Gönderen Konu: Halit Akçatepe Vefat Etti  (Okunma sayısı 1378 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ay Işığı

• Aktif Üye
  • **
  • Rep Puanı: +2/-0
  • ☾✰
Halit Akçatepe Vefat Etti
« : Mart 31, 2017, 10:04:13 ÖS »

Sinema ve tiyatro sanatçısı Halit Akçatepe 79 yaşında hayatını kaybetti.

İSTANBUL

Sinema ve tiyatro sanatçısı Halit Akçatepe, Ataşehir'de bir süredir tedavi gördüğü özel bir hastanede yaşamını yitirdi.

Yeşilçam'ın sevilen oyuncularından Akçatepe, Hababam Sınıfı'ndaki "Güdük Necmi", Süt Kardeşler'deki "Ramazan", Köyden İndim Şehire filmindeki "Gayret" karakterleriyle sinemaseverlerin gönlünde taht kurmuştu.

Yeşilçam'da yas

Halit Akçatepe'nin vefatı Yeşilçam oyuncularını da yasa boğdu.

Sanatçı Türkan Şoray, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Akçatepe'nin Türk sinemasının en vazgeçilmez, unutulmaz ve en sevilen karakterlerinden biri olduğunu belirterek, "Gerçek ağabeyimi kaybetmiş gibi üzüldüm. Hepimizin başı sağolsun." dedi.

Sanatçının vefatı dolayısıyla üzüntüsünü dile getiren sanatçı Hülya Koçyiğit de şunları kaydetti:

"Onunla beraber olmak, aynı ortamı paylaşmak bana her zaman huzur ve keyif vermiştir. Bu özel anları özlemle anacağım. Bütün sevenlerinin, Türk sinemasının, hepimizin başı sağolsun. Peş peşe kaybettiğimiz bu önemli değerlerin yeri asla doldurulamayacak."

Sanatçı Filiz Akın, Akçatepe ile en son Ertem Eğilmez'in "Tatlı Dillim" filminde çalıştıklarını hatırlatarak, "Sonra da festivallerde görüştüğümüz oldu. Hep olumlu, sevgi dolu, hep neşe veren, hiç yaşlanmayan biri gibiydi. Çok sevilen bir büyük usta daha gitti. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

Selda Alkor çok üzgün olduğunu ifade ederek, "Çok sevdiğim bir insandı. Ben Halit ile tiyatroda birlikte çalıştım. Özel bir yeri de var bu yüzden. Türkiye onu asla unutmayacak." değerlendirmesini yaptı.
[/col
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Çevrimdışı ErtPeh

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +332/-2
  • Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır
Ynt: Halit Akçatepe Vefat Etti
« Yanıtla #1 : Nisan 02, 2017, 11:31:49 ÖÖ »
Çocukluğumuzun kahramanları teker teker ayrılıyor hayatımızdan.
Allah rahmet eylesin
Biri Kürtçe konuşur - Adı özgürlük olur
Biri Ermenice ağıt yakar - Adı ortak acımız olur
Biri çıkıp herhangi bir dilde feryat eder - Adı rengimiz olur
Biri çıkıp ''Ne Mutlu Türküm'' dediğinde - Adı ırkçı faşist olur Faşistsek bu yüzden eğer, kulağınızın zarı patlayana kadar haykırıyoruz
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!! Demeyeninde canı cehenneme!!!

Çevrimdışı nigner

• Administratör
  • *
  • Rep Puanı: +277/-9
  • ŞİMAL@KUZEY YILDIZI@ YURTTA SULH, CİHANDA SULH
Ynt: Halit Akçatepe Vefat Etti
« Yanıtla #2 : Mayıs 04, 2017, 09:02:43 ÖS »
inna lillahi ve inna ileyhi raciun :(
@ŞİMAL RÜZGARI@KUZEY YILDIZI@
YURTTA SULH CİHANDA SULH