Gönderen Konu: Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıldönümü Kutlandı  (Okunma sayısı 1778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü törenlerle kutlandı.

Kurtuluş törenleri Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Trabzon Vali Vekili Aziz Mercan, 48. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Abdullah Baysar ve Trabzon Belediye Başkan Vekili Hüseyin Canım, törene katılan vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Belediye Başkan Vekili Canım, törende yaptığı konuşmada, kurtuluş töreni düzenlenmesindeki amacın, geçmişte yaşanan olaylar nedeniyle, günümüzde yeni düşmanlıklar üretmek olmadığını ifade ederek, "Amacımız, geçmişte yaşananları hatırlamak, dersler çıkarmak ve bir daha bu tür gelişmelere tanık olmamaktır" dedi.

Konuşmalardan sonra kurtuluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Tören, resmi geçidin ardından sona erdi.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Daha nice 94.100 yılları kutlasın ülkemız ve geleceğimiz inşaAllah..

yarında yanı 28 Şubat  da Trabzon'umuzun şirin ilçesiOF'umuzun kurtuluş yıldönümü
Of'ta da çok güzel kutlamalar oluyor kı öğrencilik hayatım boyunca ve orda geçirdiğim süre boyunca bir çoğuna tanık oldum ve ayrıca yer aldım... öğrenci iken işte gösteri-şiir vs... vs..
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH