Gönderen Konu: DELLENDİM İŞTE!  (Okunma sayısı 1047 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ayser

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +16/-0
DELLENDİM İŞTE!
« : Şubat 02, 2017, 03:52:17 ÖS »
Her insanda olduğu kadar benim de bir gün birileri tarafından deli olarak anılma ihtimalime karşın, hazır aklım

başımdayken (başka bir deyişle, birileri beni deli olarak çağırmıyorken veya ben bunu bilmiyorken), beni deliliğe

iten sebepleri yazayım. Malûm eğer bir gün deli olduğuma kanaat getirirseniz, sonrasında ne desem dinlemeyeceksiniz.
Bazen her şeyin ters gittiğini düşünüyordum. Neden öyle düşündüğümü düşündüm, çok geri zekalı değilim, çok

zeki de değilim. Bir çözüm bulamadım. Sürekli; olanları, insanları, sözleri, bakışları, imaları anlamaya

çalışmaktan nefret ediyorum ve bunu sürekli yapar haldeydim. Nefret ettiğim bir şeyi bana siz yaptırdınız, işte o

yüzden dellendim. Ama o dolaylı sözlerinizi, demeyip de aslında demek istediklerinizi anlamaya çalışmakla

geçirmek istemiyordum hayatımı. Ne siz o çabaya değersiniz, ne de ben. Alın işte, artık muafım her şeyden!

Tavırlarımı başka şeylere yoracağınıza, neden doğrudan sormadınız? Neden ben sizin hesaplarınızı düşünmek

zorunda kaldım? Olanların altında farklı anlamlar arattınız bana? Oysa sadece kendi umutlarımı, kendi

saçmalıklarımı, kendimi düşünseydim, bir ömürde bitiremezdim. Gerçi siz hep kıyas noktası oldunuz bana, ben

de size belki. Birbirimize destek olmayı da pek severiz hani! Oysa arada bir durup, odamın o pek sırdaş tavanına

sordum, her şeyi başa sarıp tekrar düşündüm, ben neden bu değer yargılarına sahibim dedim. İnsanlar neden

başka başka değer yargılarına sahip olmasınlar? Ha tavan? Ne zaman yıkılacaksın başıma? İki çift laf etsen dilin

mi tutulurdu? Sonra, bana ders vermek zorunda mıydınız, kıra döke hem de? Beni adam etmek zorunda

mıydınız? Alın işte oldum! Benim yanlışlarımı düzeltmek zorunda mıydınız? Bıraksaydnız eksik kalaydım, en az

sizin kadar ne olurdu yani? İzin verseydiniz kendim düşseydim, ittirmeyeydiniz, çekmeyeydiniz beni. Nefessiz

bırakmayaydınız beni. Ama duramadınız değil mi? Konu ben de değilim aslında. Demek istediğim, bu konu başka

birisine de ait olabilirdi. Herhangi bir insanın herhangi bir sebebi olabilir bu. Ben ya da bir başkası ne fark eder?…

Ayser ÖZBAKIR

Çevrimdışı ErtPeh

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +332/-2
  • Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır
Ynt: DELLENDİM İŞTE!
« Yanıtla #1 : Şubat 02, 2017, 05:44:46 ÖS »
 :alkis: teşekkürler
Biri Kürtçe konuşur - Adı özgürlük olur
Biri Ermenice ağıt yakar - Adı ortak acımız olur
Biri çıkıp herhangi bir dilde feryat eder - Adı rengimiz olur
Biri çıkıp ''Ne Mutlu Türküm'' dediğinde - Adı ırkçı faşist olur Faşistsek bu yüzden eğer, kulağınızın zarı patlayana kadar haykırıyoruz
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!! Demeyeninde canı cehenneme!!!

Çevrimdışı haydo

• Paylaşımcı Üye
  • Rep Puanı: +6/-0
  • - DuBlE aLKıŞ -
« Yanıtla #2 : Şubat 02, 2017, 08:28:20 ÖS »
nerelisin ayser merak ettim..
Anlaşılmamak değil sıkıntım anlamayanlar sa hiç umrumda nasıl değil!,  sorun zaten ben değilim ve  sözde cok bilenlerdir mahşerde hesaba cekilenler, susarım kelimelerimin kifayetsiz(anlamsız anlaşılmaz) kaldığı yerde!!

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #3 : Şubat 02, 2017, 10:30:55 ÖS »
harikaaaaa çok beğendım...
yüreğinize kalemınıze sağlık teşekkürler :D
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH

Çevrimdışı Ayser

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +16/-0
« Yanıtla #4 : Şubat 02, 2017, 10:53:22 ÖS »
16 yaşıma kadar doğup büyüdüğüm yer Sürmene'm. Sonrası malûm fakat; hiç bırakmadım ölene kadar da bırakmam umuyorum. Seviyorum her olgusunu Trabzon'un. Sevgi ve hürmetle.

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
« Yanıtla #5 : Şubat 06, 2017, 09:36:56 ÖS »
 :alks: :alks:  :svm:
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH