Gönderen Konu: New York'ta Türk Günü Yürüyüşü Başladı  (Okunma sayısı 896 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
New York'ta Türk Günü Yürüyüşü Başladı
« : Mayıs 29, 2011, 03:00:39 ÖS »
ABD'nin New York kentinde düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü başladı.

ABD'nin New York kentinde düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü başladı. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından düzenlenen yürüyüşün bu yıl 30'uncusu gerçekleştiriliyor.

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan yürüyüşte, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan, BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan, New York Başkansolusu Mehmet Samsar, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, Kültür ve Turizm Bakanının Özel Kalem Müdürü Özgen Türkgücü ve TADF Başkanı Kaya Boztepe de hazır bulundu.

Manhattan adasında 53'üncü sokak ile Madison Caddesi'nin köşesinde başlayan Türk Günü Yürüyüşü'ne, New York ve New Jersey eyaleti başta olmak üzere pek çok eyaletten Türkler coşku içinde izliyorlar. Binlerce Türk ile birlikte Amerikalılar da yürüyüşü ilgiyle izlerken, Türk Günü Yürüyüşü'nün tamamlanmasının ardından Türk Evi'nin yanındaki Dag Hammarskjold Parkı'nda Türk Günü Festivali düzenlenecek.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı @sen@

• Premium Üye
  • Rep Puanı: +100/-0
Ynt: New York'ta Türk Günü Yürüyüşü Başladı
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2011, 03:20:38 ÖS »

Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.