Gönderen Konu: 11. Avrupa Gençlik ve Olimpik Oyunları'na doğru (7)  (Okunma sayısı 879 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
  • Rep Puanı: +100/-0
11. Avrupa Gençlik ve Olimpik Oyunları'na doğru (7)
« : Temmuz 20, 2011, 02:43:09 ÖS »

Cimnastikte 38 ülkeden 75 bayan olmak üzere toplam 168 sporcu mücadele edecek.

Trabzon'un ev sahipliğini yapacağı 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın (EYOF) başlaması için geri sayım devam ederken, sporcuların mücadele edeceği branşlardan olan cimnastikte 168 sporcu madalya kazanmak için mücadele edecek.

Türkiye cimnastik dalında 3 bayan ve 3 erkek olmak üzere toplamda 6 sporcu ile yarışacak.  EYOF 2011 Trabzon'da cimnastik yarışmalarına, Türkiye'de ilk antrenman ve müsabaka salonu ayrı olma özelliğine sahip Yomra Cimnastik Salonu'nda ev sahipliği yapacak. Yomra Cimnastik Salonu'nda 2 bin 500 seyirci kapasiteli yarışma salonun yanı sıra Türkiye'de ilk olarak 2 adet de antrenman salonu bulunurken bunun yanında sağlık, doping, basın, VIP ve soyunma odaları ile kafeterya bölümleri bulunuyor. Türkiye'nin oyunlar tarihinde cimnastikte önemli bir başarısı bulunmuyor.

Cimnastikte, oyunlar tarihinde bugüne kadar elde edilen başarılardan ve Trabzon'da mücadele edecek ülkelerle ilgili bilgiler şöyle:

Rusya en başarılı ülke

Rusya EYOF tarihinde cimnastikte elde ettiği başarılarla dikkat çekiyor. Bugüne kadar yapılan organizasyonlarda üstün bir performans sergileyen Rus sporcular, ülkeleri adına toplam 54 madalya kazandı.

Cimnastik dalında en başarılı ülkeler sıralamasında ikinciliği ise 44 madalya ile Romanya elde etti. Oyunlar tarihi boyunca cimnastikte 26 madalya kazanan Ukrayna ise söz konusu değerlendirmede üçüncü sıranın sahibi oldu.

Cimnastikte 54 madalya verilecek

EYOF Trabzon 2011'de Cimnastik dalında toplam 54 madalya verilecek. Yomra Cimnastik Salonu'nda 25-29 Temmuz tarihlerinde yapılacak yarışmalar büyük bir heyecana sahne olacak.
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.

Çevrimdışı oflu enes

• Süper Moderatör
  • *
  • Rep Puanı: +65/-0
  • الله اكبر
Ynt: 11. Avrupa Gençlik ve Olimpik Oyunları'na doğru (7)
« Yanıtla #1 : Temmuz 20, 2011, 02:47:06 ÖS »
Ya bu Rusya da neymiş be her alanda başarılılar...
لَا إِلٰهَ إِلَّا الله مُحَمَّدٌ رَسُولُ الله

Çevrimdışı @sen@

• Moderator
  • *
  • Rep Puanı: +100/-0
Ynt: 11. Avrupa Gençlik ve Olimpik Oyunları'na doğru (7)
« Yanıtla #2 : Temmuz 20, 2011, 02:50:35 ÖS »
Ya bu Rusya da neymiş be her alanda başarılılar...

"11. Avrupa Gençlik ve Olimpik Oyunları'na doğru " konularını eklerken ilk benim de o dikkati mi çekti :)
Zordur benimle yürümek. Bunu benimle yola çıkanlar bilir, hepsi yarı yolda gittiler. Suç kimde? Ben zoru seviyorum, onlar sevmiyor. Yapacak bi şey yok. Suçum var mı? Tabi ki var. 'Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam'.