Gönderen Konu: İSTER İNAN İSTER İNANMA ! 50 BİN YIL ÖNCE MAKYAJ YAPILIYOR MUŞ !!..  (Okunma sayısı 979 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
Erkek atalarımız makyaj yapıyordu!
12 Ocak 2010 Salı 10:11
Meğer atalarımız bugünün erkeklerinden daha da bakımlıymış... Arkeologlar öyle deliller buldu ki şaşıracaksınız!

İngiliz arkeologlar, günümüzden 50 bin yıl önce yaşamış olan Neanderthaller'in makyaj yaptığını ortaya çıkardı!

İngiliz arkeologlar, dünyadaki ilk "metroseksüel"lerin, günümüzden 50 bin yıl önce yaşamış olan Neanderthaller olabileceğini ortaya çıkardılar.

Araştırmacıların elde ettiği bilgiler, sanıldığının aksine, ilk insanların sembolik düşünme kapasitesine sahip olduğunu gösteriyor.

Bristol Üniversitesi'nden arkeologlar, İspanya'da keşfettikleri deniz kabuklularının üzerinde parlak renkli pigmentler olduğunu açıkladılar. Araştırmacılar bunların makyaj amacıyla kullanıldığını söylüyor.
Profesör Joao Zilhao, elde ettikleri bulguların, Neanderthaller'in "moron" olduğu yönündeki inanışı tamamen değiştireceğini söylüyor.

(Kaynak  :  İnternetten  alıntı . 12.01.2010 )   Naklen  Yazan  : Hacı  Ahmet  ÜSTÜNBAŞ   -   HATAY

:!:
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2010, 12:40:57 ÖS Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı ispirli_asım

• Banned
  • *
  • Rep Puanı: +18/-0
kızıl derililerde sürüyolar yerli kabilelerde sürüyolar onlarda kendi inançlarına gore kendilerini boyuyolar dogaldır inanırım yani :)

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
    Bu  50 bin  yıl  önce  erkeklerin  makyaj  yapma  olayını  arkeoloğların  bulması  biraz  atmasyon  geliyor  bana  !!..

Bilmem  siz  ne  düşünüyorsunuz..Yanlış  okumamış  isek   ELLİBİN  YIL  ÖNCE  DİYOR  !!.. Dile  kolay  50  BİN !..

Ellibin  yıl  önce  de  gerçekten  güzel  makyaj  yapılıyordu.. Görmeye  mahsus..!!.. 50  bin  yıl  neki    sadece  

500  asır  yapar  !..   Biz  milattan  bu  tarafa   küçük  bir  yaşantı  ile  20  asır  yaşadık  !.. 21  nci  asırdan  da

10  yıl  aldık..  Çok  kolay  geçiyor  günler  öyle  değil  mi  ?.. Düşünün  !!.. 500  asır  önce  MAKYAJ  yapılıyordu  !...

Bu  benim  yorumu  okumuşsanız,  umarım  yeterince  gülmüşsünüzdür..  Bazan  gülmek  için  böyle  yazılar  okumalıyız..

Doğrusun    Sayın  İSPİRLİ  kardeş ;  Yalnız  50  bin  sene  çok  eski  değil  mi  ??.. Gerçi  sadece ; 500    A S I R  !!
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2010, 12:53:27 ÖS Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .

Çevrimdışı ispirli_asım

• Banned
  • *
  • Rep Puanı: +18/-0
oyle gerçekten ama dünyanın ne zaman yaratıldıgını bilmedigimiz için ister istemez çelişkiler yaşıyoruz tabi aklımızda dogrulugu konusunda bu olayın ama butür incelemeler çok büyük maliyetli oluyor ve her ülkedede bulunmuyor mesela türkiyede belli bir seneye kadar olan yılları bulabiliyoruz ama daha sonrası için gerekli imkana sahip degiliz genelde kendi ülkemizde buldugumuz tarihi dışardaki ülkelerde anlamlandırmaya calısıyoruz tabi %3-5 hatalı olarak 5o.ooo sene cıkarmıslarsa bence dogrulugu buyuk ölçüdedir çünkü iyice emin olmadan boyle seyler soyletmezler diye tahmin ediyorum tüm dünya açısından çünkü önemli bi konu emin olmasalar herelde bu kadar net bi tarih veremezlerdi diye düşünüyorum yazınızada ben gülemedim iyi bi noktaya deginmişsiniz aslında durup şöylebi mantıklı düşünmüşsünüz m.s daha yeni 20 asır devirdik bu zaman zarfında dünyanın seyri defalarca kere deişmiş savaşlarla olsun keşiflerle olsun ama bunun yuzlerce katı kadar bi asır nasıl geçmiş orası Allah'ın bileceği iş büyüklüğü karşısında acizliğimizi bir kez daha gormuş bulunmaktayım ...