğitim  noksanlığından  ileri  gelmektedir. Allah  böyle  olaylara  fırsat  vermesin. Öğretmenin  terbiye  yönlü  ihtarına  karşı  silahla  müdahale  çok  büyük  olay. Bu  durum  Milli  Eğitim  Bakanlığınca  ele  alınmalı  ve  eğitim  şekli  bir  daha  gözden  geçirilmelidir.. Eğitimde  SAYGI  çok  önem  taşımaktadır.. İlgililerin  konuya  el  atacaklarını  düşünüyor  vede  bekliyorum..

Yazan  :  A. ÜSTÜNBAŞ - Cemal  Gürsel  İlköğretim  Okulu  Eski  Aile  Birlik  Başkanı  -  KIRIKHAN  - HATAY
« Son Düzenleme: Kasım 17, 2011, 06:14:53 ÖÖ Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı cayci61

• Bağımlı Üye
  • Rep Puanı: +10/-0
« Yanıtla #3 : Kasım 17, 2011, 11:50:54 ÖÖ »
hocamiza c.c.allahdan acil şifalar dilerim.

Çevrimdışı *Laz kızı*

• بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
  • Co-Admin
  • *
  • Rep Puanı: +616/-19
  • بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح
« Yanıtla #4 : Kasım 17, 2011, 01:44:54 ÖS »
zaman öyle bir zaman oldu ki ne büyük küçüğü,
nede küçük büyüğü tanır ldu, hiç kimsenin birbirine saygısı kalmadı
Çocuk dha 13 yaşında ama yaptığı işler haddindede büyük Rabbim ıslah etsin bu gibi kullarını
artık öğretim görevlileri öğrencilere bişey diyemez duruma geldi,
Rabbim yardımcıları olsun, öğretmenimizede şifa adı şifa versin,
konuiçin teşekkürler A.Üstünbaş
"İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır." Hz.Muhammed (S.A.V)..!!!"