Gönderen Konu: "Sağol Moris Amca"  (Okunma sayısı 1028 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.ÜSTÜNBAŞ

• Deneme Mod
  • *
  • Rep Puanı: +112/-0
"Sağol Moris Amca"
« : Ekim 13, 2011, 10:26:21 ÖÖ »

"" Sağol Moris amca

İZMİR Musevi Cemaati eski başkanı, ESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Moris Bencuya, Ziya Gökalp İlköğretim Okulu bünyesinde yapılan otistik çocuklar okulunun inşaatına 200 bin TL bağışladı.

Bağış için İzmir Valiliği’nde düzenlenen törene Vali M. Cahit Kıraç, hayırsever Moris Bencuya, İzmir Vali Yardımcısı Sait Topoğlu,
İl Milli Eğitim Müdür Vekili  Necmettin Müftüoğlu katıldı.

Törende konuşan İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’nun atıl durumda bulunan bir blokunun otistik çocukların eğitimi için onarım ve donanımının yapılması koşuluyla Engellilere Yaşam ve Özel Eğitim Derneği’ne tahsis edildiğini söyleyerek, “İzmir Musevi Cemaati eski başkanı ve ESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Moris Bencuya’nın okulun inşaatında kullanılmak üzere 200 bin TL bağışta bulunmuştur. Kendisine bu katkısından dolayı teşekkür ediyoruz. Toplam alanı bin 550 metrekare olan, 11 derslikli binanın inşaatının tamamlanmasının ardından okula Moris Bencuya Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi adı verilecek” diye konuştu. İlk defa bu tür bir bağışta bulunduğunu söyleyen Moris Bencuya, duyarlı bir insan olarak bütün amacının insanların ömrünü uzatıp onlara yardım etmek olduğunu dile getirdi. Bencuya, “Okul benim işyerimin yakınında. Gördüğümde çok etkilendim. Dernekten de böyle bir teklif gelince kabul ettim. Çok mutluyum, inşallah alnımızın akıyla bu işin altından kalkacağız” dedi.
Yazan :  Turan  GÜLTEKİN - (DHA) - İZMİR - 28 Temmuz  2010 "" KAYNAK :  İNTERNETTEN  ALINTI

« Son Düzenleme: Ekim 13, 2011, 10:35:17 ÖÖ Gönderen: A.ÜSTÜNBAŞ »
SİGARA ' sız  temiz  çevre, temiz  toplum,  sağlıklı  yaşam  için  elele...

. . ..  NE  KADAR  TEMİZ  İSEN, O  KADAR  İNSANSIN  . . .